پیغام مهم عبدالمهدی درباره اصلاحات فوری در عراق

به گزارش نوای پرنده پارسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از سومریه نیوز، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق امروز اظهار داشت: به محض تشکیل جلسه مجلس در هفته آینده، تغییراتی در سطح کابینه - به دور از هر گونه سهم بندی احزاب و بر مبنای شایستگی و استقلال وزرا و مشارکت بیش از پیش جوانان صورت خواهد گرفت.

پیغام مهم عبدالمهدی درباره اصلاحات فوری در عراق

نخست وزیر عراق گفت: دولت بر اهمیت تشکیل (دیوان مرکزی ویژه مبارزه با فساد) توسط دیوان عالی قضاء به منظور محاکمه مفسدان تأکید نموده و ضرورت آگاه کردن افکار عمومی را از پرونده های فساد به خصوص سرقت بودجه های تخصیص یافته برای پروژه های حیاتی مثل بیمارستان ها، مدارس، خیابان ها، پل ها، سدها و سایر پروژه هایی که متضمن ایجاد فرصت های شغلی فراوان به خصوص برای اقشار ضعیف جامعه هستند، گوشزد می نماید.

وی اضافه نمود: همچنین با همکاری تنگاتنگ قوه مقننه، قانون (از کجا آورده ای) را برای سران حکومت تصویب خواهد نمود. همچنین بر لزوم پرداخت حقوق مقامات و کنترل معامله های پولی به منظور کشف نقدینگی در میان مقامات تأکید نموده است.

عبدالمهدی در ادامه گفت: حقوق و مزایای مقامات حکومتی نیز طوری کاهش خواهد یافت که حداکثر از 10 میلیون دینار در ماه فراتر نرود.

وی تأکید کرد: پول هایی که از محل صرفه جویی در پرداخت حقوق مقامات حکومتی به دست می آید همراه با یارانه ای که از سوی دولت تخصیص خواهد یافت به صندوق تأمین اجتماعی واریز خواهد شد. تا به این ترتیب حتی یک شهروند هم زیر خط فقر نماند.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2859

به "پیغام مهم عبدالمهدی درباره اصلاحات فوری در عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام مهم عبدالمهدی درباره اصلاحات فوری در عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید