بورس بازهم کانال شکنی کرد

به گزارش نوای پرنده پارسی، یک روز مانده به سرانجام روز کاری سال 1397 فعالان بازار سهام شاهد رشد قیمت اغلب گروه ها هستند؛ به طوری که امروز نماگر اصلی بازار سرمایه سه بار کانال شکنی کرد و از نیمه کانال 175 هزار واحدی بالاتر رفت.

بورس بازهم کانال شکنی کرد

به گزارش خبرنگاران، در حالی که تنها یک روز به خاتمه روزهای کاری بورس اوراق بهادار تهران مانده بورس تهران شاهد رشد تقاضا نسبت به عرضه ها است؛ به طوری که بازار سهام امروز توانسته در بیشتر گروه ها یک دست سبز پوش گردد. بانکی ها، خودرویی ها، نفتی ها، شیمیایی ها از جمله گروه هایی بودند که یک روز مانده به خاتمه کار بورس تهران در سال 1397 با رشد قیمت ها روبرو شدند.

امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران 3376 واحد رشد کرد و به رقم 175 هزار و 898 واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با 402 واحد افزایش رقم 32 هزار و 560 واحدی را تجربه کرد.

در عین حال شاخص آزاد شناور 3496 واحد رشد کرد و تا رقم 197 هزار و 319 واحدی بالا رفت. در عین حال شاخص بازار اول و دوم نیز هر کدام به ترتیب 2367 و 7271 واحد رشد نموده اند. امروز نمادهایی در گروه محصولات شیمیایی، فلزات اساسی و کانه های فلزی بیشترین تأثیر را روی شاخص های بازار سهام داشتند؛ به طوریکه صنایع پتروشیمی خلیج فارس به تنهایی 434 واحد تأثیر مثبت روی شاخص های بازار داشت.

پس از این نماد ملی صنایع مس ایران معدنی و صنعتی چادرملو و معدنی و صنعتی گل گوهر هر کدام به ترتیب 309، 202 و 184 واحد تأثیر افزایشی روی شاخص های بازار داشتند.

در طرف مقابل داده گستر عصر نوین، بانک اقتصاد نوین و پاکسان هر کدام به ترتیب 16، 7 و 2 واحد تأثیر کاهشی روی شاخص های بازار داشتند. درحالیکه تنها یک روز کاری به خاتمه سال 1397 باقیمانده حجم تقاضاها در بورس تهران نسبت به هفته های گذشته به مراتب افزایش یافته؛ به طوریکه در گروه محصولات شیمیایی و فلزات اساسی امروز شاهد روند رشد قیمت اکثر سهم ها بودیم. در بعضی از نمادهای تأثیرگذار و شاخص ساز این گروه صف خرید تشکیل شد.

در گروه استخراج کانه های فلزی نیز سهام داران شاهد رشد فزاینده بیشتر سهم ها بودند و همچنین در این گروه نیز صف های خریدی قابل مشاهده بود. دیگر گروهی که امروز با رشد قیمت سهم ها روبرو شد گروه رایانه و فعالیت های وابسته به آن بود. در این گروه نیز صف های خرید شکل گرفت. علاوه بر این در گروه سرمایه گذاری ها و در گروه بانک ها و مؤسسات اعتباری نیز قیمت سهم ها افزایشی شد.

فرآورده های نفتی امروز شاهد معامله بیش از 32 میلیارد سهم و اوراق اقتصادی به ارزش حدود 33 میلیارد و 300 میلیون تومان بوده اند. این در حالیست که گروه محصولات شیمیایی با رشد ارزش معاملات عدد 121 میلیارد تومان را پشت سر گذاشتند و توانستند حجم معاملاتی معادل 247 میلیون سهم و اوراق اقتصادی را تجربه نمایند. نفتی ها هم همگام با جریان مثبت بازار امروز شاهد رشد عمدتاً بیش از 2 درصدی بودند. در این گروه 32 میلیون سهم به ارزش بیش از 33 میلیارد تومان مورد داد و ستد نهاده شد.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم 902 میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از 2.3 میلیارد سهم و اوراق اقتصادی بود. این در حالیست که ارزش معاملات نقد بورس تهران به کمی بیشتر از 749 میلیارد تومان رسید و حجم معاملات در بازار نقد عدد 2144 میلیون سهم را تجربه کرد.

آیفکس نیز امروز با حدود 50 واحد رشد رقم 226 واحدی را تجربه کرد و ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم 1,029 میلیارد تومان رسید. حجم معاملات این بازار رقم 2.1 میلیارد سهم و اوراق اقتصادی را تجربه کرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1018

به "بورس بازهم کانال شکنی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورس بازهم کانال شکنی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید