ساماندهی تمام تقاطع های شهر یزد

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: اکنون در شهر یزد 33 تقاطع چراغ دار وجود دارد که به صورت هوشمند مدیریت میشود.

ساماندهی تمام تقاطع های شهر یزد

به گفته سیفی مقوله ترافیک یکی از موضوعاتی هست که با زندگی روزمره مردم سروکار دارد و در ابعاد اجتماعی، فرهنگی، مالی و سایر ابعاد زندگی مردم تاثیر گذار است.

او ادامه داد: مهم ترین و پرتردد ترین تقاطع های سطح شهر درحال حاضر تقاطع دانش در خیابان کاشانی، تقاطع پژوهش در منطقه سه شهر و تقاطع محمود آباد در بلوار جمهوری شهر یزد است که انتظار میرفت شهرداری باتوجه به تردد بالایی که در این تقاطع ها وجود دارد در مورد ساماندهی و کاهش زمان تلف شده شهروندان و افزایش ظرفیت این تقاطع ها چاره ای بیاندیشد.

سیفی گفت: حوزه ترافیک در سه ماهه اخیر با اصلاح فاز بندی های این تقاطع ها، شمارش ترافیک و اولویت دهی به جهت هایی که بیشترین تردد را دارند، شرایط را به گونه ای ای محیا ساخته است که امروز شاهد اصلاح فاز بندی هستیم.

او می گوید: این اقدام حوزه ترافیک شهرداری قابل تقدیر است که فاز بندی ها به گونه ای است که رضایت عمومی و کاهش ترافیک را در پی داشته بعلاوه ایمنی معابر افزایش پیدا نموده است.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد خاطر نشان کرد: عملیات مهندسی و فعالیت نرم افزاری که در تقاطع ها صورت گرفته، برای تمامی تقاطع های شهر یزد نیز برنامه ریزی شده و امید است همه تقاطع های شهر بعد از بازشماری تردد ها، ساماندهی گردد به گونه ای که از ظرفیت موجود معابر به صورت بهینه استفاده گردد.

خبرنگاران یزد یزد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 مهر 1401 بروزرسانی: 26 مهر 1401 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7713

به "ساماندهی تمام تقاطع های شهر یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساماندهی تمام تقاطع های شهر یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید