ماکرون اقدام موهن شارلی ابدو را توجیه کرد

به گزارش نوای پرنده پارسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه، مدعی است اقدام هجونامه شارلی ابدو در بازنشر تصاویری موهن از پیامبر اسلام (ص)، بر اساس برخورداری از حق آزادی بیان، قابل توجیه است!

ماکرون اقدام موهن شارلی ابدو را توجیه کرد

وی در ادامه ادعای خود اضافه نمود: من در جایگاهی نیستم که تصمیم نشریه شارلی ابدو را قضاوت کنم چراکه فرانسه کشوری است که در آن آزادی بیان وجود دارد و من در مقامی نیستم که درباره انتخاب سرمقاله یک خبرنگار اظهارنظر کنم.

با این حال، ماکرون گفت شهروندان فرانسوی وظیفه دارند که به یکدیگر احترام بگذارند و از نفرت پراکنی بپرهیزند.

به گزارش خبرنگاران، رئیس جمهور فرانسه که اینگونه مدعی دفاع از آزادی بیان است؛ از قضا همان فردی است که در کارنامه دوره زمامداری خود سابقه سرکوب جنبش جلیقه زردها را دارد- مردم عادی که انتقاد از سیاست های مالی ماکرون را حق خود می دانستند اما در جواب، گاز اشک آور و زندان نصیبشان می شد.

باید گفت اقدام موهن شارلی ابدو نیز یک روز پیش از برگزاری دادگاه رسیدگی به پرونده 13 فردی که متهم به مشارکت در حمله مسلحانه به دفتر این نشریه در سال 2015 هستند؛ انجام شد.

نگارنده سرمقاله این هفته نشریه شارلی ابدو با بازنشر این کاریکاتورهای موهن، مدعی شد که این تصاویر به تاریخ تعلق دارد، و تاریخ را نه می توان دوباره نوشت و نه پاک کرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5001

به "ماکرون اقدام موهن شارلی ابدو را توجیه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون اقدام موهن شارلی ابدو را توجیه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید