وزیر بهداشت: سیل واکسن کرونا به سمت کشور سرازیر شده است

به گزارش نوای پرنده پارسی، تهران (پانا) - کرمانشاه وزیر بهداشت با اشاره به پیگیری های بسیار دولت سیزدهم در تامین واکسن گفت: در حال حاضر سیل واکسن کرونا سمت کشور سرازیر شده است.

وزیر بهداشت: سیل واکسن کرونا به سمت کشور سرازیر شده است

به گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در جلسه امروز (25 شهریور) ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان کرمانشاه به نقش مهم واکسیناسیون در کنترل بیماری کرونا اشاره نمود و اضافه کرد: در جهان ثابت شده و مقالات علمی هم این را نشان می دهد که واکسیناسیون نقش مهمی در کنترل بیماری کرونا دارد و باید کوششمان این باشد که هرچه سریعتر فرایند واکسیناسیون در کشور را تسریع کنیم.

وی به کوشش های دولت سیزدهم در تامین واکسن اشاره نمود و اضافه کرد: با پیگیری هایی که شخص رییس جمهور داشته و گفت و گوهایی که با روسای جمهور کشورهای مختلف داشته اند و هم با پیگیری های بسیار معاون اول رییس جمهور، خوشبختانه سیل واکسن کرونا سمت کشور سرازیر شده است.

عین اللهی با اشاره به جهش در واردات و فراوری واکسن در کشور، گفت: امروز واکسن فت و فراوان در کشور موجود است و تمام استان ها باید فرایند واکسیناسیون را سرعت ببخشند.

وی اضافه کرد: هر دقیقه برای واکسیناسیون کرونا دارای اهمیت است و باید تعداد مراکز و شیفت های کاری مراکز واکسیناسیون افزایش یابد.

وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم همکاری مردم در امر واکسیناسیون، گفت: خوشبختانه با حضور موثر مردم در هفته جاری توانسته ایم رکورد واکسیناسیون هفتگی در جهان را که در اختیار کشور آلمان بود بشکنیم.

وی اضافه کرد: در هفته جاری که هنوز به انتهای آن نرسیده ایم هفت میلیون و 900 هزار دوز واکسن تزریق شده این درحالی است که رکورد هفتگی آلمان در این زمینه تزریق شش میلیون دوز واکسن بوده است.

عین اللهی اضافه کرد: اگر فرایند واکسیناسیون شتاب بیشتری بگیرد قطعا دیگر شاهد مرگ و میر عزیزانمان و تکرار تلخ روزهای مرداد و شهریور نخواهیم بود.

باید به سمت قرنطینه هوشمند حرکت کنیم / در قرنطینه هوشمند محدودیت ها برداشته می گردد

وی اضافه کرد: با انجام واکسیناسیون تمام گروه ها عملا می توانیم به سمت قرنطینه هوشمند حرکت کنیم و در این شرایط تمام محدودیت های تردد و مسافرت و زیارت و ... برداشته خواهد شد.

وی اضافه کرد: در قرنطینه هوشمند اقتصاد می تواند با قدرت پیش رود و کارخانه ها و مراکز فراوریی با فراغ بال به فعالیت های خود بپردازند و نیازی دیگر به اعمال محدودیت ها نخواهد بود.

وزیر بهداشت در بخش دیگر صحبت هایش با تاکید بر بازگشایی حضوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور از مهرماه سال جاری، گفت: آموزش مجازی در رشته های پزشکی کاربردی ندارد و باید هرچه سریعتر دانشگاه ها بصورت حضوری شروع به کار نمایند.

وی اضافه کرد: دانشجویان پزشکی تامین نماینده آینده سلامت کشور هستند و باید آموزش های آن ها با دقت بیشتری پیگیری گردد.

عین اللهی در ادامه با تقدیر از عملکرد مدافعان سلامت در مبارزه با کرونا، گفت: علی رغم هجمه های بسیار که گروه پزشکی را قشر منفعت طلب و .. می دانستند فداکاری ها و ایثار این قشر در ایام مبارزه با کرونا بی اساس بودن این هجمه ها را نشان داد.

وی اضافه کرد: در راه سلامت مردم بیش از 100 شهید را تقدیم نموده ایم و تمام کادر بهداشت و درمان همچنان فداکارانه برای سلامت مردم کوشش می نمایند.

وزیر بهداشت تاکید نمود: امروزه مدافعان سلامت بصورت یک فرهنگ درآمده و ایثارگری های این قشر برای همواره درتاریخ ماندگار خواهد شد.

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دانشگاه تیپ یک محسوب می گردد/ پیگیری راه اندازی پایگاه هوایی فوریت های پزشکی اورامانات

وزیر بهداشت در ادامه با تقدیر از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در حوزه های مختلف گفت: طی بازدیدی که از این دانشگاه و فعالیت های آن داشته ایم خوشبختانه توسعه و رشد آن قابل تقدیر است.

وی اضافه کرد: از نظر بنده دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تمام شاخص های دانشگاه های علوم پزشکی تیپ یک کشور را دارد و از نظر ما این دانشگاه یک دانشگاه تیپ یک محسوب می گردد ودیگر نباید آن را تیپ دو دانست.

وزیر بهداشت گفت: قطعا به این دانشگاه و توسعه فعالیت های آن یاری خواهیم کرد و پیگیر تکمیل پروژه های نیمه تمام آن خواهیم بود.

عین اللهی با تاکید بر لزوم ساخت بیمارستان های روانسر و ثلاث باباجانی، گفت: راه اندازی پایگاه هوایی فورریت های پزشکی در منطقه اورامانات هم یکی از اولویت های کار ما برای استان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 شهریور 1400 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7357

به "وزیر بهداشت: سیل واکسن کرونا به سمت کشور سرازیر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت: سیل واکسن کرونا به سمت کشور سرازیر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید