کلیات طرح بازنشستگی پیش از موعد رد شد

به گزارش نوای پرنده پارسی، یک نماینده مجلس با اشاره به مخالفت صندوق های بازنشستگی نسبت به کاهش سن بازنشستگی گفت: کلیات طرح در کمیسیون رد شده است.

کلیات طرح بازنشستگی پیش از موعد رد شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، عباس گودرزی در مورد طرح بازنشستگی پیش از موعد برای کارکنان دولت در رادیو تبادل نظر گفت: طرحی که پیشتر مطرح بود، در کمیسیون به جزئیات نرسید و کلیات آن رد شد.

وی دلیل را مخالفت صندوق های بازنشستگی و نیز کاهش سن بازنشسته شدن در کشور دانست و اضافه نمود: این فرایند فشار زیادی به صندوق ها می آورد و از طرفی باعث می گردد نیروی کار به سرعت از چرخه خارج گردد.

گودرزی امید به زندگی را بالای سن 75 سال تخمین زد و تاکید نمود که نیروی کار باید تا سنین بالاتر در اشتغال پایدار بماند و ادامه داد: نسبت به طرح های دیگر بنده بی اطلاع هستم.

این نماینده مجلس ادامه داد: نماینده ها طرح های خود را روی سامانه اطلاع رسانی نموده و علاقمندان آن را امضا می نمایند.

گودرزی گفت: طرح مذکور اصلاً به صحن نرسید و بر اساس شرح مسئولان معاونت اجرایی بودجه کل مجلس در سال به گونه ای است که با احتساب کلیه کارکنان به یک میلیارد در روز نمی رسد و سخنانی که در رسانه ها مبنی هر هزینه کرد مجلس برای هر جلسه منعکس می گردد [کذب است].

وی با بیان اینکه 20 سال بازنشستگی برای زنان هنوز به صورت قانون تبدیل نشده است، گفت: اگر کلیات یک طرح در کمیسیون رد گردد هیچ هزینه ای را بار نخواهد کرد الا اینکه یک نماینده بر اساس احساس مسئولیت یا قول انتخاباتی با حضور کارشناسان بحثی را طرح می نماید که کنار گذاشته می گردد.

در ادامه حاجیان اقتصاددان نیز، طرح بازنشستگی پیش از موعد را مغایر شرایط اقتصادی کشور عنوان و اظهار داشت: چنین اتفاقی خطری جدی برای دولت دارد.

وی با بیان اینکه طرح ها و لوایح نباید هیچ گونه بار اقتصادی برای دولت داشته باشد، گفت: صندوق های بازنشستگی تحت فشار اقتصادی هستند و کاهش سن بازنشستگی ریسکی جدی در پی دارد.

حاجیان افراد هدف این طرح را در سنین جوانی توصیف کرد و اضافه نمود: این افراد در شرایط تورم 40 تا 50 درصدی از دستگاه اداری خارج شده و در پی اشتغال دوم خواهند بود که نه تنها مسئله ای را حل نمی نماید بلکه بر مسائل حوزه کار دامن میزند و گریبان نیرو های متقاضی کار را می گیرد.

وی انتقادی را کاملاً بی ارتباط با بحث برنامه عنوان نمود و گفت: اگر قرار باشد نماینده ای بی ارتباط وارد مجلس گردد و هر چیزی به نظر او برسد در قالب طرح مطرح کند، بار اقتصادی برای کشور دارد.

حاجیان اضافه نمود: کافی است یک فرد متناسب با صنعت مورد نظر را منصوب نمایند تا ببینیم چه اتفاقی می افتد.

وی با اشاره به مدیریت نادرست صندوق های بازنشستگی گفت: این صندوق ها باید به دست مدیران صاحب نظر داده گردد، ولی این اتفاق نمی افتد.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 6058

به "کلیات طرح بازنشستگی پیش از موعد رد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیات طرح بازنشستگی پیش از موعد رد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید