سلامتی و پزشکی

تغییر راستا معاملات بورس در هفته پایانی سال 99

تهران (پانا) - شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در خاتمه معاملات هفته جاری (چهارشنبه، 27 اسفند ماه) به عدد یک میلیون و 307 هزار واحد رسید که در مقایسه با خاتمه هفته گذشته نزدیک به هشت درصد رشد داشت.

30 فروردین 1400

انجام واکسیناسیون همگانی با سه واکسن خارجی ، واردات واکسن آسترازنکا متوقف می گردد؟

مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت با اعلام این خبر که واکسیناسیون عمومی تا آخر امسال به اتمام می رسد گفت: به صورت خوشبینانه این فرآیند می تواند تا انتها سال 2021 هم تمام گردد تا مردم به زندگی عادی بازگردند.

26 فروردین 1400

چهارمین دوره پویش کمک مومنانه دانشگاه سمنان برگزار می شود خبرنگاران

چهارمین دوره پویش دانشگاهیان دانشگاه سمنان با عنوان همدلی کریمانه و کمک مؤمنانه با هدف تهیه و توزیع بسته های معیشتی بین نیازمندان در ایام پایانی سال 99 آغاز شد.

24 فروردین 1400

خبرنگاران مقام یمنی: پس از مأرب، استان های شبوه و حضرموت را آزاد می کنیم

تهران - خبرنگاران - سلطان السامعی عضو شورای سیاسی یمن روز شنبه گفت:استان های شبوه و حضرموت مقصد بعدی نیروهای مسلح یمن پس از آزادسازی استان مأرب خواهند بود.

19 فروردین 1400

شروع واکسیناسیون کرونا در مراکز نگهداری سالمندان کرمانشاه

خبرنگاران/کرمانشاه مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از آغاز واکسیناسیون کرونا در مراکز نگهداری سالمندان استان اطلاع داد.

18 فروردین 1400

دانشگاه پیام نور مجری برگزاری کلاس های الکترونیکی دانشجویان علوم پزشکی می شود خبرنگاران

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه های پیام نور و علوم پزشکی ایران برای برگزاری کلاس های الکترونیکی امضا شد.

15 فروردین 1400

واکنش رئیس جمهور به درگذشت میناوند و انصاریان

حسن روحانی، رئیس جمهور صبح امروز در سخنان خود درباره بیماری کرونا به درگذشت مهرداد میناوند و علی انصاریان نیز اشاره نمود.

15 فروردین 1400

مزاحم در گوآنتانامو؛ پشه ها چگونه هستی ما را تهدید می نمایند؟

در شب 18 ژوئن سال 2019 در پایگاه دریایی آمریکا در خلیج گوآنتانامو در کوبا، یک مزاحم به دام افتاد. سربازان به زندانیانی که آرزو دارند از گوآنتانامو فرار نمایند، عادت دارند. این پایگاه بیشتر به عنوان مکانی شناخته می گردد که آمریکا مظنونین عملیات تروریستی...

13 فروردین 1400

کارمند داروخانه قاتل خانم دکتر بود

کارمند داروخانه وقتی نتوانست بدهی اش را به خانم دکتر بدهد در اقدامی هولناک او را به قتل رساند اما شکایت مادر مقتول ماجرای قتل را لو داد.

13 فروردین 1400

حل 10 معما برای سنجش مهارت های بقای شما

افرادی مثل آتش نشانان، پرستاران و پلیس، مغز خود را به گونه ای برنامه ریزی کرده اند که بتوانند غلبه بر ترس داشته باشند. افراد عادی نیز می توانند با تجربه و تکرار به این مهارت دست یابند.

11 فروردین 1400

اختلاف نظر و تناقض درباره سفرهای نوروزی

در آستانه تعطیلات نوروز اختلاف قدیمی بر سر نحوه مدیریت همه گیری کرونا همچنان وجود دارد. باز هم وزارت بهداشت معتقد است که باید معدودیت های سفر در بالاترین سطح آن وجود داشته باشد اما ستاد ملی کرونا در این باره تصمیم دیگری اتخاذ نموده است.

4 فروردین 1400

وزیر نفت: برنامه ریزی برای شروع طرح های توسعه میدان های گازی کرمانشاه

خبرنگاران - معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به شروع عملیات اجرایی طرح پتروشیمی اسلام آباد غرب گفت: این طرح ده ها واحد صنعتی را به دنبال خود فعال می نماید و با برنامه ریزی های وزارت نفت برای توسعه میدان های گاز و اجرای دیگر طرح های پتروشیمی، آینده روشنی...

1 فروردین 1400

آدینه محموله دوم واکسن روسی به ایران ارسال می گردد

سفیر ایران در روسیه گفت: بزودی فراوری مشترک واکسن ضدکرونای ایران و روسیه در ایران شروع خواهد شد.

28 اسفند 1399

جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در دنیا

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تا به امروز به 109 میلیون و 106 هزار و 464 نفر رسیده و مرگ دو میلیون و 405 هزار و 463 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

22 اسفند 1399

مدیرعامل استقلال در بیمارستان بستری شد

مدیرعامل باشگاه استقلال به دنبال عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد.

22 اسفند 1399

فال تاروت کبیر و فوت و فن آن

فال تاروت کبیر یک روش فالگیری قدیمی است که برای عشق و پیش بینی آینده گرفته می شود و انواع مختلفی مثل فال تاروت کبیر تک کارتی، فال تاروت کبیر 10 کارتی و... دارد.

21 اسفند 1399

داروین چگونه داروین شد؟

چارلز داروین با نام کامل چارلز رابرت داروین در تاریخ 12 فوریه سال 1809 در شوزبری، شروپشایر انگستان به دنیا آمد. او یک طبعیت شناس انگلیسی بود که نظریه تکامل بر پایه انتخاب طبیعی اش بنیان و اساس مطالعات جدید مربوط به تکامل شد.

19 اسفند 1399

بچه ها کار و بزه شناسی، وظیفه قانونی دولت ها در برابر این بچه ها چیست؟

کار کودک پدیده ای که روزانه در حال افزایش است و در سطح جهانی ما را با بچه هایی روبرو میکند که به دلایل مختلف نان اور و گا ها تنها نان اور خانوار هستند؛ این بچه ها به جای بازی و تحصیل مجبور به ورود زودهنگام به بزرگسالی می شوند.

19 اسفند 1399

واکسن کووپارس رازی به داوطلبان فاز اول تزریق می شود

تهران (پانا) - به گفته معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، پیش بینی می شود 133 داوطلب مرحله اول تست انسانی واکسن کووپارس رازی، ظرف یک ماه این واکسن را دریافت کنند.

18 اسفند 1399

نارسایی قلب چیست؟

نارسایی قلب زمانی روی می دهد که قلب قادر به پمپاژ کافی نبوده و نمی تواند جریان خون کافی را به اعضای بدن برساند. در این مطلب با علت، علائم و راه های درمان نارسایی قلبی بیشتر آشنا خواهیم شد.

14 اسفند 1399
تعداد: (305)