وزیر دفاع: امنیت عراق را امنیت خود می دانیم

به گزارش نوای پرنده پارسی، وزیر دفاع با تأکید بر اهمیت ارتقای توان و بنیه دفاعی نیروهای نظامی و انتظامی عراق در مقابله با تهدیدات گفت: تقویت بنیه دفاعی عراق یکی از راهبردهای اصلی جمهوری اسلامی ایران است و م ا امنیت عراق را در امتداد امنیت ایران می دانیم.

وزیر دفاع: امنیت عراق را امنیت خود می دانیم

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در دیدار با یاسین طاهر الیاسری وزیر کشور عراق با بیان اینکه موضوعات متنوع و در عین حال مهمی در روابط امنیتی دو کشور وجود دارد گفت: ایجاب می کند دو طرف رایزنی های مداومی با یکدیگر داشته باشند؛ چرا که وزارت کشور عراق یک نهاد انتظامی و امنیتی است و نقش قابل توجهی در تامین ثبات و امنیت عراق و به تبع آن منطقه دارد.

وزیر دفاع با بیان اینکه موضوعات متعددی سرنوشت دو کشور را به هم پیوند زده است، گفت: تاریخ، فرهنگ، مذهب و حوزه تمدنی مشترک در کنار شرایط سیاسی و امنیتی منطقه همگی ایجاب می کند دو کشور در جهت تحقق منافع مشترک تماس و رایزنی مستقیم و مداوم با یکدیگر باشند.

امیر سرتیپ حاتمی با تقدیر از زحمات و اقدامات وزیر کشور عراق و سایر مسئولین این کشور برای تامین امنیت زائرین به ویژه در ایام ماه محرم و اربعین حسینی بیان نمود: تردد گسترده زائرین نمونه ای از پیوندهای اجتماعی دو کشور است که اتفاقا از کارکرد وِیژه ای در نزدیکی دو ملت برخوردار است.

وزیر دفاع با بیان اینکه اراده رهبران دو کشور بر توسعه مناسبات راهبردی پایدار است، گفت: مناسبات دو کشور در هیچ برهه ای از تاریخ تا به این اندازه محبت آمیز و برادرانه نبوده است و شرایط کنونی مناسبات در تاریخ روابط دو کشور نمونه است؛

امیر سرتیپ حاتمی خاطرنشان ساخت: حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت و مردم عراق در جریان حمله گروه های تروریستی به این کشور نه یک اقدام کوتاه مدت و تاکتیکی بلکه برخاسته از اعتقادات قلبی، راهبردی و بلند مدت بوده است.

عضو کابینه تدبیر و امید در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اهمیت ارتقاء توان و بنیه دفاعی نیروهای نظامی و انتظامی عراق در مقابله با تهدیدات شرح داد: تقویت بنیه دفاعی عراق یکی از راهبردهای اصلی جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر دفاع با بیان اینکه همکاری با وزارت کشور عراق همواره برای ما حائز اهمیت بوده است گفت: امنیت عراق را در امتداد امنیت خودمان می دانیم و به همان اندازه که برای ثبات و امنیت خودمان تلاش داریم، امنیت عراق نیز برای ما مهم است.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به ظرفیت های متعدد وزارت دفاع در خصوص همکاری با کشور عراق گفت: امیدوارم بتوانیم با همکاری های دو جانبه شاهد توسعه مناسبات میان دو وزارتخانه باشیم.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2106

به "وزیر دفاع: امنیت عراق را امنیت خود می دانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع: امنیت عراق را امنیت خود می دانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید