جزئیات کرایه های جدید حمل و نقل عمومی تهران

به گزارش نوای پرنده پارسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از شهرنوشت، محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران درباره زمان اجرای افزایش نرخ کرایه تاکسی و بلیت مترو و اتوبوس، گفت: طبق مصوبه بودجه سال 1399 شهرداری تهران، سازمان ها و شرکت های تابعه شورای اسلامی شهر تهران، اعمال افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی شهر تهران باید از ابتدای اردیبهشت امسال انجام می شد که بنابر دستور ستاد ملی مقابله با کرونا، این افزایش کرایه از ابتدای خرداد اعمال خواهد شد.

جزئیات کرایه های جدید حمل و نقل عمومی تهران

افزایش 25 درصدی نرخ بلیت مترو

نرخ بلیت مترو شهر تهران در امسال، طبق این مصوبه 25 درصد افزایش خواهد یافت.

بلیت تک سفره داخل شهری هزار و 500 تومان

بلیت تک سفره حومه به تهران 200 تومان بیشتر از نرخ بلیت تک سفره داخل شهری در سال 1399

بلیت تک سفره هشتگرد 5 هزار تومان

بلیت تک سفره فرودگاه امام خمینی (ره) همانند سال قبل بدون افزایش 9 هزار تومان

طبق تبصره یکم این مصوبه به شهرداری تهران اجازه داده شده است که به منظور تشویق مسافران به استفاده از کارت بلیت های مبلغ دار، متناسب با مسافت طی شده نسبت به اعمال تخفیف حداکثر تا 50 درصد بهای بلیت تک سفره اقدام کند.

همچنین شهرداری تهران مجاز است که در مناسبت های پیروزی انقلاب اسلامی ایران (22 بهمن)، رحلت حضرت امام خمینی (ره)، عید سعید فطر، مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس، روز اول مهر برای دانش آموزان و دانشجویان، راستا برگشت مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین در محدوده زمانی انجام مراسم و در ایستگاه های مربوطه، مراسم شب های قدر (از ساعت 23 تا خاتمه مراسم جهت شرکت کنندگان در مراسم) و مراسم غبار روبی مزار شهدا در پنج شنبه آخر سال نسبت به ارائه سرویس رایگان به شهروندان اقدام کنند.

افزایش نرخ بلیت اتوبوس

نرخ کرایه خطوط اتوبوس و مینی بوس در امسال نسبت به سال 1398، 25 درصد افزایش خواهد یافت.

ضمناً نرخ کرایه خطوط اتوبوس و مینی بوس در هر خط متفاوت است.

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران مجاز است که در صورت راه اندازی زیرساخت پذیرش بلیت تک سفره در ایستگاه های خطوط اتوبوسرانی تندرو، نسبت به صدور و فروش بلیت تک سفره داخل شهری معادل نرخ بلیت تک سفره داخل شهری مترو به منظور استفاده مشترک مسافران در کلیه خطوط تندرو مترو اقدام کند.

افزایش 80 درصدی نرخ کرایه تاکسی های ویژه

نرخ کرایه انواع تاکسی در شهر تهران در امسال تا سقف 25 درصد نسبت به نرخ پایه مصوب سال 1398 افزایش خواهد یافت.

نرخ کرایه تاکسی در نوبت شب از ساعت 22 الی 6 بامداد، 20 درصد به نرخ های معین شده، افزوده می گردد.

نرخ کرایه ناوگان تاکسیرانی که خدمات ویژه به شهروندان ارائه می کنند تا 80 درصد افزایش خواهد یافت و معین نرخ در این تاکسی ها از طریق تجهیزات محاسبه کرایه انجام می گردد.

همچنین نرخ کرایه سرویس مدارس نیز در امسال نسبت به سال 1398 تا سقف 25 درصد با افزایش نرخ روبرو شده است.

تاکسی های ویژه شامل تاکسی های دفاتر ویژه همانند راه آهن، فرودگاه و خاتمهه های مسافربری غرب، شرق، جنوب و بیهقی هستند که این نوع تاکسی ها اغلب به رنگ زرد خورشیدی و یا با رنگ سبز فسفری با نوار شطرنجی مشکی در بدنه خودرو هستند.

آرم و علائم شرکت های تاکسیرانی خصوصی تحت پوشش بر روی درب های جلوی خودرو بوده و همگی دارای تابلوی سقفی با ذکر محل فعالیت(فرودگاه، راه آهن و ترمینال) می باشند. بخش دیگر تاکسی های ویژه تاکسی های ویژه ایستگاهی اعم از هتل ها، بیمارستان ها و مراکز تجاری هستند که این نوع تاکسی ها دارای تابلو سقفی با عبارت تاکسی ویژه می باشد. تاکسی ویژه برای مراکز تقاضای سفر از جمله: مقابل مراکز خرید، مراکز درمانی، هتل ها، مراکز تفریحی و ورزشی، ایستگاه های مترو و … پیش بینی شده که خدمات آنها بصورت دربستی بوده و دارای مبدأ معین می باشد ولی مقصد آن را مسافران معین می کنند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4511

به "جزئیات کرایه های جدید حمل و نقل عمومی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات کرایه های جدید حمل و نقل عمومی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید