برنامه عبور از قرنطینه در انگلیس با طرح پلکانی

به گزارش نوای پرنده پارسی، دولت انگلیس طرحی را برای عبور از شرایط قرنطینه در سه فاز مختلف آماده نموده که بر اساس آن مدارس و بعضی فروشگاه ها با حفظ رعایت فاصله ایمنی تا سه هفته دیگر مدارس بازگشایی خواهند شد.

برنامه عبور از قرنطینه در انگلیس با طرح پلکانی

به گزارش روز یکشنبه هفته نامه ساندی تایمز، این طرح پیشنهادی که چراغ قرمز نامیده شده قرار است پس از ارائه و کسب تائید بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس به اجرا گذاشته گردد.

در این طرح پیشنهاد شده که برای فاز اول یعنی چراغ سبز، مدارس به صورت نیمه وقت یا هر دو هفته یک بار برای دانش اموزان مقطع ابتدایی و سال آخر دوره متوسطه که باید در امتحانات سراسری سرانجام سال تحصیلی شرکت نمایند بازگشایی گردد.

همچنین فروشگاه هایی که بتوان فاصله ایمنی را در آنجا رعایت کرد فعالیت خود را از سر گرفته و وسایل نقلیه عمومی در ظرفیت کامل خود خدمات رسانی خواهند کرد. با این حال احتمالا از مسافران خواسته می گردد تا هنگام تردد از ماسک صورت استفاده نمایند.

در فاز دوم این طرح موسوم به چراغ زرد پیشنهاد شده که برای اواخر ماه می (خرداد) بیشتر فروشگاه ها و شرکت ها به حالت عادی بازگشته و کارکنان به محل کار خود بازگردند.

همچنین برگزاری بعضی اجتماعات کوچک مجاز تلقی می گردد اما رستوران ها، کلوپ های شبانه و برنامه های پرجمعیت همچنان تا اواخر تابستان غیر مجاز خواهند بود.

بر اساس این طرح افراد بالای 70 سال و آن هایی که به لحاظ جسمانی دارای مشکل هستند باید چند ماه دیگر تا بازگشت به زندگی عادی انتظار بکشند. دولت مطابق با فاز سوم یعنی چراغ قرمز توصیه نموده که این افراد تا ساخت واکسن کرونا شرایط قرنطینه را حفظ نمایند.

این در حالی است که هنوز چشم اندازی روشنی درباره ساخت واکسن کرونا در دست نیست.

دیوید نابارو استاد دانشگاه ایمپریال کالج و فرستاده دولت انگلیس در سازمان دنیای بهداشت در حوزه کووید-19 می گوید: برای آینده ای قابل تصور باید راهی را پیدا کنیم که بتوان به زندگی روزانه با وجود تهدید این ویروس ادامه دهیم. این به معنای آن است که افراد مشکوک به کرونا و اطرافیان آن ها قرنطینه شوند. افراد سالمند محافظت شوند و ظرفیت بیمارستان ها کافی باشد. این طور زندگی عادی جدیدی رقم خواهد خورد.

به گزارش ساندی تایمز، طرح یاد شده سه تاریخ 11 می (22 اردیبهشت)، یکم ژوئن (12 خرداد) و سال تحصیلی آینده را برای بازگشایی مدارس پیشنهاد نموده است. درصورتی که نخست وزیر تاریخ دیرتری را برای بازگشایی مدارس انتخاب کند، امتحانات دانش آموزان سال آخر مقطع متوسطه به تاخیر خواهد افتاد تا آنها فرصت کافی برای یادگاری و جبران زمان از دست رفته را داشته باشند.

این نشریه پیشتر گزارش داد که نتیجه امتحانات امسال تحصیلی دانش آموزان، بر اساس حدس و گمان آموزگاران مدارس ثبت خواهد شد.

گزارش ها حاکی است که وزیر آموزش انگلیس تمایل دارد مدارس هرچه سریع تر بازگشایی شوند. یک سخنگوی وزارت آموزش به ساندی تایمز گفته که تصمیم گیری در این رابطه مطابق با نظر کارشناسان صورت خواهد گرفت.

آمار ابتلا به کرونا در انگلیس روی شیب صعودی قرار گرفته است و دولت این کشور پنجشنبه گذشته، مهلت مقررات منع رفت و آمد را به مدت سه هفته دیگر تمدید کرد. دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس می گوید؛ بدترین کاری که در این مقطع می توان انجام داد برداشتن زودهنگام محدودیت ها است.

وی برای عبور از این شرایط، شروطی را مطرح نموده که مهم ترین آن کاهش پایدار آمار مرگ و میر بر اثر کروناست. ،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4522

به "برنامه عبور از قرنطینه در انگلیس با طرح پلکانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه عبور از قرنطینه در انگلیس با طرح پلکانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید