عدم دخالت دیدگاه سیاسی افراد در جذب، تخلف برخی دانشگاهها

به گزارش نوای پرنده پارسی، محمدرضا رضوان طلب در مصاحبه با خبرنگاران، درباره روند تایید صلاحیت متقاضیان جذب و اینکه دیدگاه های سیاسی افراد تا چه اندازه در جذب یا عدم جذب افراد دخالت دارد، گفت: در هیات مرکزی جذب، دیدگاه سیاسی افراد به هیچ وجه دخالت ندارد.

عدم دخالت دیدگاه سیاسی افراد در جذب، تخلف برخی دانشگاهها

وی ادامه داد: مگر اینکه فرد دارای یک انحراف سیاسی از اصول و موازین انقلاب یا انحراف اعتقادی داشته و این موضوع احراز گردد.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم اضافه نمود: استعلام هایی که برای جذب متقاضیان صورت می گیرد، بسیار با دقت بوده، افراد کاملا پالایش می شوند و آنالیز دقیق صورت می گیرد و با تسامح زیادی جواب ها ارائه می گردد تنها به گزارش یک فرد و جایی، افراد را محروم نمی نمایند.

وی ادامه داد: آنالیز هایی هم که در وزارتخانه صورت می گیرد آنالیز دقیقی بوده و اگر امری قابل تسامح باشد، تسامح می نمایند و اگر موردی در استعلام منفی باشد، یقینا امر متقنی بوده که پاسخ منفی آمده است.

رضوان طلب اضافه نمود: در هیات مرکزی جذب برروی موازین علمی بسیار دقت می گردد و در فضای مسایل سیاسی نیستند، در هیات اجرایی دانشگاه ها نیز، دیدگاه مسایل شخصی خیلی کم رنگ می گردد، البته این مساله یک مقداری در دانشگاه ها وجود دارد که مرکز جذب آن را کنترل می نماید تا فرد به حقوق شهروندی خود برسد.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم اضافه نمود: در صورت گله از گروه، دانشگاه نباید پرونده متقاضی را به گروه یا دانشکده ارسال کند، باید پرونده فرد به کارگروه جذب ارسال گردد.

وی ادامه داد: قانون جذب اجازه ارجاع پرونده متقاضی به گروه را نداده است وقتی پرونده ای به گروه ارسال می گردد یک ملاحظات شخصی را دخالت می دهند که ممکن است ملاحظات سیاسی هم نباشد.

وی ادامه داد: برای همین است که کار را به کارگروه واگذار نموده اند که چکیده اندیشه گروه در آن کارگروه خلاصه می گردد که افراد با سابقه، با تجربه او استقلال رای بیشتری در این کارگروه ها حضور دارند.

رضوان طلب تاکید نمود: اگر موردی در دانشگاه برای فرد متقاضی با توجه به مسائل عنوان شده رخ دهد و دانشکده یا گروه برروی فردی نظر خاصی ارائه دهند و فرد را غیرموجه رد نمایند، فرد حداقل 4 بار می تواند درخواست تجدید نظر ارائه دهد.

وی ادامه داد: دراین صورت فرد به حقوق خود نیز می رسد، من به آینده خوشبین هستم، هیات مرکزی و هیات اجرایی جذب تا حدودی این موارد را کنترل نموده است تا نگذاریم مسایل شخصی و سیاسی دخالت کند و به گروه و دانشکده نیز نظارت بیشتری خواهیم داشت تا این اتفاق بد محقق نگردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 574

به "عدم دخالت دیدگاه سیاسی افراد در جذب، تخلف برخی دانشگاهها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم دخالت دیدگاه سیاسی افراد در جذب، تخلف برخی دانشگاهها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید