کارهای خانگی که به کاهش وزن یاری می نمایند

به گزارش نوای پرنده پارسی، برای خانم هایی که کارهای خونه رو دوست ندارن باید بگم که کارهای خونه به اندازه ورزش کردن استرس رو کم میکنه و برای سلامتی مفیده به حدی که احتیاج ندارید برای داشتن اندام متناسب باشگاه برید. کسانی که کارهای خونه مثل جارو کردن و یا تمیز کردن کف خانه انجام میدن به اندازه کسانی که تردمیل میزنن ورزش کردن.

کارهای خانگی که به کاهش وزن یاری می نمایند

کارهای خانگی که باعث کاهش وزن می شوند شامل:

شستن ظروف

شستن ظرف ها نه تنها اضطراب را کم می نماید بلکه سلامت کلی بدن را نیز تقویت می کن. اگر روزانه 15 دقیقه ظرف بشوئید در هفته 560 کالری می سوزانید که برابر است با 2500 متر شنا کردن.

هنگامی که پشت سینک ایستاده اید چند مرتبه پاها را بالا ببرید تا عضلات ران و پاها نیز تقویت گردد.

جارو برقی کشیدن

30 دقیقه جارو برقی کشیدن برابر است با 15 دقیقه ورزش کیک بوکسینگ که در نیم ساعت 90 کالری می سوزاند. جارو کشیدن ورزش خوبی برای بازوها، پاها و عضلات هسته است. به علاوه در تحقیقات به این نتیجه رسیده اند که جارو کشیدن در کارهای خانه به سلامت قلب یاری می نماید و طول عمر را زیاد می نماید.

شستن لباس ها

فقط با پر کردن و خالی کردن ماشین لباسشویی حدود 78 کالری می سوزانید. این کار شامل آویزان کردن لباس ها روی رخت آویز هم می گردد که برابر است با 100 دراز نشست. اگر با دست لباس می شویید در عرض نیم ساعت 100 الی 200 کالری می سوزانید. به علاوه عضلات دست ها نیز تقویت می گردد. هنگام شستن و آب کشیدن لباس ها حرکت ورزشی اسکوات را تمرین کنید.

تمیز کردن حمام

15 دقیقه شستشوی وان حمام برابر است با 30 اسکوات پرشی. با این کار خانگی 100 کالری می سوزانید به علاوه عضلات بازوها و شانه ها نیز تقویت می گردد.

تا جایی که می توانید سرعت تمیز کردن را بالا ببرید تا سرعت ضربان قلب هم بالا برود.

مرتب کردن تخت

اولین کاری که صبح ها بعد از بیدار شدن انجام می دهیم مرتب کردن تخت است. باید بگویم که این کار ساده چندین فواید سلامتی دارد. مثل تقویت سطح انرژی و ایجاد احساس موفقیت و سلامت. کسانی که هر روز صبح تخت خود را مرتب می نمایند شب ها خواب آرام تری نسبت به کسانی که اتاق خواب نامرتب رها می نمایند دارند.

تحقیقات نشان داده است عوض کردن روتختی های یک خانواده 4 نفره در 15 دقیقه 65 کالری می سوزاند که برابر است با 1 کیلومتر پیاده روی.

اتو کردن لباس ها

3 ساعت اتو کردن در هفته منجر به سوزاندن 420 کالری می گردد که برابر است با کلاس های زومبا. این کار خانگی عضلات بازو را تقویت می نماید. البته باید مراقب باشید که هنگام اتو کشیدن لباس ها خم نشوید و بهتر است ایستاده این کار را انجام دهید.

هنگام اتو کشیدن سبد لباس ها را روی زمین قرار دهید تا محبور باشید برای برداشتن لباس ها خم شوید و به عضلات کشش وارد کنید.

غذا پختن

با 30 دقیقه آشپزی 75 کالری می سوزانید. خرد کردن، سرخ کردن و هم زدن غذا ورزش های خوبی برای بازوها به حساب می آیند. به علاوه ایستاده غذا پختن ورزشی برای عضلات هسته محسوب می گردد.

اگر می خواهید هنگام آشپزی کالری بیشتری بسوزانید خمیر غذاها را خودتان درست کنید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: بدونیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1831

به "کارهای خانگی که به کاهش وزن یاری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارهای خانگی که به کاهش وزن یاری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید