صدور مجوز مراکز مشاوره و روان شناسی بر عهده کدام ارگان است؟

به گزارش نوای پرنده پارسی، معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور تاکید نمود که سازمان بهزیستی تنها صادر کننده مجوز فعالیت مراکز ارائه دهنده خدمات مشاوره و روانشناسی در کشور است.

صدور مجوز مراکز مشاوره و روان شناسی بر عهده کدام ارگان است؟

مجید رضا زاده در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه براساس ماده 57 قانون احکام دائمی برنامه ششم توسعه کشور و ماده 26 قانون تنظیم بخشی از مقررات اقتصادی دولت، سازمان بهزیستی تنها صادرکننده مجوز این مراکز است، گفت: سازمان نظام روانشناسی تنها می تواند برای روان شناسان مجور کار و پروانه کسب صادر کند. به عبارت دیگر نسبت نظام روان شناسی با سازمان بهزیستی مانند وزارت بهداشت با سازمان نظام پزشکی است. همانطور که مجوز مراکز درمانی از وزارت بهداشت و پروانه پزشک نیز از سازمان نظام پزشکی گرفته می گردد، این نسبت درخصوص مراکز روان شناسی نیز وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در صورتی که نظام روان شناسی اقدام به صدور مجوز برای فعالیت مراکز روان شناسی کند این کار غیر قانونی است، اظهار کرد: در این خصوص جلسات خصوصی نیز با مجلس شورای اسلامی برگزار شده و نسبت به این موضوع صحه گذاشته شده است.

رضازاده با تاکید بر اینکه بیش از 99 درصد مراکز روانشناسی سازمان بهزیستی کشور خصوصی هستند، توضیح داد: رویکرد سازمان بهزیستی استفاده از ظرفیت مراکز غیردولتی در ارائه خدمات است. سازمان نظام روانشناسی نیز ظرفیت های زیادی دارد که سازمان بهزیستی نیز علاقه مند است از این ظرفیت ها، بخش غیردولتی و اصناف استفاده کند، این درحالیست که سازمان نظام روانشناسی به جای افزایش این ظرفیت ها بر روی موضوعاتی مانند صدور مجوز تاکید دارد. سازمان نظام روانشناسی یک حوزه صنفی است و باید در همین حوزه نیز فعالیت کند.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2572

به "صدور مجوز مراکز مشاوره و روان شناسی بر عهده کدام ارگان است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور مجوز مراکز مشاوره و روان شناسی بر عهده کدام ارگان است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید