قرارداد مسکن سازی با شرکت های خارجی به شرط ساخت زیر یک سال

به گزارش نوای پرنده پارسی، معاون وزارت راه گفت: قرارداد با شرکت های خارجی و ایرانی را با 2 شرط سرعت احداث واحدها زیر یک سال و کیفیت آنالیز می کنیم.

قرارداد مسکن سازی با شرکت های خارجی به شرط ساخت زیر یک سال

محمود محمودزاده، معاون وزارت راه درباره جزئیات طرح نهضت ملی مسکن گفت: ثبت نام نهضت ملی مسکن تنها در شهرهایی که زمین تأمین شده، انجام می گردد چراکه سیاست این وزارت راه و شهرسازی آن است که در شهرهایی که زمین تأمین نشده، ثبت نام را شروع نکند تا توقع بدون امکان تحقق ایجاد نگردد.

وی اضافه کرد: بدون تقاضا هیچ پروژه ای شروع نمی گردد و ثبت نام برای پروژه هایی انجام می گردد که زمین برای ساخت و ساز آن تأمین شده باشد.

محمودزاده با اشاره به استقبال و ثبت نام یک میلیون و 200 هزار نفر واجد شرایط در این طرح اضافه کرد: در این دوره که تا خاتمه آبان ادامه دارد در 520 شهر، ثبت نام انجام می گردد.

وی ادامه داد: زمین 165 هزار واحد مسکونی این طرح، اکنون آماده کلنگ زنی است. در کلانشهرها ثبت نامی نداریم و فقط در شهرهای نو اطراف تهران امکان ثبت نام وجود دارد.

این مقام مسئول درباره شرایط این طرح شرح داد: متأهل بودن، نداشتن سابقه مالکیت واحد مسکونی، عدم استفاده از تسهیلات دولتی در بخش مسکن و 5 سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا از شروط این طرح بود که به تازگی مصوبه ای مطرح شده که بعضی از این شرایط را تسهیل می نماید.

5 گروه مجرد امکان ثبت نام در طرح نهضت مسکن دارند

وی ادامه داد: در این مصوبه 5 گروه از مجردها امکان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن را دارند که شامل خانم های مجرد با سن بالای 35 سال، معلولان جسمی و حرکتی، آقایان مجرد بالای 45 سال و بیماران خاص می گردد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره تدابیر برای تضمین کیفیت ساختمان های نهضت ملی مسکن گفت: بیمه 10 ساله کیفیت، یکی از تدابیر دولت برای تضمین کیفیت این واحدها است. بعلاوه قرارداد با شرکت های خارجی و ایرانی را با 2 شرط سرعت احداث واحدها زیر یک سال و کیفیت آنالیز می کنیم.

وی در مورد چگونگی پرداخت تسهیلات به متقاضیان شرح داد: در این طرح بیشترین تسهیلات به دهک های اول تا سوم تعلق می گیرد. این تسهیلات بر اساس مصوبه پول و اعتبار برای اقشار مختلف سودهای متفاوتی دارد و به صورت هوشمند طبق دهک ها و منطقه ها مختلف مشخص می گردد.

محمودزاده توضیح داد: پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای سود تسهیلات 3 دهک اول روی 5 درصد است. 80 درصد قیمت تمام شده مسکن برای دهک های اول تا سوم به وسیله تسهیلات با بازپرداخت 20 سال تأمین می گردد. برای مابقی اقشار هم 50 درصد قیمت واحد مسکونی از تسهیلات تأمین خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: کوشش دولت این است که اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن از 50 درصد عایدی خانوار بیشتر نگردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7636

به "قرارداد مسکن سازی با شرکت های خارجی به شرط ساخت زیر یک سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرارداد مسکن سازی با شرکت های خارجی به شرط ساخت زیر یک سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید