راهکاری جدید برای احیای مالی آژانس های مسافرتی کشور

به گزارش نوای پرنده پارسی، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای واصله، راهکاری جدید برای احیای مالی آژانس های مسافرتی کشور ارائه شده است.

راهکاری جدید برای احیای مالی آژانس های مسافرتی کشور

قضیه چیست؟

با وجود افزایش بحران کرونا در جهان و به تبع آن در ایران، بسیاری از مشاغل، تأسیسات و صنایع کشور تحت تأثیر قرار گرفته و به مرز ورشکستگی نزدیک شده اند، صنعت گردشگری با بیش از 12 هزار میلیارد تومان ضرر ناشی از بحران کرونا در کشور در شش ماه گذشته یکی از مهمترین بخش های مالی کشور بوده است.

در بین تأسیسات گردشگری، آژانس های مسافرتی کشور وظیفه تبلیغات و بازاریابی تمام محصولات گردشگری را بعهده دارند و می توانند در محدوده اماکن مستقر خود چه به عنوان مقصد گردشگری یا ظرفیت های محصولات گردشگری در جهت ایجاد جریان های مالی، تور تعریف نموده و به خروج این صنعت از بحران کنونی یاری نمایند.

بر مبنای آماری که پلیس راهور کشور در جلسه دو سال قبل ستاد سفر کشور داد 60 درصد مرگ و میرها و جراحات تصادفات جاده ای در 30 کیلومتری شهرها اتفاق می افتد. بنابراین برای کاهش تصادفات در این محور، با استقرار ایستگاه هایی که محل تبلیغات برندها، ظرفیت های فراوریی، سوغات، گردشگری و فرهنگی شهر مورد نظر، به همراه ارائه دمنوش و قهوه رایگان در جهت کاهش خستگی و ایجاد نشاط برای ادامه راستا و اطلاع رسانی با موضوع کاهش تصادفات می توان اقدامات اجرایی به عمل آورد.

مطالعاتی که در بخش خصوصی انجام شد، نشان داد که شرکت های بیمه ای کشور از بابت 21 میلیون بیمه نامه شخص ثالث صادر شده نزدیک به 9,500 میلیارد تومان در سال 96 در آمد داشته اند که در مقابل 8,500 میلیارد تومان برای 950 هزار کارت بیمه نامه شخص ثالث یعنی 4.7 درصد کارت صادره ضرر و زیان ناشی از تصادفات را پرداخت نموده اند و اگر بر همین مبنا محاسبات سال 99 را انجام دهیم در مقابل 17,000 میلیارد تومان باید مجدد نزدیک به 15,500 میلیارد تومان ضرر و زیان پرداخت نمایند.

حال اگر 70 درصد این مبلغ که در حوزه دیه و جراحاتی که در نتیجه تصادفات 60 درصدی که در محدوده 30 کیلومتری شهرها رخ داده است، با ایجاد و مدیریت آژانس های کشور در این بخش سرمایه گذاری گردد، عملا یاری بزرگی به جهش فراوری، رونق مالی، معرفی ظرفیت های فراوریی، مراکز تجاری و گردشگری شهرها، به همراه انجام وظایف مسئولیت های اجتماعی و ایجاد اشتغال می گردد.

این موضوع می تواند با مشارکت وزارت راه و شهرسازی، شهرداری ها، شرکت های بیمه ای، تحت مدیریت آژانس های هر منطقه اجرایی گردد و با ایجاد درآمد از محل تبلیغات و کاهش هزینه های بیمه ای و مشارکت شهرداری ها برای آژانس های کشور خواهیم بود، لذا مساعدت دولت برای ایجاد چنین بخشی در قالب مدیریت انجمن آژانس های کشور می تواند در این مقطع بزرگترین یاری به برون رفت بخشهای مختلف مالی به ویژه آژانس های کشور باشد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همگردی
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4998

به "راهکاری جدید برای احیای مالی آژانس های مسافرتی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکاری جدید برای احیای مالی آژانس های مسافرتی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید