محسن رضوانی: قول قهرمانی واترپلو را در بازی های آسیایی 2022 می دهم

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه، واترپلو گفت: با توجه به نتایج واترپلو از حالا قول می دهم که در بازی های آسیایی 2022 عنوان قهرمانی را کسب کنیم.

محسن رضوانی: قول قهرمانی واترپلو را در بازی های آسیایی 2022 می دهم

به گزارش خبرنگاران، موفقیت تیم ملی واترپلو در بازی های آسیایی جاکارتا بهانه ای بود تا مسئولان فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در جمع اصحاب رسانه تحلیلی درخصوص نتایج رشته های زیرمجموعه خود داشته باشند.

محسن رضوانی در این خصوص گفت: از تک تک افرادی که برای رسیدن به این نتیجه یاری کردند تشکر می کنم. خیلی خوشحالم که چیریچ در راس تیم ملی واترپلو قرار داشت او یک پهلوان است و پس از موفقیت تیم ملی واترپلو و قرار دریافت بر سکوی سوم بازی های آسیایی از همه جهان به او تبریک گفتند. سایت های اروپایی درباره عملکرد تیم ایران و چیریچ مطالب زیادی نوشتند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرنگاران که طبق قول فدراسیون مبلغ 30 هزار یورو پاداش به چیریچ باید داده گردد. این مبلغ از کجا تامین خواهد شد گفت: با چیریچ جلسه ای در این خصوص داشتیم. واترپلو با وجود او موفقیت بزرگی را کسب کرد و باید پاداش او را پرداخت نمایند اما حالا قیمت ها تغییر نموده و شرایط به گونه ای نیست که بتوانیم هزینه ها را پرداخت کنیم. در این مورد با چیریچ صحبت کردم و او در پاسخ به من گفت شرایط را درک می کنم و احتیاجی نیست ذهنتان را درگیر این مسائل کنید.

رئیس فدراسیون شنا، درباره ادامه همکاری و تغییر قرارداد فدراسیون با سرمربی تیم ملی واترپلو نیز اضافه کرد: به واقع قراردادی که ما با چیریچ داریم در مقایسه با سرمربیان دیگر تیم های حاضر در بازی های آسیایی قابل مقایسه نیست. زمانی که تیم ایران عنوان سومی بازی های آسیایی را به دست آورد به او گفتیم که قرارداد را باید تغییر بدهیم چیریچ شرایط ما را درک می نماید از ما نخواست که قراردادش را افزایش دهیم اما در مقابل به ما پیشنهاد داد از یک مربی خارجی برای رده های پایه استفاده کنیم.

رضوانی ادامه داد: چیریچ اصرار دارد که مربی خارجی در رده های پایه داشته باشیم تا بتوانیم روند رو به شد واترپلو را همچنان ادامه بدهیم. با توجه به مسیری که در پیش گرفته ایم قول می دهم که در بازی های آسیایی 2022 عنوان قهرمانی را کسب کنیم.

وی یادآور شد: برای تقویت تیم ملی واترپلو به چیریچ پیشنهاد دادم که از بازیکنان خارجی استفاده کند اما او گفت این کار تنها یک مسکن است و ما باید با بازیکنان خودمان این مسیر را ادامه دهیم. واترپلو شانس این را دارد که درمسیر والیبال قرار بگیرد. ما هم اکنون با قزاقستان و چین رقابت نزدیکی داریم اما با این وجود قول می دهم واترپلو ایران جزو 12 تیم برتر جهان قرار بگیرد.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو اشاره ای نیز به نتایج تیم ملی شنا در بازی های آسیایی داشت و در این باره گفت: در شنا باید سرمایه گذاری های وسیعی را انجام بدهیم. در بازی های آسیایی تنها 6 کشور صاحب مدال شدند. چین، ژاپن، کره 4 مدال طلا و سنگاپور دو مدال طلا را به خود اختصاص داد. موفقیت شنا تنها در دست فدراسیون نیست. برای رسیدن به موفقیت در این رشته به حمایت های وسیعی احتیاج داریم به همین دلیل هیئت رئیسه قوی را تشکیل دادیم. استفاده از افراد سیاسی در بالا بردن توان ورزش بسیار موثر است و ما نیز از این افراد در هیئت رئیسه فدراسیون استفاده کردیم.

رضوانی توضیح داد: از نتایج شنا خیلی راضی نبودم. مهدی انصاری می توانست نتیجه بهتری را به ثبت برساند البته دو رکورد ملی پس از 10 سال در این بازی ها شکسته شد. با این وجود باز هم نتایج راضی نماینده نبود. برای شنا ما به مربی خارجی احتیاجمند هستیم.

وی مطرح نمود: درباره شیرجه باید اعلام کنم که در رده های پایه و نوجوانان کار را آغاز کردیم. در این رشته نیز به مربی خارجی احتیاج داریم. حضور مربیان چینی می تواند یاری موثری به رشد شیرجه داشته باشد اما جذب مربی چینی بسیار سخت گردیده است.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: پتانسیل خوبی در رشته شیرجه وجود دارد. این رشته به نسبت شنا به مدال نزدیک تر است و می توانیم سرمایه گذاری بسیاری در شیرجه داشته باشیم.

رضوانی ادامه داد: برخی ها انتقاد می نمایند که توجه ما به واترپلو زیاد بوده است این در حالیست که برای شنا و شیرجه نیز سرمایه گذاری داشتیم و اردوهای برون مرزی و تدارکاتی را زیر نظر گرفته ایم اما در واترپلو دستمان به مدال نزدیک تر بود و به همین دلیل توجه بیشتری به این رشته نشان دادیم. با توجه به ارتباطات بیشتری که در واترپلو داریم توانستیم چند مسابقه تدارکاتی را با کمترین هزینه برای این رشته تدارک ببینیم.

وی گفت: از حالا به فکر کسب سهمیه المپیک برای واترپلو هستیم. کار بسیار سختی در پیش داریم. تحریم های ظالمانه ای در حق ایران اجرا شده اما باید شرایط را بپذیریم و در این شرایط اقتصادی برنامه ریزی های خود را انجام دهیم. من قولی درباره المپیک نمی دهم اما قول قهرمانی را برای بازی های آسیایی دوره بعد خواهم داد.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو ادامه داد: برای کسب سهمیه المپیک نیز کار بسیار سخت است. یک سهمیه به ژاپن تعلق گرفته که میزبان بازی های المپیک است. یک سهمیه باقی می ماند که 3 کشور ایران، چین و قزاقستان برای کسب آن با هم رقابت می نمایند. قزاقستان میزبانی مسابقات سهمیه المپیک را به دست آورده و این خود جای سوال دارد که چرا قزاق ها باید میزبان شوند؟

رضوانی اضافه کرد: قزاق ها از بازیکنان صرب استفاده می نمایند چین نیز پس از بازگشت از بازی های آسیایی هم اکنون در اسپانیا اردوی خود را برگزار نموده و در نظر دارد در لیگ یونان نیز شرکت کند. چینی ها در تعطیلات از چند بازیکن مونته نگرو بهره می برند با این شرایط سرمربی تیم ایران امیدوار است. او گفته تاکنون بیشترین انرژی ما روی دفاع بوده و از حالا به دنبال حمله است.

وی در واکنش به این موضوع که پیروزی تیم ایران در بازی رده بندی بازی های آسیا آیا یک شانس نبود گفت: تیم ملی ایران ماه هاست تمرینات سخت را به جان خریده است. ما برای پیروزی برابر تیم ملی چین به مصاف آنها رفتیم. کادر فنی قوی بالای سر این تیم بود. نقش روانشناس تیم نیز در کسب این موفقیت بسیار پررنگ است. بازیکنان ایران با انگیزه بالایی رقابت خود را آغاز نموده اند. من معتقدم اگر برابر چین هم می باختیم باز هم از شایستگی های تیم ایران کم نشد اما خدا را شکر که توانستیم مدال برنز را کسب کنیم و حالا تیم واترپلو ایران روحیه بسیار خوبی برای ادامه مسیر دارد.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو درخواستی نیز از وزارت ورزش و جوانان داشت و مطرح نمود: با توجه به کسب مدال برنز واترپلو پس از 4 دهه در بازی های آسیایی کسب کردیم رایزنی های خود را آغاز کردیم تا بتوانیم برای 8 بازیکن تیم واترپلو معافیت سربازی بگیریم.

رضوانی در سرانجام خبر از لژیونر شدن 4 بازیکن ایران داد و گفت: با توجه به نتایج تیم ایران در بازی های آسیایی، صربستان از 4 بازیکن ایران برای حضور در این کشور درخواست داشته است و اگر شرایط مهیا گردد 4 بازیکن ایران لژیونر خواهند شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 214

به "محسن رضوانی: قول قهرمانی واترپلو را در بازی های آسیایی 2022 می دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محسن رضوانی: قول قهرمانی واترپلو را در بازی های آسیایی 2022 می دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید