کش مکش های واریز سهمیه بنزین نوروز ، آیا دولت با سهمیه بنزین نوروز موافقت می کند؟

به گزارش نوای پرنده پارسی، با تب بالا رفتن قیمت فرآورد های سوختی در کشور حدس و گمان هایی مبنی بر واریز سهمیه بنزین نوروز هر روز شنیده می شود در این گزارش به این موضوع می پردازیم.

کش مکش های واریز سهمیه بنزین نوروز ، آیا دولت با سهمیه بنزین نوروز موافقت می کند؟

به گزارش خبرنگار،فرایند افزایش قیمت بنزین در کشورمان با فرایند افزایش قیمت سایر کالا و خدمات ارتباط تنگاتنگی دارد به طوری که قابلیت اثرگذاری زیادی از اقتصاد ایران و به صورت تعیین دارد.

این محصول که کمی بعد از آغاز به کار دولت یازدهم به صورت آزاد و با نرخ مصوب هر لیتر هزارتومان به فروش رسید، در اردیبهشت سال 98 و پس از مدت ها بحث و گمانه دوباره در ریل سهمیه بندی و تغییر نرخ قرار گرفت. قیمت بنزین بالاخره بامداد 24 آبان افزایش یافت.

نرخ CNG بدون تغییر خواهد بود و برای مسافربر های بر پایه اینترنت (اسنپ و تپ سی) مشروط برآن که نرخ های خود را از مقادیر مصوب، به تشخیص وزارت کشور تغییر ندهند، اعتبار معادل سهمیه مصوب تعلق خواهد گرفت. برای تامین سوخت خودرو های مسافر برخطی و بین شهری، آژانس های مسافربری و آموزشگاه های رانندگی تمهیدات لازم اتخاذ شده است که متعاقبا اعلام خواهد شد.

به منظور رفاه حال دارندگان خودرو ها با اولویت وانت بار ها مقرر شد تا وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه کشور ظرف مدت یک ماه ضوابط تشویقی برای توسعه مصرف CNG در خودرو ها را تنظیم و به تصویب شورای اقتصاد برسانند. همچنین قیمت نفت گاز با کارت سوخت جایگاه دار بدون تغییرخواهد بود.

تفاوت جالب توجه دور تازه سهمیه بندی بنزین نسبت به دور قبلی در حذف سهمیه بنزین سوپر باشد، در واقع پیش از این و در دور قبلی مالکین می توانستند سهمیه 60 لیتری بنزین موجود در کارت سوخت خود را از نوع بنزین معمولی و بنزین سوپر انتخاب نمایند، اما حالا بنزین سوپر تنها با نرخ آزاد (3500 تومان) عرضه می شود که به معنای افزایش قابل توجه هزینه سوخت گیری خودرو های مدرن برای مالکین خواهد بود.

این درحالی است که با افزایش نرخ بنزین بحث و حدس ها در خصوص بنزین نوروز هم بالا رفته است به طوری که علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری درباره جزئیات اختصاص سهمیه بنزین برای سفر های نوروزی گفت: مردم اصلا نگران سوخت مصرفی خود برای سفر در ایام نوروز نباشند و دولت حتما همراهی خواهد کرد، ولی هنوز با دولت در این رابطه مکاتبه نکرده ایم.

او اضافه کرد: طرح اختصاص سهمیه بنزین برای سفر های نوروزی آماده است و به محض اینکه از سفر به خراسان جنوبی برگردیم به دولت ارسال خواهد شد.

وزیر میراث فرهنگی درباره جزئیات این طرح گفت: حتما سهمیه بنزین ویژه ای برای ایام سفر نوروزی در نظر گرفته خواهد شد و دولت همراهی لازم را خواهد کرد.

مونسان در سرانجام گفت: مردم اصلا نگران نباشند.

به طوری که شهرام رضایی مدیر برنامه ریزی شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی در گفت و گو با خبرنگار ، در خصوص آخرین شرایط اختصاص بنزین برای سفرهای نوروزی گفت: تا به امروز هیچ ابلاغیه ای در خصوص مکانیزم اجرایی بنزین ویژه سفرهای نوروزی به ما ارائه نشده است.

او ادامه داد: این موضوع باید در دولت بررسی و پس از نهایی شدن به ما ابلاغ شود ولی تا به امروز هیچ بخشنامه و یا مصوبه ای مبنی بر سهمیه بنزین سفر نداشته ایم و اگر خبری مبنی بر این سهمیه بنزین باشد کذب است.

حالا باید منتظر ماند و دید که آیا دوماه مانده به سرانجام سال 98 آیا سهمیه بنزین به کارت های سوخت دارنندگان خودرو اضافه می شود یا خیر؟

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3528

به "کش مکش های واریز سهمیه بنزین نوروز ، آیا دولت با سهمیه بنزین نوروز موافقت می کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کش مکش های واریز سهمیه بنزین نوروز ، آیا دولت با سهمیه بنزین نوروز موافقت می کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید