ضرورت اصلاح آیین نامه مشاوران و خدمات دهندگان حفاظت فنی و ایمنی آنالیز شد

به گزارش نوای پرنده پارسی، یکصد و هفتاد و سومین جلسه شورای عالی حفاظت فنی با موضوع آنالیز اصلاح ضرورت آیین نامه مشاوران و خدمات دهندگان حفاظت فنی و ایمنی برگزار گردید.

ضرورت اصلاح آیین نامه مشاوران و خدمات دهندگان حفاظت فنی و ایمنی آنالیز شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حسین علی رعیتی فرد معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست به اولین دستور جلسه شورا در زمینه ضرورت اصلاح آیین نامه مشاوران و خدمات دهندگان حفاظت فنی و ایمنی با اعلام هیئت مقررات زدایی و بهبود مستمر محیط کسب و کار وزارت اقتصاد و دارایی اشاره نمود.

وی گفت: با توجه به اینکه ایران در زمینه بهبود فضای کسب و کاردر دنیا دارای رتبه حدود 130 است باید برای مقررات زدایی و ایجاد شرایط مناسب با انعطاف پذیری بیشترزمینه های مناسب فراهم گردد.

رییس شورای عالی حفاظت فنی اضافه نمود: اعضای نشست، این آیین نامه را آنالیز کردند و موضوع حذف آزمون ورودی از شرایط احراز صلاحیت متقاضیان موضوع آن آیین نامه و دیگر موارد مرتبط مطرح و در این راستا با کلیات بازنگری این آیین نامه موافقت شد.

وی تاکید نمود: تدوین آیین نامه نو در دستور کار کمیته تخصصی شورای عالی حفاظت فنی قرار گیرد.

معاون روابط کار با اشاره به دومین دستور جلسه این نشست در مورد ضرورت تدوین آیین نامه ایمنی در مراکز درمانی به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به ماده 87 قانون کار و وجود تعدد آیین نامه های حفاظت فنی که مراکز درمانی مشمول قانون کار را نیز پوشش می دهند، خلاء مقرراتی مبنی بر ضرورت تدوین آیین نامه نو وجود ندارد.

رعیتی فرد اضافه نمود: مقرر شد چنانچه وزارت بهداشت در این زمینه تدوین آیین نامه نوی را مورد نظر دارد، نسبت به ارسال پیش نویس پیشنهادی برای اتخاذ تصمیم اقدام کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 فروردین 1401 بروزرسانی: 7 فروردین 1401 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7562

به "ضرورت اصلاح آیین نامه مشاوران و خدمات دهندگان حفاظت فنی و ایمنی آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت اصلاح آیین نامه مشاوران و خدمات دهندگان حفاظت فنی و ایمنی آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید