ایران می تواند مقصد خوبی برای گردشگران کره ای باشد

به گزارش نوای پرنده پارسی، سفیر کره جنوبی در کشورمان گفت: در صورت برنامه ریزی مناسب، ایران می تواند مقصد خوبی برای گردشگران کره ای باشد.

ایران می تواند مقصد خوبی برای گردشگران کره ای باشد

ایرنا: یو جانگ هیان در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی با ابراز خرسندی از سفر به تبریز، اظهار کرد: این نخستین دیدار من از تبریز بود و آخرین دیدار نخواهد بود؛ چرا که تبریز و آذربایجان شرقی از نظر توسعه همکاری های دوجانبه برای ما مهم است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 25 میلیون گردشگر از کره جنوبی به خارج از کشور سفر کردند، گفت: ایران می تواند در جذب این گردشگران کوشش کند.

سفیر کره جنوبی در ایران با اشاره به سابقه تاریخی همکاری های ایران و کره جنوبی، گفت: نام گذاری خیابانی به نام تهران در سئول و خیابانی به نام سئول در تهران نشان دهنده پیوند قوی و عمیق بین دو کشور است.

وی با اشاره به اینکه ایران و کره جنوبی به خاطر سیاست های یک جانبه گرایی آمریکا در شرایط سختی هستند، اضافه نمود: به عنوان سفیر تمام کوششم را برای حل مسائل به کار خواهم بست.

جانگ هیان گفت: ایران و کره جنوبی از نظر جغرافیایی مسافت زیادی دارند اما مسائل نباید بین دو کشور فاصله بیندازد.

سفیر کره جنوبی با بیان اینکه ارتباط با کشورهای قدرتمند منطقه به ویژه ایران برای ما ارزشمند است، اضافه نمود: کره جنوبی کشور کوچکی است، اما از نظر نیروی انسانی و صنایع پیشرفته توانمندی های بالایی دارد و با توجه به ظرفیت های ایران، دو کشور می توانند نقش مکمل را برای یکدیگر ایفا نمایند.

استاندار آذربایجان شرقی: تبریز ظرفیت های فراوانی برای همکاری مشترک با کشورهای شرق آسیا دارد

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اراده جدی کشورمان برای توسعه روابط با کشورهای شرق آسیا، گفت: تبریز به عنوان دروازه آسیا به اروپا ظرفیت های فراوانی برای همکاری های مشترک با این کشورها دارد.

محمدرضا پورمحمدی در دیدار با سفیر کره جنوبی در ایران، به بعضی از قابلیت های استان در حوزه های گوناگون اشاره نمود و گفت: آذربایجان شرقی یکی از استان های مهم ایران به شمار می رود و ظرفیت بالایی برای همکاری های مالی، تجاری و فرهنگی با کشورهای مختلف دارد.

وی با اشاره به اینکه روابط ایران و کره جنوبی پس از دیدار رؤسای جمهور دو کشور در سال 2015، رو به افزایش است، گفت: روابط دو کشور به دلیل اراده خاص دیپلماتیک در سطح بالایی است و ایران از توسعه روابط با کره جنوبی استقبال می نماید.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تبریز، دروازه آسیا به اروپاست، اضافه نمود: آذربایجان شرقی و تبریز قابلیت دسترسی به بازار 400 میلیون نفری آسیای میانه و مرکزی را دارند که این ظرفیت مناسبی برای توسعه روابط مالی و تجاری است.

وی با اشاره به اینکه به رغم فشارهای یکجانبه آمریکا، زندگی عادی در ایران جریان دارد، اضافه نمود: در این شرایط از کشورهای دوست و همکار انتظار داریم که در بحث هایی مانند تعاملات بانکی و انتقال تکنولوژی با ایران همکاری نمایند.

پورمحمدی همچنین با اشاره به نقش سفرا در توسعه روابط بین کشورها، از سفیر کره جنوبی خواست تا از شرکت ها و سرمایه گذاران این کشور برای بازدید از توانمندی های استان آذربایجان شرقی و همچنین حضور در نمایشگاه فناوری ربع رشیدی تبریز دعوت کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2637

به "ایران می تواند مقصد خوبی برای گردشگران کره ای باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران می تواند مقصد خوبی برای گردشگران کره ای باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید