فرانسه به ادعاهای ترامپ درباره ایران واکنش نشان داد

به گزارش نوای پرنده پارسی، فارس نوشت: وزارت خارجه فرانسه در بیانیه ای در واکنش به سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره ایران خاطرنشان کرد که پاریس کاملا به صورت مستقل به ابراز مواضع خود می پردازد و به امنیت و صلح در منطقه غرب آسیا کاملا پایبند است.

فرانسه به ادعاهای ترامپ درباره ایران واکنش نشان داد

رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه مدعی شد که امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه نماینده کشورش برای دعوت از ایران به مذاکره نیست.

در بیانیه وزارت امور خارجه فرانسه آمده است:فرانسه درباره موضوع ایران کامل به صورت مستقل به ابراز نظر می پردازد و قاطعانه به صلح و امنیت در منطقه و کاهش تنش ها پایبنده بوده و برای آن به هیچ مجوزی احتیاج ندارد.

در ادامه این بیانیه آمده است:فرانسه به توافق وین (برجام) که مانع از اشاعه هسته ای بوده، پایبند است و فرانسه همانند دیگر اعضای این توافق به جز آمریکا، به امضای خود احترام می گذارد و از ایران می خواهد که به تعهدات خود بازگردد.

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه خود تاکید نمود:وخیم تر شدن تنش ها احتیاجمند ابتکارهای سیاسی با هدف یافتن شرایطی برای گفت وگو است. این دلیل آن چیزی است که رئیس جمهور ماکرون با شفافیت کامل با دیگر شریکان که اول و مهمتر از همه امضا نمایندگان اروپایی بوده، در حال اجرا آن است. وی به طور شفاف مقامات آمریکایی را درباره آن آگاه نگه خواهد داشت و هر تلاشی باید با هدف جلوگیری از تبدیل شدن این شرایط کشمکش گونه به یک تقابل خطرناک است.

ترامپ پنجشنبه در صفحه توئیتر خود ضمن طرح این ادعای اثبات نشده که ایران خواستار مذاکره است، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه را به ارسال علامت های اشتباه به ایران متهم نموده است.

او در توئیتر نوشت: ایران گرفتار مسائل جدی اقتصادی است. آنها به شدت خواستار گفت وگو با آمریکا هستند ولی از طرف همه کسانی که ادعا می نمایند نماینده ما هستند، از جمله رئیس جمهور فرانسه، مکرون به آنها علامت های اشتباه داده می گردد.

310311

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1868

به "فرانسه به ادعاهای ترامپ درباره ایران واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه به ادعاهای ترامپ درباره ایران واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید