توصیه های سفر با گوشی؛ نکاتی برای یک سفر بی نقص و آرامش بخش

به گزارش نوای پرنده پارسی، تابستان فرصتی عالی برای سفر و گذراندن وقت با عزیزان است. اگرچه می توانید بدون استفاده از تکنولوژی از تعطیلات خود لذت ببرید، اما با رعایت این توصیه های سفر با گوشی، تجربه ای بدون دردسر و لذت بخش تر خواهید داشت.

توصیه های سفر با گوشی؛ نکاتی برای یک سفر بی نقص و آرامش بخش

از صرفه جویی در مصرف باتری گرفته تا استفاده از ابزارهای آب و هوا و قابلیت های ایمنی، این نکات به شما یاری می نماید تا از سفرتان نهایت بهره را ببرید و با آرامش خاطر به گشت و گذار بپردازید.

نمایشگر همواره روشن و نرخ تازه سازی بالا را جهت صرفه جویی در مصرف باتری غیر فعال کنید

در سفر، حفظ عمر باتری بسیار مهم است چون به گوشی برای مسیریابی و پرداخت های آنلاین احتیاج خواهید داشت. نرخ تازه سازی بالا اگرچه مزیت هایی دارد، اما در سفر اهمیت کمتری پیدا می نماید. برای افزایش عمر باتری، این ویژگی را پیش از سفر غیرفعال کنید.

بیشتر گوشی های اندرویدی، از مدل های ابتدایی گرفته تا مدل های بالارده، از نرخ تازه سازی بالا پشتیبانی می نمایند، بنابراین می توانید به راحتی این ویژگی را غیرفعال کنید. با این حال، در خصوص گوشی های آیفون، کار کمی پیچیده تر است زیرا تنها مدل های آیفون 13 پرو، آیفون 14 پرو و آیفون 15 پرو از قابلیت همواره روشن ماندن نمایشگر پشتیبانی می نمایند. این ویژگی را در مدل های غیر پرو و قدیمی تر پیدا نخواهید کرد. بعلاوه، در گوشی های اپل راه رسمی برای تغییر نرخ تازه سازی به 60 هرتز وجود ندارد. بنابراین در این گوشی ها باید از حالت کم مصرف استفاده کنید تا از نرخ تازه سازی 120 هرتز جلوگیری کنید.

توصیه های سفر با گوشی؛ یک دوشاخه دیواری مناسب برای شارژ گوشی همراه داشته باشید

کشورهای مختلف پریزهای برق متفاوتی دارند و اگر قصد سفر به خارج از کشور را داشته باشید، ممکن است شارژر شما با پریز برق مقصد همخوانی نداشته باشد.

همراه داشتن یک شارژر دیواری همه کاره مناسب و توانایی شارژ همزمان چند دستگاه می تواند بسیار مفید باشد. این ویژگی به ویژه برای شارژ چندین دستگاه مانند دوربین، تلفن و ساعت هوشمند کارامد است.

از یادآورهای هیدراتاسیون برای جلوگیری از کم آبی در روزهای گرم تابستان استفاده کنید

ما اغلب نوشیدن آب و هیدراته نگه داشتن خود را در سفر فراموش می کنیم زیرا در شرایط روتین خود قرار نداریم. تنظیم یادآورها می تواند با ارسال اعلان به این موضوع یاری کند.

از برنامه هایی مثل Google Keep در گوشی های اندروید یا برنامه پیش فرض یادآوری آی او اس می توانید برای یادآوری کردن نوشیدن آب استفاده کنید.

توصیه های سفر با گوشی؛ استفاده از قاب های محافظ گوشی با بند

با توجه به قیمت گوشی های هوشمند و وجود خطراتی که در سفر برای گوشی وجود دارد مانند ضربه یا افتادن، بهتر است از قاب های محافظ مقاوم در برابر ضربه استفاده نموده تا از این خطرات جلوگیری کنید.

قاب هایی که دارای شیار برای اتصال بند هستند، می توانند از گوشی شما در طول فعالیت هایی مثل کوه نوردی یا قایق سواری محافظت نمایند. پیشنهاد می گردد از قاب های مقاوم به ضربه و افتادن با استاندارد MIL-STD-810G استفاده کنید.

بعلاوه بهتر است از محافظ صفحه نمایش شیشه ای با کیفیت بالا هم استفاده کنید تا از خراشیدگی صفحه نمایش و شکستگی آن جلوگیری کند.

از اسناد مهم کپی دیجیتال تهیه کنید

حمل همه اسناد فیزیکی در سفر کار عملی نیست، زیرا ممکن است به راحتی گم شوند. ذخیره کپی های دیجیتال از آن ها در گوشی شما تضمین می نماید که در صورت احتیاج به اسناد ضروری دسترسی دارید.

کاربران اندرویدی می توانند از Google Wallet استفاده نمایند که به آن ها امکان اضافه کردن کارت های شناسایی صادر شده به وسیله دولت (در بعضی از استان های آمریکا) را با احراز هویت می دهد. کاربران آیفون هم می توانند از اپلیکیشن Wallet استفاده نمایند. اگرچه این قابلیت در ایران قابل استفاده نیست، اما می توانید از فایل ها و کارت های خود کپی تهیه کنید تا در صورت احتیاج از اطلاعات آن ها استفاده کنید.

توصیه های سفر با گوشی؛ یک نگهدارنده کوچک گوشی به همراه داشته باشید

حتما شما هم تجربه مشابهی داشته اید که در هنگام گرفتن عکس خانوادگی در سفر از افراد غریبه خواسته باشید که از شما عکس بگیرد یا کلا گرفتن عکس خانوادگی را کنسل نموده اید. راه چاره ساده این مشکل استفاده از نگهدارنده گوشی کوچک سازگار با گوشی شما در سفر است.

به این ترتیب، می توانید به راحتی همه را در قاب قرار دهید، بدون بدون احتیاج به درخواست از دیگران یا از دست دادن لحظات خاص. از آنجایی که بیشتر تلفن های هوشمند دارای تایمر داخلی در برنامه دوربین هستند، می توانید تایمر را برای 10 ثانیه تنظیم کنید و به سرعت از خود با دیگران عکس بگیرید.

قابلیت تشخیص تصادف خودرو را فعال کنید

خیلی افراد مسیر های زمینی و رانندگی تا مقصد را یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای سفر می دانند. با این حال، اگر این مسیر رانندگی اگر در بزرگراه ها یا منطقه ها دور افتاده باشد، با خطراتی نیز همراه است ولی تکنولوژی می تواند به یاری شما بیاید.

آیفون و بعضی از گوشی های اندرویدی ویژگی تشخیص تصادف خودرو را دارند که به طور اتوماتیک با مخاطبین و خدمات اضطراری تماس می گیرد. این ویژگی می تواند در مواقع اضطراری نجات بخش باشد. حتی اگر افراد داخل ماشین بیهوش باشند و خودشان نتوانند پاسخ دهند، به نیرو های امدادی هشدار می دهد. با این حال، این ویژگی در داخل کشور ما کاربرد زیادی ندارد ولی در هنگام سفر به بسیاری از کشور ها این قابلیت می تواند به کار بیاید.

اطلاعات تماس های اضطراری را به روز رسانی کنید

از دیگر توصیه های سفر با گوشی، می توان به به روزرسانی اطلاعات تماس اضطراری اورژانسی اشاره نمود که می تواند در مواقع اضطراری حیاتی باشد و اطمینان حاصل کنید که نیرو های امدادی می توانند به اطلاعات پزشکی شما دسترسی داشته باشند حتی اگر شما بیهوش باشید.

در دستگاه های اپل، این موضوع شناسه پزشکی یا همان (Medical ID) نامیده می گردد و در اندروید 12 به بعد، به وسیله برنامه ایمنی شخصی (Personal Safety) در دسترس است. هر دو به اپلیکیشن به شما اجازه می دهند تا اطلاعات شخصی مانند گروه خون، آلرژی، داروها و موارد دیگر را به آن اضافه کنید.

قابلیت Find My Device را فعال کنید

از دست دادن تلفن هوشمند یک تجربه وحشتناک است و خطرات امنیتی زیادی را به همراه دارد که می تواند شما را با مشکلاتی روبرو کند. پس از اینکه تلفن همراه را گم کردید، باید گم شدن آن را به پلیس اطلاع دهید و منتظر پیدا شدن آن بمانید.

با این حال، اگر قابلیت Find My Device را در گوشی های آیفون یا ویژگی مشابه را در گوشی های اندرویدی فعال نموده باشید، می توان از این امر جلوگیری کرد. بنابراین، اگر در هر شرایط ناگواری گوشی را گم کردید، می توانید به راحتی آن را ردیابی نموده و حتی از راه دور اطلاعات آن را پاک تا از داده های خود محافظت کنید.

در گوشی آیفون، می توانید تنظیم کنید که حتی در حالت خاموش هم گوشی قابل ردیابی باشد که این موضوع امنیت را افزایش می دهد.

اینترنت خود را از حالت 5G به 4G تغییر دهید

شاید این تیتر با توجه به سرعت و پایداری اتصال بهتر اینترنت 5G برای شما تعجب آور باشد. با این حال، این اینترنت باتری بیشتری استفاده می نماید و باعث می گردد باتری سریع تر در مقایسه با 4G خالی گردد.

همانطور که گفته شد، در سفر اولویت بندی کارهای ضروری و افزایش عمر باتری دستگاه بسیار مهم است. تغییر به حالت 4G می تواند تا حد قابل توجهی در عمر باتری در چنین شرایطی صرفه جویی کند.

توصیه های سفر با گوشی؛ برنامه های ترجمه و تبدیل ارز را دانلود کنید

هنگامی که به کشور دیگری سفر می کنید که با زبان آنجا آشنایی ندارید، ارتباط می تواند چالش برانگیز باشد. برنامه هایی مانند Google Translate، با قابلیت استفاده زبان به صورت آفلاین، می تواند این چالش را کمتر کند.

تبدیل ارز نیز برای سفرهای بین المللی لازم است. یکی دیگر از توصیه های سفر با گوشی، دانلود یک برنامه مبدل ارز پیش از سفر است تا پرداخت ها را راحت تر انجام دهید و از اشتباهات احتمالی جلوگیری کنید.

البته تلفن های جدیدتر، مانند Samsung Galaxy S24 Ultra، قابلیت ترجمه فوری با استفاده از هوش مصنوعی را ارایه می دهند که در صورت وجود می توانید از آن استفاده کنید.

ابزار های آب و هوا را روی صفحه قفل گوشی برای دسترسی سریع به آب و هوا و شاخص UV تنظیم کنید

سفر های تابستانی معمولا با گرما و شاخص UV بالا همراه هستند. با این حال، معمولا چک کردن آب و هوا را فراموش می کنیم، اما داشتن یک ویجت صفحه قفل که اطلاعات دما و UV را نشان می دهد می تواند یادآوری مفیدی باشد.

دستگاه های آی او اس به صورت پیش فرض از این ویژگی پشتیبانی می نمایند و بعضی از گوشی های اندرویدی مانند دستگاه های سامسونگ گلکسی و موتورولا قابلیت های مشابهی را ارایه می دهند.

منبع:

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 5 تیر 1403 بروزرسانی: 5 تیر 1403 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7872

به "توصیه های سفر با گوشی؛ نکاتی برای یک سفر بی نقص و آرامش بخش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های سفر با گوشی؛ نکاتی برای یک سفر بی نقص و آرامش بخش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید