علم و تکنولوژی

جزئیات شهر هوشمند گوگل فاش شد

کمپانی گوگل پیش از این اعلام نموده بود که میخواهد در تورنتو یک شهر هوشمند احداث کند و حالا از بعضی جزئیات برنامه این شهر می گوید.

17 خرداد 1399

صالحی خبر داد:122 دستاورد جدید سازمان انرژی اتمی در یک سال گذشته

رئیس سازمان انرژی اتمی در آستانه روز ملی فناوری هسته ای از 122 دستاورد جدید این سازمان در یک سال گذشته خبر داد و آن را نویدبخش آغاز فصلی جدید در توسعه همه جانبه فعالیت های سازمان انرژی اتمی برشمرد.

9 خرداد 1399

فارس من، دانشجوها از بازگشایی دانشگاه از اردیبهشت استقبال نکردند، نگرانی بابت رفت و آمد و حضور در کلاس و خوابگاه

تصمیم ستاد مبارزه با کرونا برای آغاز آموزش حضوری دانشگاه ها در مقطع دکتری از 30 فروردین با نگرانی هایی از سوی دانشجویان همراه شد. با توصیه مسوولان دانشگاهی، وزارت علوم چاره ای برای شرایط فعلی در نظر گرفته است.

8 خرداد 1399

تاریخچه چهارشنبه سوری (مراسم آخرین شب چهارشنبه سال)

چهارشنبه سوری یک مراسم دیرینه است که در آخرین چهارشنبه سال برگزار می گردد. برای آشنایی با تاریخچه چهارشنبه سوری با ما همراه باشید.

6 خرداد 1399

مهاجرت به وسیله سرمایه گذاری به یاری وکیل بین المللی

آیا تا به حال شما هم به مهاجرت فکر نموده اید؟ البته مهاجرت علاوه بر خستگی از مسائل، دلایل دیگری هم دارد بعضی به دلیل کسب علم و مهارت و یا شغل و درآمد بهتر مهاجرت می نمایند و بعضی دوست دارند کشوری جدید را برای زندگی امتحان نمایند.

6 خرداد 1399

بهترین مقصد خارجی و کم هزینه ماه عسل خارج از ایران

ملاک های شما برای انتخاب شهر یا کشوری به عنوان مقصد ماه عسل چیست ؟ برای سفر خارجی کم هزینه و البته با جاذبه های گردشگری فراموش نشدنی بهتراست قبل از سفر جاهای دیدنی را بشناسید.

5 خرداد 1399

مسکو: تحریم های بی اساس اوضاع دنیا را در مبارزه با کرونا بغرنج نموده است

وزیر توسعه صنعت مسکو در نشست مجازی گروه 20 (G20) ضمن تأکید بر اینکه تحریم ها و محدودیت های بی اساس، اوضاع فعلی دنیا در مواجهه با کرونا را بغرنج نموده، خواهان لغو تحریم ها شد.

30 اردیبهشت 1399

بروزرسانی جدید گوگل پلی، حجم برنامه و میزان دانلود آن را نشان می دهد

گوگل بروزرسانی جدیدی را برای فروشگاه عظیم خود یعنی گوگل پلی منتشر کرد که به موجب آن، کاربر می تواند بعد از جست و جوی یک برنامه، در لیست باز شده که برنامه های مشابه را هم به نمایش می گذارد، حجم و میزان دانلود آن ها را مشاهده کند.

28 اردیبهشت 1399

نانوکلینیا، محلول ضدعفونی کننده قوی دست و سطوح فراوری شد

شرکت آرمان جستجوگران انرژی نور با استفاده از نانومواد، ماده ضدعفونی کننده ای موسوم به نانوکلینیا فراوری و به بازار عرضه نموده است.

26 اردیبهشت 1399

تکنولوژی جدید موبایل برای دریافت عکس رادیولوژی

تکنولوژی جدید موبایل که محققان به آن دست یافته اند، تصویر برداری از ساختار درونی اجسام و اجزای بدن انسان از طریق تراشه تصویربرداری است.

26 اردیبهشت 1399

خیانت های بیولوژیک آمریکا در حق بشر ، از سانفرانسیسکو تا مسکو!

آمریکا ید طولایی در ساخت و تست سلاح های بیولوژیکی دارد که تاریخچه آن ها نشان می دهد این خیانت ها به ناحق و بدون رضایت مردم بوده و اول گریبان خودش را گرفته است.

25 اردیبهشت 1399

هتل 5 ستاره اینترکنتینانتال در برلین، تصاویر

امکانات این هتل به همراه کارکنام مهربانش، بهترین اقامت را در برلین برایتان به ارمغان می آورد. در متن زیر، ما خصوصیاتی همچون خدمات رفاهی، تفریحی، موقعیت و فاصله هتل اینترکنتینانتال برلین تا دیدنی های برلین را به تفصیل بیان می کنیم.

19 اردیبهشت 1399

اگروتوریسم در گیلان، اولویت یا ضرورت؟

امروزه کشاورزی در بیشتر کشورهای در حال توسعه به تنهایی نمی تواند فرصت های اشتغال و منابع درآمدی کافی برای رفع تمامی نیازهای مناطق روستایی را تأمین کند و آنچه زمینه سازی ایجاد کارکردی پویا در روستاها می شود، وجودساختاری متناسب با فعالیت های نوین گردشگری...

19 اردیبهشت 1399

گزارش، محققان درباره رفتار کرونا در فصل گرم چه پیش بینی می کنند؟

محققان حوزه ویروس شناسی انسانی پیش بینی های جدیدی درباره رفتار ویروس کرونای جدید که عامل بیماری کووید-19است مطرح کرده اند.

14 اردیبهشت 1399

چاپ سربرگ 10 چاپخانه برتر چاپ سربرگ سال 99

سربرگ ها از جمله اوراق اداری هستند که به طور معمول در قطع A4 ارائه می شوند و برای انجام امور نامه نگاری ادارات و موسسات یا اشخاص حقیقی مورد استفاده قرار می گیرند. مواردی که امکان حضور در سربرگ را دارند، عبارتند از: نشانه و عنوان، نشانی، عناوینی مانند: تاریخ،...

14 اردیبهشت 1399

سایت دیوار آگهی اجاره تمام اقامت گاه ها را حذف کرد؛ دیوار ممنوعه برای مسافرت!

سایت دیوار در جهت حمایت از خانه نشینی و پرهیز از مسافرت و برای حفظ آرامش مردم، تمام آگهی های مربوط به هتل ها، اجاره ویلا و اقامتگاه های بوم گردی را حذف کرد.

10 اردیبهشت 1399

سایه هولناک کرونا و حال ناخوش فروش کتاب

اوضاع و احوال بازار نشر و فروش کتاب در روزهای کرونایی اصلا خوب نیست.

4 اردیبهشت 1399

خبرنگاران برترین کتاب های ماه بهمن در سه حوزه علوم انسانی معرفی شدند

تهران- خبرنگاران- فهرست برترین تازه های کتاب منتشرشده در بهمن ماه 1398 در موضوعات ادبیات و تاریخ و جغرافیا از سوی مؤسسه خانه کتاب معرفی شدند.

4 اردیبهشت 1399

فراوری واکسن کرونا احتیاج به برنامه ریزی دارد

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری گفت: چندین شرکت به حوزه فراوری کیت، داروی درمانی و داروی از بین برنده ویروس کرونا ورود پیدا نموده اند که درصورت مجوز وزارت بهداشت، فراوری آن شروع می گردد.

30 فروردین 1399

تلفن ملی زائر سالانه به 40 هزار نفر خدمت ارائه می نماید

مدیر امور گردشگری و زائران شهرداری مشهد گفت: تلفن ملی زائر سالانه به 40 هزار نفر خدمت ارائه می نماید.

29 فروردین 1399
تعداد: (180)