حداقل فضای کلاس برای هر دانش آموز 4 متر مربع

به گزارش نوای پرنده پارسی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از ابلاغ جدیدترین دستورالعمل های بهداشتی بازگشایی مدارس خبر داد.

حداقل فضای کلاس برای هر دانش آموز 4 متر مربع

به گزارش خبرنگاران، محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به ابلاغ آخرین دستورالعمل های بازگشایی مدارس در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: حضور برای دانش آموزان در مدارس اختیاری است و در مناطق زرد و آبی پایه اول و دوم بازگشایی می شوند، زیرا دانش آموزان پایه های اول و دوم باید سوادآموزی را آموزش ببینند و با فضای مدرسه آشنا شوند.

فرهادی ادامه داد: همچنین در مناطق محروم مدارس با ظرفیت بسیار کم فعالیت می کنند و گاهی تعداد کل دانش آموزان در چهار پایه 12 نفر است و مدارسی که حداکثر 50 دانش آموز در کل مدرسه داشته باشند، می توانند با رعایت دستورالعمل ها کلاس های حضوری را برگزار کنند.

مهمترین شروط بهداشتی بازگشایی مدارس

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با تاکید بر تامین تهویه هوا و فضای تعیین شده برای هر دانش آموز گفت: تهویه کلاس ها باید تامین شود و استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی الزامی است و فاصله گذاری حداقل 2 متر خواهد بود.

وی ادامه داد: 2 پیش شرط اختیاری بودن و توانایی مدرسه در رعایت دستورالعمل های بهداشتی از الزامات بازگشایی است. باید توجه داشت که حداکثر ظرفیت کلاس ها 10 نفر خواهد بود و مدیر مدرسه باید برنامه ریزی های لازم را انجام دهد.

کلاس 10 نفره باید 40 متر مربع باشد

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به فضای مورد نیاز برای هر دانش آموز به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی گفت: کلاس ها حداکثر 10 نفره خواهد بود و ما 4 مترمربع برای هر دانش آموزان فضا نیاز داریم و برای برگزاری کلاس با 10 نفر نیاز به 40 متر مربع فضاست و به همین نسبت با کوچک شدن کلاس درس تعداد دانش آموزان کاهش پیدا می کند.

وی گفت: با توجه به اینکه کلاس درس 40 نفره حداکثر با 10 نفر حضوری برگزار خواهد شد، دانش آموزان هر روز در مدرسه حاضر نخواهند بود و والدین اگر از رعایت دستورالعمل های بهداشتی مطمئن شدند می توانند دانش آموزان خود را به مدرسه بفرستند.

فرهادی درباره اینکه این احتمال وجود دارد که دانش آموزان به دلیل بازی گوشی و شیطنت های بچگانه دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند و در مهر ماه شاید اخباری مانند تعویض ماسک دانش اموزان با یکدیگر بودیم، گفت: اینکه توقع داشته باشیم تمام دستورالعمل های بهداشتی از طرف یک دانش آموز کلاس اول و دوم ابتدایی رعایت شود، دور از واقعیت است و برای همین باید رعایت دستورالعمل های بهداشتی را به سمت والدین و معلمان ببریم.

رصد کرونایی معلمان و اولیای مدرسه

وی درباره رصد کرونایی کادر مدارس گفت: اولیای مدرسه و معلمان بدون علامت باید سر کلاس درس حاضر شوند و به محض بروز علائم بیماری کرونا از حضور در مدرسه خودداری کنند و نرم افزار ماسک مورد استفاده قرار خواهد گرفت و مدیر مدرسه می تواند دسترسی لازم برای رصد ابتلای اولیای مدرسه و معلمان مبتلا به کرونا از دانشگاه علوم پزشکی منطقه دسترسی به اپلیکیشن ماسک را دریافت کند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: ما نظارت های لازم بر مراکز آموزشی و مدارس را از ابتدای اپیدمی انجام داده ایم و هر مدرسه ای که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکند، تعطیل خواهد شد و هیچ فرقی بین مدارس دولتی و غیر دولتی نیست.

فرهادی تاکید کرد: تمام شرایط ذکر شده برای بازگشایی مدارس در مناطق زرد و آبی است و مدارس در مناطق نارنجی و قرمز بازگشایی نمی شوند و فعالیت ها همچنان مجازی خواهد بود.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 6053

به "حداقل فضای کلاس برای هر دانش آموز 4 متر مربع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداقل فضای کلاس برای هر دانش آموز 4 متر مربع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید