کمبودی در داروهای اعصاب و روان نداریم، تابلوهای معابر تهران کدگذاری شد

به گزارش نوای پرنده پارسی، جزئیات قانون جدید مدیریت بحران کشور، پاسخ سازمان غذا و دارو به کمبود داروهای اعصاب و روان، شرط افزایش حقوق معلمان تمام وقت دبیرستانی، درباره مالیات پزشکان آدرس غلط داده شده است، آمادگی 160 پایگاه برای دریافت یاری های مردمی در جشن عاطفه ها، جامعه سالانه با حدود 100 هزار فرزند طلاق روبرو می گردد، کنترل آمبولانس های دولتی با سامانه AMS و تابلوهای معابر تهران کدگذاری شد از مهم ترین عناوین خبریِ اداره اجتماعی خبرنگاران در روز سه شنبه هستند.

کمبودی در داروهای اعصاب و روان نداریم، تابلوهای معابر تهران کدگذاری شد

به گزارش نوای پرنده پارسی، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی نوای پرنده پارسی اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

در گفت وگو با نوای پرنده پارسی اعلام شد

جزئیات قانون جدید مدیریت بحران کشور/ تکلیف متولی بحران تهران روشن شد

محمد فرید لطیفی، معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور ویژگی های جدید قانون مدیریت بحران کشور را که روز گذشته از سوی رییس مجلس شورای اسلامی برای اجرا به رییس جمهور ابلاغ شد، تشریح کرد.

وی همچنین در خصوص اینکه آیا تغییری در وضعیت مدیریت بحران تهران نیز ایجاد می گردد یا خیر؟ گفت: در قانون قبلی مسئولیت مدیریت بحران در شهر تهران بر عهده شهردار بود اما در این قانون مسئولیت شرایط بحرانی در تهران بر عهده وزیر کشور گذاشته شده است و به تکلیف مدیریت بحران تهران در این زمینه نیز روشن شد.

پاسخ سازمان غذا و دارو به کمبود داروهای اعصاب و روان

دکتر مهرعلیان، مدیرکل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو ضمن پاسخ به بعضی اخبار مبنی بر کمبود داروهای اعصاب و روان گفت: داروی این بیماران به میزان احتیاج تأمین شده و بیماران نگرانی از این بابت نداشته باشند.

ارسال نظر محیط زیست برای تکمیل لایحه مقابله با حیوان آزاری

حمید ظهرابی، معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: لایحه مقابله با حیوان آزاری در معاونت حقوقی ریاست جمهوری پیگیری می گردد البته معاونت طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست هم نظرات تخصصی خود را درباره این لایحه ارائه داده است.

ظهرابی تاکید نمود که به دنبال پیشنهاد معاونت حقوقی ریاست جمهوری در تیرماه سال جاری مبنی بر تهیه لایحه ای جامع برای مقابله با حیوان آزاری، در سازمان حفاظت محیط زیست جلسه ای با حضور نمایندگان معاونت طبیعی و دفتر حقوقی برگزار گردید و معاونت طبیعی نظرات تخصصی و فنی خود را در ارتباط با لایحه مقاله با حیوان آزاری در اختیار دفتر حقوقی قرار داد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اطلاع داد

دستگیری 670 دزد و مالخر و کشف اموالی به ارزش 9.5 میلیارد تومان

سردار رحیمی، رییس پلیس پایتخت از دستگیری 673 دزد و مالخر در بیست و هشتمین مرحله از طرح رعد اطلاع داد.

وی در ادامه از کشف 8474 فقره از اموال شهروندان طی این طرح اطلاع داد و گفت: 934 پرونده طی این طرح تشکیل شد و در مجموع 21 باند دزد و مالخر منهدم شدند. پلیس بر اساس الگویی که برای این طرح تعریف نموده بود به 63 درصد اهداف پیش بینی شده خود دست پیدا نموده است.

جوابیه یک محیط بان به اظهارات رئیس محیط زیست درباره باند فساد و تخلف در فیروزکوه

به دنبال اظهار نظر اخیر رئیس سازمان محیط زیست در خصوص تشکیل شبکه فساد و تخلف از سوی یکی از محیط بانان و خانواده اش، این محیط بان خواهان انتشار اسناد سازمان محیط زیست مبنی بر فساد این افراد شد.

نقی میرزاکریمی محیط بان استان تهران و فرمانده سابق یگان محیط زیست با ارسال جوابیه ای به نوای پرنده پارسی از عیسی کلانتری درخواست کرد که منظور از شبکه فساد را که به وی و خانواده اش نسبت داده شده را توضیح دهند و شفاف نمایند که این فساد در کدام هیأت رسیدگی به تخلفات اداری یا کدام دادگاه اثبات شده است؟.

با گلایه از تجمعات و تحصن فرهنگیان برای پیگیری مطالبات عنوان شد

شرط افزایش حقوق معلمان تمام وقت دبیرستانی؛ دریافت 12ماه حقوق به جای 9 ماه

علی الهیار ترکمن، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه گر بخواهیم دستاوردهای دو سال اخیر وزارتخانه را مرور کنیم، مهمترین آنها این است که کوشش کردیم گفتمان توسعه را در آموزش و پرورش شکل دهیم و برای حل آن گام هایی برداریم گفت: متاسفانه علی رغم همه تاکیدات و نگاه های موجود، به گفتمان تعیینی از توسعه نرسیده ایم.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش به طراحی و تدوین طرح معلم تمام وقت اشاره نمود و گفت: درست است که طرح معلمین تمام وقت منتقدین زیادی دارد ولی تا کنون 105 هزار درخواست برای ورود معلمان به طرح تمام وقت ثبت شده است. کار بزرگی که انجام شد این بود که آیتم جدیدی به حکم حقوقی معلمان تحت عنوان فوق العاده ویژه اضافه کردیم. آیتم ها طبق فصل 10 قانون مدیریت خدمات کشوری تعیین می گردد و تعریف آیتم جدید کار سختی است. در این طرح هر معلم اگر به صورت داوطلبانه شش ساعت به ساعت موظفی اش بیافزاید، حدود 570 هزار تومان به حکمش اضافه می گردد و به جای 9 ماه، 12 ماه سال به صورت منظم دریافتی دارد.این طرح برای معلمان دوره متوسطه است.

درباره مالیات پزشکان آدرس غلط داده شده است

دکتر نجفی خواه، رئیس مرکز ملی تحقیقات حقوق سلامت وزارت بهداشت با بیان اینکه درباره مالیات پزشکان آدرس غلط داده شده است گفت: مالیات دریافت از هیچ صنفی منوط به داشتن یا نداشتن کارتخوان نیست و پزشکان هم برای پرداخت مالیات اظهارنامه می دهند.

رئیس مرکز ملی تحقیقات حقوق سلامت وزارت بهداشت این را هم گفت که طبق برنامه ششم عوارض بر کالاها و خدمات آسیب رسان باید وضع گردد اما می بینیم که این عوارض فقط بر روی چند قلم کالا مانند چیپس، پفک و سیگار گرفته می گردد. در حالی که مصادیق کالاها و خدمات آسیب رسان بسیار زیاد هستند که باید از آن ها عوارض گرفته گردد و در این صورت در حوزه سلامت منابع پایدار ایجاد می گردد.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت

آمادگی 160 پایگاه برای دریافت یاری های مردمی در جشن عاطفه ها

حمیدرضا شیران، مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به برگزاری جشن عاطفه ها در هفتم شهریورماه و اجرای مرحله دوم این جشن در 10 مهر و در مدارس گفت: 160 پایگاه در استان تهران آماده دریافت یاری های مردمی برای جشن عاطفه ها هستند.

وی ضمن تشریح اقلام مورد احتیاج دانش آموزان احتیاجمند برای شروع سال تحصیلی جدید نیز توضیح داد: کیف، کفش، پوشاک، نوشت افزار، هزینه کتاب و ثبت نام از مهترین احتیاجهای دانش آموزان است که در قالب بسته های حمایتی و به ارزش چهار میلیون ریال آماده و بین دانش آموزان توزیع می گردد.

وام ازدواج و گره تضامین بانکی؛ شکایات را در سامانه بانک مرکزی ثبت کنید

درحالی که بانک مرکزی در بخشنامه ای در تیرماه سال جاری به شبکه بانکی ابلاغ کرد که به زوج هایی که تاریخ عقد آنها بعد از اول فروردین ماه سال 1396 است و تاکنون تسهیلات قرض الحسنه ازدواج دریافت ننموده اند، با یک ضامن معتبر و سفته وام ازدواج پرداخت گردد، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان معتقد است که هنوز این امر محقق نشده است.

محمد مهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اضافه نمود: ربیعی هم در جلسه مذکور موضع دولت را در این خصوص مطرح و گفتند که هرکسی که در این خصوص شکایتی دارد، شکایت خود را روی سایت بانک مرکزی ثبت کند تا با این موضوع برخورد گردد. با این حال همچنان بسیاری از بانک ها این موضوع را رعایت نمی نمایند و مشکل همچنان وجود دارد.

جامعه سالانه با حدود 100 هزار فرزند طلاق روبرو می گردد

مهرشاد شبابی، مدیر کلینیک حقوقی زنان و خانواده کرسی حقوق بشر دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه از تیر ماه سال گذشته تا تیر ماه سال جاری 175 هزار و 614 مورد طلاق اتفاق افتاده است، گفت: طبق تحقیقات متعددی که اجرا شده 47 درصد این طلاق ها در پنج سال اول زندگی رخ می دهد و اگر بگوئیم این 47 درصد دارای فرزند نیستند و 53 درصد دیگر زوج هایی که طلاق می گیرند به طور متوسط یک یا دو فرزند داشته باشند، جامعه با سالانه حدود یکصد هزار فرزند طلاق، بطور تقریبی روبرو خواهد شد.

رییس سازمان اورژانس کشور گفت

کنترل آمبولانس های دولتی با سامانه AMS / اعلام شکایت های اورژانسی و آمبولانسی به 190

دکتر پیرحسین کولیوند، رییس سازمان اورژانس کشور ضمن تشریح اقدامات اجرا شده در جهت ارتقای خدمات اورژانسی، از راه اندازی سامانه AMS اطلاع داد و گفت: با ایجاد این سامانه تمام آمبولانس های دولتی را کنترل می کنیم و می دانیم که آمبولانس کجاست و چه ماموریتی را انجام می دهد.

وی درباره زمان رسیدن اورژانس بر بالین مصدومان نیز گفت: در حال حاضر زمان رسیدن اورژانس بر بالین بیماران و مصدومان در شهرهای کوچک از 13 دقیقه به هفت تا 9 دقیقه، در شهرهای بزرگی چون تهران از 38 دقیقه به 13 دقیقه، در جاده ها از 20 دقیقه به 15 دقیقه و در جاده های روستایی از 40 دقیقه به 20 تا 25 دقیقه رسیده ایم.

چاپخانه دولتی به سازمان ثبت احوال وعده داد

تحویل 9 میلیون بدنه کارت ملی هوشمند تا انتها سال

سیف الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال ضمن اشاره به اینکه بیش از 84درصد جمعیت واجد شرایط کشور برای دریافت کارت ملی هوشمندشان تکمیل ثبت نام انجام داده اند،از وعده چاپخانه دولتی برای تحویل 9میلیون بدنه کارت تا انتها سال اطلاع داد.

وی با اشاره به اینکه کلیه افراد بالای 15 سال ایرانی ملزم به دریافت کارت ملی هوشمند هستند،اظهار کرد: پیش بینی می گردد بین 6 تا 8 میلیون نفر هنوز جهت تکمیل ثبت نام کارت ملی هوشمندشان مراجعه ننموده اند.

تابلوهای معابر تهران کدگذاری شد + جزئیات و جدول کدها

معاون اداره کل مهندسی و ایمنی ترافیک شهر تهران در خصوص کدگذاری تابلوهای شهر تهران توضیحاتی را ارائه کرد.

مهندس صفی الله عبدی در خصوص جزییات تخصیص کد به معابر بزرگراهی و شریانی با بیان این که کدگذاری معابر بزرگراهی با اعداد دو رقمی و معابر شریانی با اعداد سه رقمی تعیین می گردد، ادامه داد: در هر دو حالت عدد یگان کد، بیانگر شماره نوار است و معابر شمالی - جنوبی دارای کد فرد و معابر شرقی - غربی دارای کد زوج می باشند.

به گزارش نوای پرنده پارسی، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در 24 ساعت گذشته به توضیح زیر است:

7 ماده مغذی برای مقابله با استرس

شرط افزایش حقوق معلمان تمام وقت دبیرستانی؛ دریافت 12ماه حقوق به جای 9 ماه

تابلوهای معابر تهران کدگذاری شد + جزئیات و جدول کدها

فعالیت 40 هزار پزشک در شغل غیرپزشکی/ پس دریافت شکایات وزارت بهداشت از رسانه ها

مصرف پروتئین گیاهی عمر را طولانی می نماید

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2165

به "کمبودی در داروهای اعصاب و روان نداریم، تابلوهای معابر تهران کدگذاری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبودی در داروهای اعصاب و روان نداریم، تابلوهای معابر تهران کدگذاری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید