خبرنگاران ظریف: تسلیم شدن بخاطر ترس از خشم آمریکا صرفا اشتهای آن را زیاد می کند

به گزارش نوای پرنده پارسی، تهران- خبرنگاران- محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در واکنش به تحریم دادستان کل دیوان بین المللی کیفری توسط دولت ترامپ گفت: تسلیم شدن بخاطر ترس از خشم آمریکا صرفا اشتهای آن را زیاد می کند.

خبرنگاران ظریف: تسلیم شدن بخاطر ترس از خشم آمریکا صرفا اشتهای آن را زیاد می کند

به گزارش خبرنگاران، محمد جواد ظریف شامگاه چهارشنبه در پیامی توییتری نوشت: آمریکا به تحریم دادستان کل دیوان بین المللی کیفری اقدام کرده است. این رویه ای بود که از [تحریم] افراد آغاز شد، سپس با تسری به قدرت های کوچک، متوسط و بزرگ تشدید شد و هم اکنون شخصیت های بین المللی را شامل شده است.

به نوشته ظریف: تنها راه برای توقف این جنون بی خاتمه، توقف تن دان به خواست [آمریکا] است. تسلیم شدن بخاطر ترس از خشم آمریکا صرفا اشتهای آن را زیاد می کند.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا از تحریم دادستان دادگاه کیفری بین المللی خبر داد و گفت هر فرد حقیقی یا حقوقی که از این مقام بین المللی پشتیبانی مادی کند هم مشمول مجازات خواهد شد.

پمپئو روز چهارشنبه در نشست خبری خود اضافه نمود: آمریکا هیچ گاه اساسنامه رم را برای تشکیل این دادگاه تصویب نکرد و ما اقدامات غیرقانونی آن را در هدف قراردادن آمریکایی ها برای کشاندن به این دادگاه تحمل نخواهیم کرد.

وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه متاسفانه دادگاه کیفری بین المللی به تعقیب آمریکایی ها ادامه داد، اضافه نمود: از این رو امروز فاتو بنسودا دادستان این دادگاه و فاکیسو موچوچوکو رئیس همکاری اجرای احکام را در فهرست تحریمی خود قرار می دهد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین اعلام کرد برای افرادی که در تلاش های دادگاه کیفری بین المللی در تحقیق علیه نیروهای آمریکایی دخیل باشند هم مشمول محدودیت ویزا ایالات متحده خواهند شد.

استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل نیز در واکنش به اقدام آمریکا درباره تحریم دادستان دادگاه کیفری بین المللی توسط آمریکا گفت: ما از نزدیک تحولات مربوطه را دنبال می کنیم.

وی ادامه داد: همکاری بین سازمان ملل متحد و دادگاه کیفری بین المللی بر اساس توافقنامه روابط آن ها است که در 13 سپتامبر 2004 در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تصویب رسید.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد اضافه نمود: ما در حال تجزیه و تحلیل مفاهیم احتمالی این تحول در رابطه با اجرای توافقنامه خواهیم بود.

دوجاریک تاکید کرد: در راستای اظهارات پیشین وزیر خارجه آمریکا، اطمینان داریم که هرگونه محدودیت اعمال شده علیه افراد، مطابق با تعهدات کشور میزبان تحت توافقنامه مقر سازمان ملل متحد خواهد بود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5018

به "خبرنگاران ظریف: تسلیم شدن بخاطر ترس از خشم آمریکا صرفا اشتهای آن را زیاد می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ظریف: تسلیم شدن بخاطر ترس از خشم آمریکا صرفا اشتهای آن را زیاد می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید