مطالبه تازه بن سلمان از امیر جدید کویت چیست؟

به گزارش نوای پرنده پارسی، خبرنگاران : یک سایت آمریکایی فاش کرد، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان نواف الاحمد الجابر الصباح، امیر جدید کویت را در خصوص میانجیگری این کشور در بحران چهار کشور عربی با قطر تحت فشار گذاشته است.

مطالبه تازه بن سلمان از امیر جدید کویت چیست؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سایت آمریکایی Tactical Report به نقل از بعضی منابع مطلع کویتی نوشت، بن سلمان تجدیدنظر در شیوه ای را خواهان شد که صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر فقید کویت برای میانجی گری در بحران منطقه خلیج فارس در پیش گرفته بود.

این منابع کویتی اعلام کردند، ولیعهد عربستان کوشش می نماید با امیر کویت به توافقی برسد که در آن کشورهای تحریم نماینده دوحه تاریخ قطعی را برای تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر جهت پاسخ به خواسته های خود معین نمایند.

این سایت در ادامه فاش کرد، امیر فعلی کویت هفته گذشته با ارسال پیغامی برای امیر قطر به او اطمینان داد ماهیت میانجیگری امیر فقید کویت برای حل بحران منطقه خلیج فارس ادامه خواهد یافت و هرگز تغییر نخواهد کرد.

همچنین امیر جدید کویت در پیغام خود آمادگی امیر قطر برای همکاری در زمینه ازسرگیری میانجیگری کویت را جویا شد و از او سوال کرد که آیا او پیشنهادی در این خصوص دارد، امیر قطر نیز در پاسخ اظهار کرد که در حال حاضر پیشنهاد جدیدی ندارد و به جای آن منتظر پیشنهادات کشورهای تحریم نماینده است.

آل ثانی اضافه کرد، همانند عملکردش از ابتدا تا به امروز، به تعامل مثبت خود با اقدامات میانجیگرانه کویت ادامه خواهد داد.

کویت در دوره امیر فقید خود نقش مهمی در میانجیگری میان دو طرف بحران منطقه خلیج فارس ایفا کرد اما به دلیل پافشاری عربستان و امارات بر موضعگیری های خود، نتوانست به موفقیتی دست یابد که شرایط طرف های بحران را به شرایط سابق آنها در شورای همکاری خلیج فارس بازگرداند.

امیر جدید کویت اقداماتی را در پیش گرفت که حاکی از آن بودند که او خط مشی برادرش را ادامه خواهد داد از جمله اینکه به وزیر خارجه کویت در مورد قصدش برای انجام مذاکراتی با امیر قطر اطلاع رسانی کرد، همچنین او در پیغامی که مرزوق الغانم، رئیس مجلس الامه (مجلس کویت) در دوره درمان امیر فقید این کشور از او نقل کرد، بر حرکت خود در جهت امیر کویت تاکید نموده بود.

چهار کشور عربی عربستان، امارات، بحرین و مصر از ژوئن 2017 با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم، این کشور را تحریم کردند، اما این مساله همیشه از سوی دوحه تکذیب شد.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5230

به "مطالبه تازه بن سلمان از امیر جدید کویت چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطالبه تازه بن سلمان از امیر جدید کویت چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید