مزوتراپی برای لاغری موضعی؛ روش انجام، عوارض و هزینه ها

به گزارش نوای پرنده پارسی، مزوتراپی برای لاغری موضعی برای از بین بردن چربی ها و سلولیت ها در قسمت هایی از بدن مثل شکم، غبغب، بازو و ران، که با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی روند، درمان موثری محسوب می گردد. این عمل غیرتهاجمی و تقریبا ایمن است.

مزوتراپی برای لاغری موضعی؛ روش انجام، عوارض و هزینه ها

سرویس آرایش و زیبایی - عمل مزوتراپی یک عمل زیبایی بدون احتیاج به جراحی است که با هدف کاهش چربی ها و آسیب های موضعی در بدن مثل سلولیت، چربی های انباشت شده، چین و چروک و ... انجام می شود. این روش از طریق تزریق های متعدد از مواد مورد تایید FDA، شامل ویتامین ها، مواد معدنی و عصاره برخی گیاهان صورت می گیرد. مزوتراپی برای لاغری موضعی برای آب کردن چربی های قسمت هایی از بدن که با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی روند مناسب است. در ادامه این مقاله می توانید جزئیات بیشتری در این رابطه بخوانید.

در صورتی که مطالعه قسمت خاصی از این مطلب مد نظر شماست، با انتخاب عناوینی که در فهرست موضوعی زیر ارائه شده اند، به موضوع دلخواه خود برسید.

 • تعریف مزوتراپی
 • آمادگی برای مزوتراپی
 • مزوتراپی و لاغری موضعی
 • عوارض مزوتراپی
 • تفاوت با لیپوساکشن
 • هزینه مزوتراپی

تعریف تکنیک مزوتراپی

مزوتراپی یک تکنیک جوان سازی، برطرف چربی اضافه و سفت کردن پوست است که طی آن برخی ویتامین ها، آنزیم ها و عصاره های گیاهان به بافت پوست تزریق می شوند. پزشک فرانسوی میشل پیستور (Michel Pistor) در سال 1952 میلادی، مزوتراپی را به عنوان یک روش برای تسکین درد ها و درمان مسائل پوستی ابداع کرد، اما به مرور با رواج آن در ایالات متحده و سایر نقاط جهان، تبدیل به یک روش برای زیباسازی و جوانسازی شد.

امروزه کاربردهای مزاتراپی عبارتند از:

 • مزوتراپی موضعی برای لاغری در نقاطی مثل شکم، ران، باسن، پاها، بازو ها و صورت
 • کاهش سلولیت
 • برطرف چین و چروک
 • سفت کردن پوست شل و افتاده
 • روشن کردن پوست
 • درمان آلوپسی (بیماری که موجب ریزش مو می شود)

مزوتراپی پوست صورت

در این تکنیک از سوزن های بسیار ظریفی استفاده می شود تا یکسری تزریقات را به لایه میانی پوست یا مزودرم برساند. این کار باعث بهبود و اصلاح مسائل زیرپوستی مثل گردش خون ضعیف، التهاب و غیره می شود. درحال حاضر فرمول استاندارد و تعیینی برای موادی که به پوست تزریق می شود، وجود ندارد. پزشکان از ترکیب های مختلفی براساس تشخیص خود استفاده می نمایند، بنابراین متخصصی که عمل مزوتراپی را برای شما انجام می دهد باید کاملا به کار خود مسلط باشد.

برخی از مواد اصلی ترکیبات تزریقی در مزوتراپی عبارتند از:

 • دارو هایی مثل وازودیلاتور ها و آنتی بیوتیک ها
 • هورمون هایی مانند کلسیتونین و تیروکسین
 • آنزیم هایی مثل کلاژناز و هیالورونیداز
 • عصاره برخی گیاهان
 • برخی ویتامین ها و مواد معدنی

شما باید قبل از عمل، به پزشک خود مراجعه کنید تا توصیه های پیش از مزوتراپی را دریافت کنید. پزشک ممکن است از یک هفته قبل، مصرف آسپرین و برخی دارو های ضد التهابی غیر استروئیدی را ممنوع کند، زیرا این دارو ها ممکن است خونریزی و کبودی را در طول مزوتراپی افزایش دهند.

روش انجام مزوتراپی برای لاغری موضعی

همانطور که گفته شد، مزوتراپی نوعی درمان با هدف آب کردن چربی های اضافه بدن، افزایش گردش خون و تنظیم لنف است. در طی این عمل تعداد تزریق با محتویاتی که معمولا طبق نظر پزشک انتخاب می شوند، در عمق یک تا 4 میلی متری پوست بیمار تزریق می شود.

داروی تزریقی شامل عصاره های گیاهی، مواد معدنی و یک ماده اصلی مشتق شده از گیاه سویا به نام فسفاتیدیل کولین است. در مزوتراپی برای لاغری موضعی، این ماده به سلول های چربی نفوذ می نماید و آن ها را سخت و متورم می نماید. به مرور سلول های چربی آغاز به خرد و تبدیل شدن به ذرات بسیار ریزی می نمایند، سپس توسط کبد از بدن خارج می شوند.

روش مزوتراپی برای لاغری موضعی معمولا برای نواحی از بدن به کار گرفته می شود که چربی های آن قسمت از طریق ورزش و رژیم غذایی برطرف نمی شوند، بنابراین کسانی که از چربی انباشت شده در قسمت بازو، شکم، کمر و ران رنج می برند می توانند این روش را برای لاغری موضعی در نظر داشته باشند. در نتیجه انجام عمل مزوتراپی، علاوه بر آب شدن چربی ها، پوست نیز شاداب و جوانتر می شود.

1. مزوتراپی بازو ها

چربی های دوربازو، از نوعی است که معمولا حتی با ورزش و رژیم غذایی نیز از بین نمی رود. مزوتراپی برای لاغری موضعی، برای افرادی که این مشکل را دارند مناسب است و می تواند به داشتن اندامی متناسب تر منجر شود.

2. مزوتراپی غبغب

غبغب، علاوه بر چاقی، گاهی به دلایل ژنتیکی نیز ممکن است، ایجاد شود. افرادی که غبغب دارند حتی اگر اندام متناسبی داشته باشند، چاق به نظر می رسند و به تدریج وزن غبغب باعث ایجاد چین و چروک روی پوست صورت می شود. مزوتراپی غبغب یک روش بی خطر برای از بین بردن چربی های انباشت شده در این ناحیه است.

3. مزوتراپی شکم

گاهی چاقی شکم به دلیل سال ها انباشت چربی در این ناحیه، حتی با ورزش و رژیم غذایی نیز به طور کامل از بین نمی رود. افرادی که مدت هاست از چاقی دور شکم رنج می برند می توانند از مزوتراپی برای لاغری شکم یاری بگیرند. این روشی بسیار سریع و بی خطر است و به سادگی اندام متناسبی برای شما به ارمغان می آورد.

4. مزوتراپی پا

ران ها بسیار مستعد سلولیت هستند. سلولیت، سلول های چربی سفت شده ای است که گاهی به سادگی و با ورزش از بین نمی رود. مزوتراپی لاغری می تواند به شکسته شدن و از بین رفتن چربی های ران یاری زیادی بکند.

حرکات موثر در لاغری ران و ساق پا

عوارض مزوتراپی برای لاغری موضعی

از آنجا که در ابتدا مزوتراپی با هدف های زیبایی وارد جهانی پزشکی نشده است، هنوز استاندارد تعیینی برای مواد تزریقی و روش انجام آن به منظور زیبایی تدوین نشده است. بنابراین بسیاری از پزشکان و جراحان زیبایی می توانند بدون هیچ مدرک و اعتبار خاصی اقدام به ارائه خدمات مزوتراپی نمایند. به همین دلیل خطرات ناشناخته ای می تواند بیمار را تهدید کند و تنها راه گریز از این خطرات تحقیق بسیار درباره پزشکی است که به او مراجعه می کنید.

سایر عوارض جانبی عمومی مزوتراپی عبارتند از:

 • درد
 • کبودی
 • تورم
 • خارش
 • قرمزی
 • تهوع
 • عفونت

این عوارض مشکل حادی را ایجاد نمی نمایند و معمولات بعد از چند روز کاملا از بین می روند، اما در صورت تداوم آن ها حتما به پزشک مراجعه کنید.

تفاوت مزوتراپی موضعی با لیپوساکشن

در لیپوساکشن، پزشک با استفاده از یک لوله ظریف که وارد بدن می شود، آغاز به مکش یا ساکشن چربی ها می نماید. از آنجا که این روش معمولا تحت بیهوشی انجام می شود و یک عمل تهاجمی به حساب می آید.

نتیجه لاغری با لیپوساکشن در همان جلسه قابل مشاهده است، اما نتیجه مزوتراپی پس از چند جلسه تعیین می شود. زیرا مزوتراپی یک روند تدریجی است که طی آن چربی ها از بدن دفع می شوند.

به طور کلی به نظر می رسد مزوتراپی یک راه چاره لاغری ارزان تر و کم خطرتر باشد، اما برای تصمیم گیری در رابطه با روش مناسب با بدنتان باید با پزشک متخصص مشورت کنید.

هزینه مزوتراپی برای لاغری موضعی

هزینه مزوتراپی بستگی به نوع درمان و تعداد جلسات مورد احتیاج شما دارد. این مبلغ در جلسه اول مراجعه به پزشک تعیین می شود و شما می توانید برای انجام دادن یا ندادن این روش زیبایی تصمیم بگیرید. از آنجا که مزوتراپی یک عمل زیبایی محسوب می شود، شرکت های بیمه معمولا هزینه های آن را پوشش نمی دهند.

جمع بندی

اگر بعد از مدت ها ورزش و رژیم تغییر خاصی در چربی های شکم، بازو، ران یا باسن مشاهده نکرده اید، می توانید به مزوتراپی برای لاغری موضعی فکر کنید. این روش معمولا موثر است، اما پزشکان توصیه می نمایند که برای حفظ نتیجه آن باید به طور منظم به ورزش پرداخت و سبک زندگی سالمی را اتخاذ کرد. درصورتی که تجربه ای در زمینه مزوتراپی برای لاغری موضعی دارید، با به اشتراک گذاری آن ها در قسمت به همراهان خبرنگاران یاری کنید تا بهتر تصمیم گیری نمایند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: setare.com
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1498

به "مزوتراپی برای لاغری موضعی؛ روش انجام، عوارض و هزینه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزوتراپی برای لاغری موضعی؛ روش انجام، عوارض و هزینه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید