اخبار سیاسی

حمل و نقل سازگار با محیط زیست

حمل و نقل سازگار با محیط زیست که گاهی به آن حمل و نقل سبز گفته می گردد، هر شکل حمل و نقلی است که در آن از منابع طبیعی استفاده نمی گردد و یا به مصرف منابع طبیعی متکی نیست. بلکه به انرژی تجدیدپذیر و یا نوشونده اتکا دارد، نه سوخت های فسیلی ای که طول عمر محدودی...

1 مهر 1401

تصاویر ، خوش و بش داریوش ارجمند با وزیر ارشاد ، این هنرمندان سینمای ایران را به یاد دارید؟

جشن 10 سالگی تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت همزمان با روز ملی سینما عصر دوشنبه 21 شهریورماه با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرمندان پیشکسوت حوزه های مختلف هنری در محل این موسسه برگزار شد.

25 شهریور 1401

راهنمای سفر به گرینلند و جاذبه های غرق در یخ و سرما

گرینلند یکی از منطقه ها توریستی و مهم در جهان است این سرزمین پهناور هر ساله گردشگران زیادی برا به خود جذب می نماید خیلی از گردشگرانی که سفری به این منطقه دارند بازدید از اقیانوس های یخی آن را از دست نمی دهند و شاید بیشتر ما نیز جاذبه های گرینلند را با وجود...

12 مرداد 1401

رشد 206 درصدی حمایت از کسب وکارهای دیجیتال در لایحه بودجه 1401

خبرگزاری خبرنگاران-سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: در لایحه بودجه 1401 توجه ویژه ای به حمایت از اقتصاد دیجیتال و کسب و کارهای فناورانه در این حوزه شده و منابعی که برای حمایت از این بخش در نظر گرفته شده نسبت به بودجه 1400 بیش از 206 درصد رشد داشته است.

27 تیر 1401

دستمزد کارگران بدون تغییر می ماند؟

به گزارش خبرنگاران، در ادامه مجادله روزهای گذشته بر سر بازبینی دستمزدهای سال 1401، به نظر می رسد وزارت اقتصاد و امور دارایی به جرگه مدافعان این مصوبه پیوسته باشد.

25 تیر 1401

ساز و کار تعویض پلاک وسایل نقلیه مشخص شد

نمایندگان مجلس ساز و کار تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت از طریق نیروی انتظامی را مشخص کردند.

20 تیر 1401

اصلاح و ارتقا نظام نوآوری و فناوری برای تحقق شعار سال

به گزارش خبرنگاران، ابوالقاسم رئیسی* در یادداشتی که در اختیار مهر قرار داده راههای رسیدن به تحقق شعار سال را مورد آنالیز قرار داده است.

7 تیر 1401

قرارداد مسکن سازی با شرکت های خارجی به شرط ساخت زیر یک سال

معاون وزارت راه گفت: قرارداد با شرکت های خارجی و ایرانی را با 2 شرط سرعت احداث واحدها زیر یک سال و کیفیت آنالیز می کنیم.

6 تیر 1401

نمایش آجرهای سه هزارسالۀ استردادی از سوئیس در موزه ملی

آجرهای لعابدار استردادشده از سوئیس در آستانه نوروز 1401 در موزه ملی به نمایش گذاشته می گردد.

4 تیر 1401

همسان سازی حقوق بازنشستگان؛ چرا بازنشسته ها چیزی حس نمی نمایند؟

به گفته کارشناسان مالی در حال حاضر به علت شرایط وخیمی که بر صندوق های بازنشستگی کشور و لشگری حاکم است، این صندوق ها بدون حمایت دولت نمی توانند به حیات خود ادامه دهند، در این رابطه دولت در بودجه سال آینده مبلغ 200 هزار میلیارد تومان به این صندوق های اختصاص...

29 خرداد 1401

نگاهی به سابقه اعضای تازه هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس

حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان پس از قبول استعفای مجید صدری اعضای نو هیئت مدیره این باشگاه را در حالی انتخاب کرد که رضا درویش به عنوان مدیرعامل انتخاب شد.

24 خرداد 1401

ظرفیت های خوبی برای توسعه توانمندی های پژوهشی دانش آموزان در نظر گرفته شده است

تهران (پانا) - رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش گفت در عمل ظرفیت های بسیار خوبی برای توسعه توانمندی های پژوهشی دانش آموزان اعم از برگزاری نشست ها، کارگاه ها، دوره های آموزشی، کلاس ها و آزمایشگاه ها در نظر گرفته شده است.

13 خرداد 1401

نمایشگاه نفت و گاز مسکو (NEFTEGAZ)

نمایشگاه نفت و گاز روسیه یکی از بزرگترین رویدادهای بین المللی با موضوع تجهیزات پیشرفته و فناوری های نوآورانه در بخش نفت و گاز است. این نمایشگاه از تاریخ 18 تا 21 آوریل 2022 برابر با 29 فروردین تا 1 اردیبهشت 1401 در مسکو روسیه برگزار می گردد و یکی از ده رویداد...

10 خرداد 1401

راه چاره بهبود شرایط کارگران، کنترل تورم است نه افزایش مزد

پنجاه و سومین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان فارس با سه دستور جلسه اصلاح تعرفه گاز صنایع کوچک و میانه در لایحه بودجه سال 1401، تبعات درج قیمت تولیدکننده بر روی کالاها و ابلاغ بخشنامه حذف 20 درصد معافیت حق بیمه سهم کارفرمایان گلخانه داران به وسیله...

9 خرداد 1401

عدالت معیار توزیع اعتبارات مصوب سفر دولت سیزدهم برای موزه های سمنان است

ایرنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، عدالت معیار توزیع اعتبارات مصوب سفر دولت سیزدهم برای موزه های سمنان است.

4 خرداد 1401

افزایش اجاره بهای کیوسک های عرضه گل و مطبوعات در سال آینده

تهران (پانا) - لایحه افزایش اجاره بهاء خدمات کیوسک های عرضه گل و مطبوعات در سطح شهر تهران به تصویب رسید.

12 اردیبهشت 1401

گشت آمادگی رزمی چین هم زمان با سفر قانون گذاران آمریکا به تایوان

هم زمان با سفر تحریک آمیز گروهی از قانون گذاران آمریکایی به تایوان، ارتش چین در تنگه تایوان عملیات گشت آمادگی رزمی برگزار کرد.

4 اردیبهشت 1401

درخواست یک نماینده برای آنالیز طرح ساماندهی کارکنان دولت

تهران (پانا) - نماینده مردم فریدن و چادگان در مجلس از هیات رئیسه درخواست کرد طرح ساماندهی کارکنان دولت را هرچه سریع تر در دستور کار صحن علنی قرار دهند.

31 فروردین 1401

رئیسی فرا رسیدن روز ملی ژاپن را تبریک گفت

خبرگزاری خبرنگاران-رئیس جمهور در پیغام های جداگانه به امپراطور و نخست وزیر ژاپن، فرا رسیدن روز ملی این کشور را تبریک گفت.

30 فروردین 1401

هفته کاری در بلژیک چهار روزه شد

بلژیک به هفته کاری چهار روزه برای افزایش انعطاف پذیری کاری پسا کرونا مجوز می دهد و کارمندان بلژیکی پس از اینکه دولت بر سر یک توافق نامه کار نو با هدف ایجاد انعطاف پذیری در بازار کار غیرقابل انعطاف به توافق رسید، می توانند به مدت چهار روز کار نمایند.

29 فروردین 1401
تعداد: (1581)