شیراز شهر جهانی صنایع دستی می شود

به گزارش نوای پرنده پارسی، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: پرونده جهانی شدن شیراز به عنوان شهر صنایع دستی به شورای بین المللی صنایع دستی ارسال شده که پس از توافق ارزیابان بین المللی، کلانشهر شیراز پس از اصفهان به عنوان شهر صنایع دستی جهان ثبت و معرفی خواهد شد.

شیراز شهر جهانی صنایع دستی می شود

به گزارش خبرنگاران، پویا محمودیان بعدازظهر شنبه 21 اردیبهشت در جلسه انعقاد تفاهم نامه با شرکت اتریشی پارس سراگ ورد در شیراز با بیان اینکه فارس و شهر شیراز استان و کلانشهری استراتژیک در خانواده صنایع دستی محسوب می شود، گفت: ایران از لحاظ ثبت جهانی شهرها و روستاها در سکوی اول جهان ایستاده است.

وی همچنین با بیان اینکه ایران سومین تولید کننده صنایع دستی جهان به لحاظ تنوع است، اضافه کرد: 31 استان ایران دارای ظرفیتی بی انتها در حوزه صنایع دستی با گنجی منحصر به فرد است که به عنوان یکی از مزیت های نسبی در بازار هنر مطرح هستند.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی کشور با تصریح بر اینکه امروز صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران در اقتصاد هنر و صنایع خلاق از جایگاه ویژه ای برخوردار است، گفت: صادرات صنایع دستی ایران از مبادی گمرکات، نمایشگاه های صنایع دستی و فروش آنلاین در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

محمودیان بار دیگر با تاکید بر اینکه فارس دارای ظرفیت های زیادی در حوزه هنر و سرمایه های هنری و تاثیرگذاران حوزه هنر است، عنوان کرد: برخی هنرمندان و استادکاران ایرانی در جهان بی رقیب و بی جایگزین هستند.

وی در بخشی از سخنانش با اشاره به پیگیری های انجام شده با هیئت اتریشی در زمینه هنر و صنایع دستی کشور ایران، اعلام کرد: مطمئن هستیم از دروازه اتریش به عنوان دروازه اتحادیه اروپا، می توانیم هنر و صنایع دستی فاخر ایران را به جهانیان معرفی کنیم.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی کشور غرور، هنر و صنایع دستی را از ابزار و ویژگی های ایرانیان ذکر و عنوان کرد: ایران در حوزه صنایع دستی و گردشگری دارای ظرفیت های بالای جهانی است، لذا دست تمام سرمایه گذاران در حوزه گردشگری، هنر و صنایع دستی را می فشاریم.

محمودیان همچنین یادآور شد: مدل خانه ایرانی که نمایانگر اوج ظرفیت و قدرت صنایع دستی ایران است را در فاز دوم همکاری ها با این هیئت اتریشی در وین را در معرض همگان قرار خواهیم داد، زیرا خانه ایرانی علاوه بر طراحی در زمینه کاربردی دارای تم تزئینی از صفر تا صد نیز هست.

به گزارش خبرنگاران، تفاهم نامه فوق در راستای تأمین سرمایه، سرمایه گذاری در اجرای طرح های گردشگری، خدماتی و صنعتی فارس از قبیل مرمت، نگهداری و بهره برداری از اماکن تاریخی و مقررات مربوطه احداث سایت بازیافت زباله، ایجاد مراکز اقامتی و گردشگری و توریستی در سطح استان منعقد اشد.

همچنین مدت اعتبار تفاهم نامه 12 ماهه است در صورت توافق طرفین مدت قابل تمدید خواهد بود.

تعهدات موضوع تفاهم نامه نیز در راستای تشویق و حمایت از سرمایه گذاری و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری بخش خصوصی با هدایت سرمایه به سمت حوزه های مولد اقتصاد در راستای افزایش رونق تولید بر اساس قوانین جمهوری اسلامی و سیاست های اقتصاد اقتصاد قانون برنامه ششم توسعه در خصوص تأمین مالی طرح ها از طریق سرمایه گذاری مستقیم خارجی پیش بینی شده است.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1272

به "شیراز شهر جهانی صنایع دستی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیراز شهر جهانی صنایع دستی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید