تبدیل گوشی های قدیمی سامسونگ به ابزار چشم پزشکی

به گزارش نوای پرنده پارسی، سامسونگ الکترونیکس روز چهارشنبه هفته گذشته بیان کرد که میخواهد بهره گیری از تلفن های هوشمند قدیمی گلکسی را به عنوان بخشی از دستگاه های مراقبت از چشم، برای استفاده در جوامع محروم در سراسر دنیا مورد توجه قرار دهد. براساس این طرح که به عنوان بخشی از برنامه Galaxy Upcycling این شرکت برنامه ریزی شده است، قرار است تلفن های هوشمند استفاده شده، به دوربین های دستی تشخیص fundus، موسوم به Eyelike متصل شوند که با استفاده از طراحی خود سامسونگ ساخته شده اند.

تبدیل گوشی های قدیمی سامسونگ به ابزار چشم پزشکی

به گزارش خبرنگاران به نقل از وبسایت zdnet، شرکت کره ای سامسونگ الکتریک با این طرح استفاده مجدد از گوشی های قدیمی سری گلکسی، میخواهد تا به بهداشت مناطق توسعه نیافته یاری کند و هزینه های تجهیزات پزشکی برای این مناطق را کاهش دهد. سامسونگ با همکاری آژانس بین المللی پیشگیری از نابینایی و سیستم بهداشتی دانشگاه یونسی بیمارستان کره جنوبی، تا به امروز برنامه مراقبت از چشم را در کشور هایی همچون ویتنام، هند، مراکش و پاپوآ گینه نو در نزدیکی استرالیا را اجرا نموده است.

دوربین های دستی تشخیص Fundus، به طور معمول از پشت چشم عکس می گیرند و اغلب برای یاری به ارزیابی سلامت چشم استفاده می شوند. حالا غول فناوری کره جنوبی اعلام نموده است که با استفاده از گوشی های گلکسی قدیمی خود می خواهد دوربین های پزشکی جدیدی با نام Eyelike را فراوری و به کارمندان بهداشت در مناطق کم درآمد ارائه دهد. در واقع در این دوربین جدید، دوربین تشخیصی قبلی به یک گوشی گلکسی هوشمند مجهز شده است تا برای ضبط تصاویر چشم بیمار مورد استفاده قرار گیرد.

طبق گفته سامسونگ، این تلفن از الگوریتم هوش مصنوعی برای تشخیص بر مبنای تصاویر دریافت شده، استفاده می نماید. سپس با استفاده از یک اپلیکیشن ویژه که بر روی آن نصب شده است، یک روش درمانی مناسب را پیشنهاد می نماید. این شرکت می گوید: این دستگاه صفحه هایی را که می تواند منجر به نابینایی گردد مانند رتینوپاتی دیابتی، گلوکوم و دژنراسیون ماکولای وابسته به سن، را شناسایی و به پزشک نشان دهد. این غول فناوری کره جنوبی اضافه کرد که استفاده از Eyelike، همراه با دستگاه Galaxy، تشخیص مقرون به صرفه تری را در مقایسه با سایر ابزار های تجاری ارائه می دهد. این شرکت همچنین تأکید کرد، قسمت هایی از دوربین نیز از مواد بازیافتی ساخته شده اند و به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی مورد استفاده مجدد قرار می گیرند.

براساس گزارش منتشر شده از سوی سازمان بهداشت دنیای (WHO)، حداقل 2.2 میلیارد نفر در سراسر دنیا به نوعی اختلال بینایی گرفتار هستند. شرکت سامسونگ نیز در بیانیه خود گفت که نزدیک به نیمی از این موارد قابل پیشگیری هستند، اما به دلیل وجود شکاف در زمینه در دسترس بودن و مقرون به صرفه بودن خدمات مراقبت از چشم در سراسر دنیا، امکان پیشگیری و درمان همه این موارد وجود ندارد. کیم سونگ کو، معاون مدیریت پایدار سامسونگ موبایل در این خصوص گفت: این برنامه، باور و اعتقاد سامسونگ را نشان می دهد که فن آوری می تواند زندگی مردم را غنی کند و به ما یاری کند تا آینده ای عادلانه تر و پایدارتر برای همه ایجاد کنیم.

علاوه براین باید خاطر نشان کرد که این غول فناوری کره جنوبی همچنین میخواهد یک کولپوسکوپ قابل حمل مبتنی بر گوشی های هوشمند ایجاد کند که می تواند برای غربالگری سرطان دهانه رحم و بهبود دسترسی زنان به مراقبت های بهداشتی، مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 6688

به "تبدیل گوشی های قدیمی سامسونگ به ابزار چشم پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل گوشی های قدیمی سامسونگ به ابزار چشم پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید