علی نژاد: باید عناصر قدرت را در مجامع ورزشی بشناسیم، هر چه در دیپلماسی ورزشی کار کنیم، کم است

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس کمیسیون بین المللی کمیته ملی المپیک گفت: سرمایه گذاری در موضوع دیپلماسی ارزش زیادی دارد و هر چه در این بخش کار کنیم، کم است.

علی نژاد: باید عناصر قدرت را در مجامع ورزشی بشناسیم، هر چه در دیپلماسی ورزشی کار کنیم، کم است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مهدی علی نژاد در نشست هم اندیشی دیپلماسی ورزشی گفت: برای موفقیت در حوزه های فنی، دیپلماسی ورزشی اهمیت دارد و اگر ندانیم با چه محیط حقوقی روبرو هستیم، راه ارتباط و برخورد با آن را نمی دانیم. ما در مجامع دنیای ضعیف هستیم و باید عناصر قدرت را شناخته و ارتباط برقرار کنیم.

وی در این سخنرانی با موضوع آشنایی با ساختار مجامع دنیای ورزشی تاکید کردما در مناقشات باید بدانیم با چه گروهی در IOC ارتباط هستیم. 70 نفر از 115 نفر به صورت فردی عضو IOC می شوند که عموما ورزشی نیستند. 15 ورزشکار نیز در این کمیته پست دارند. اکثر اعضا به گونه ای با سیاست در ارتباط هستند. در سال 2011 با رئیس فدراسیون دنیای و نایب رئیس IOC جلسه داشتیم. او گفت برای ریاست کاندیدا نمی شود، چون دنیا اجازه نمی دهد کسی از حزب کمونیسم چین رئیس شود.

علی نژاد در ادامه به تشریح ساختار IOC پرداخت و گفت: عمده درآمد آنها از حق پخش است. اسپانسرها نیز در سیاست های IOC تاثیر دارد. آنها در تلاش هستند تا درآمدها را کمیته های ملی المپیک کشورها و فدراسیون های بین المللی و میزبان مسابقات بدهد.

رئیس فدراسیون ووشو افزود: کمیته های المپیک مجمعی به نام انوک دارند که به صورت قاره ای نیز بخش هایی دارند. برخی فدراسیون های بین المللی عضو رسمی بازی های رسمی المپیک هستند. فدراسیون هایی عضو می شوند که رشته های آنها در المپیک حضور دارند.

علی نژاد با توجه به تاکید IOC بر عدم دخالت دولت در فدراسیون ها گفت: با تایید اساسنامه جدید بحث دخالت دولت در فدراسیون ها را برای همیشه نخواهیم داشت.

وی شرح داد: یک IOC عضو داشتیم که از دست رفت و در جمع 115 نفره هیچ کس را نداریم. ما در محل های تصمیم گیری نیستیم و تنها 4، 5 فدراسیون عضو هیئت رئیسه فدراسیون های دنیای هستند. اگر می خواهیم دیپلماسی داشته باشیم در ابتدا باید در فدراسیون های دنیای IOC باشیم . باید عناصر قدرت را در مجامع شناسایی کنیم و با آنها ارتباط منطقی داشته باشیم . سرمایه گذاری در این موضوع ارزش زیادی دارد و هر چه در این بخش کار کنیم کم است.

علی نژاد در سرانجام گفت: اگر درست حرکت کنیم ،گاهی دیپلماسی ورزش از دیپلماسی رسمی نیز جلوتر خواهد بود.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2587

به "علی نژاد: باید عناصر قدرت را در مجامع ورزشی بشناسیم، هر چه در دیپلماسی ورزشی کار کنیم، کم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: باید عناصر قدرت را در مجامع ورزشی بشناسیم، هر چه در دیپلماسی ورزشی کار کنیم، کم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید