وزیر ارتباطات: بازنگری جریان ترافیک شبکه داده برای کاهش سرعت و تاخیر تا سرانجام سال

به گزارش نوای پرنده پارسی، عیسی زارع پور در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه اجتماعی نوشت: من و خانواده ام مانند شما گاهی از کندی و تأخیر شبکه کلافه و گله مند می شویم. کندی شبکه دلایل مختلفی دارد که یکی از آنها عبور و توزیع کل ترافیک شبکه از مرکز است.

وزیر ارتباطات: بازنگری جریان ترافیک شبکه داده برای کاهش سرعت و تاخیر تا سرانجام سال

وی شرح داد: تصور کنید یک هموطن در سیستان وبلوچستان بخواهد به محتوایی در استان همجوار مثل کرمان دسترسی داشته باشد و یا اینکه بخواهد روی پلتفرم وطنی قرار با یک فامیل در استان خود تصویری صحبت کند؛ قاعدتاً اگر چنین ارتباطی مستقیم باشد باید کمتر از 5 میلی ثانیه برقرار گردد اما هم اکنون این طور نبوده و چنین ارتباطی باید راستا میان سیستان و بلوچستان و تهران و برگشت به کرمان را بچرخد و حدود سی میلی ثانیه تأخیر دارد. این یعنی کندی و تأخیر در ارتباط!

وزیر ارتباطات گفت: حالا اگر این ارتباط بین دو اپراتور متفاوت باشد، پیچیدگی و تأخیر در راستا باز هم بیشتر می گردد و اگر ارتباط بین داخل و خارج کشور باشد بازهم بیشتر خواهد شد.

زارع پور اضافه نمود: حالا همکاران من در شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سازمان فناوری اطلاعات و پژوهشگاه ارتباطات با همراهی اپراتورها و شرکت های تأمین نماینده محتوا، آستین بالا زده اند که این مشکل را حل نمایند. یعنی قرار است جریان ترافیک داده در کشور را بازطراحی نمایند، طوری که به جای توزیع تمام ترافیک کشور از مرکز، محتوا در نزدیکترین محل و در مراکز منطقه ای توزیع داده توزیع شده و تأخیر و کندی به حداقل برسد.

به گفته وی، این کار با فعال کردن نقاط توزیع شبکه داخلی (IXP) و نقاط دروازه دسترسی به اینترنت بین المللی(IGW) ممکن است. در این صورت توزیع محتوای داخلی هم متناسب با همان نقاط توزیع شبکه داخلی انجام می گردد.

وزیر ارتباطات گفت: در فاز نخست این طرح که یکی از پروژه های شبکه ملی اطلاعات است، نقاط توزیع داده و محتوا در شهرهای تبریز، شیراز و مشهد ایجاد می گردد و در فاز دوم، طبق طراحی تا ده مرکز توزیع داده در نقاط مختلف کشور ایجاد خواهد شد. البته کار اپراتورها در ایجاد این مراکز خیلی سخت است و باید مورد حمایت قرار گیرند.

زارع پور گفت: به کمک پروردگار تا انتها امسال بازطراحی ترافیک شبکه تکمیل و همزمان اقدامات اجرایی برای پیاده سازی این طرح آغاز می گردد و طرح در چند فاز به تدریج تکمیل خواهد شد.

وی اضافه نمود: از زمانی که این مسئولیت سنگین را پذیرفتم با خود عهد کردم که هر روز پیگیر حل مشکل اتصال و سرعت و کیفیت ارتباطات باشم تا هیچ هم وطنی کلافه و گله مند نگردد و با راحتی و آرامش از خدمات فناوری استفاده کند. حالا هم وظیفه خود می دانم که هر کاری برای بهبود کیفیت و سرعت ارتباطات در کشور انجام می گردد را به شما مردم عزیز گزارش داده و بازخوردهای شما را دریافت کنم.

منبع: شبکه چی
انتشار: 26 بهمن 1400 بروزرسانی: 26 بهمن 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7519

به "وزیر ارتباطات: بازنگری جریان ترافیک شبکه داده برای کاهش سرعت و تاخیر تا سرانجام سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات: بازنگری جریان ترافیک شبکه داده برای کاهش سرعت و تاخیر تا سرانجام سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید