چند میلیون راننده بدهکار آزادراهی جریمه می شوند؟

به گزارش نوای پرنده پارسی، تا کنون حدود 9 میلیون پلاک یکتا از آزادراه هایی که پرداخت عوارض شان الکترونیکی است، تردد نموده اند و به صورت میانگین بیش از نیمی از آن ها عوارض شان را پرداخت ننموده اند که بر اساس تفاهم انجام شده بین وزارت راه و شهرسازی و پلیس راه جریمه می شوند.

چند میلیون راننده بدهکار آزادراهی جریمه می شوند؟

به گزارش خبرنگاران، بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر شده بود که پرداخت عوارض همه آزادراه های کشور تا سرانجام سال گذشته الکترونیکی گردد اما مسئله ای در این راه به وجود آمد و آن اینکه سرمایه گذاران آزادراهی عمدتا نسبت به این مسئله گلایه داشتند که مردم عوارض الکترونیکی را در آزادراه های مجهز به این سیستم ها نمی دهند و به همین دلیل استقبالی از آن نمی کردند. از سوی دیگر آزادراه هایی مانند منطقه یک آزادراه تهران-شمال که باجه عوارضی نداشت و از ابتدا عوارض برای مردم به صورت الکترونیکی محاسبه و دریافت می شد به همین دلیل به حالت دستی تغییر شکل داد و باجه ها طی ماه های گذشته به این محور تازه تاسیس بازگشت.

به همین دلیل خیراله خادمی - معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور - دو هفته گذشته به خبرنگاران گفت: بر اساس توافقی که بین وزارت راه و شهرسازی و پلیس راه انجام شده، از امروز (اول مهر ماه) برای کسانی که از آزادراه های الکترونیکی استفاده نموده و عوارض شان را پرداخت ننموده اند، پیامک ارسال شده و نهایتا اگر عوارض شان را ندهند، جریمه می شوند.

وی اضافه نمود: با اجرای این توافق نامه امیدواریم میزان دریافتی عوارض آزادراهی به مراتب بیشتر از گذشته گردد و اگر آن هایی که پرداخت نمی نمایند جریمه شوند، می توانیم آزادراه های الکترونیکی مانند آزادراه تهران-شمال و آزادراه شهید همت را که به حالت دستی برگردانده شده بود را دوباره الکترونیکی کنیم. از سوی دیگر در ادامه و با اجرایی شدن این توافق از سوی پلیس راه می توانیم دیگر سرمایه گذاران آزادراه ها را ترغیب کنیم تا به طرح الکترونیکی شدن عوارض بپیوندند چرا که ستاد ملی مقابله با کرونا و رییس جمهور دستور داده تا در این شرایط الکترونیکی شدن عوارض آزادراه ها به صورت جدی پیگیری و اجرایی گردد.

بر اساس آمار و اطلاعات بدست آمده خبرنگار خبرنگاران حدود 9 میلیون پلاک یکتا از آزادراه هایی که پرداخت عوارض شان الکترونیکی شده عبور نموده اند و به صورت میانگین بیش از نیمی از آن ها عوارض شان را پرداخت ننموده اند و بدهکار محسوب می شوند.

البته طی دو هفته گذشته میزان پرداخت عوارض آزدراه های الکترونیکی سه برابر افزایش یافته و به حدود شصت تا هفتاد درصد رسیده است و با اضافه شدن بقیه دوربین های آزادراه های الکترونیکی به جمع دوربین هایی که کد پلیس دارند، می توان امیدوار بود میزان پرداخت عوارضی ها به بیش از 85 درصد برسد.

با این حساب و کتاب حدود 4.5 میلیون خودرو با پلاک یکتا جزو بدهکاران آزادراه های الکترونیکی محسوب می شوند که در صورت پرداخت نکردن بدهی شان، به غیر از این عوارض باید جریمه پرداخت نکردن آن را نیز بپردازند.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5257

به "چند میلیون راننده بدهکار آزادراهی جریمه می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند میلیون راننده بدهکار آزادراهی جریمه می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید