روسیه خواستار لغو و خاتمه تحریم های آمریکا علیه ایران شد

به گزارش نوای پرنده پارسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، دیمیتری پولیانسکی، معاون سفیر روسیه در سازمان ملل متحد در جریان نشست اخیر شورای امنیت که با موضوع صلح و امنیت بین الملی با تمرکز بر چالش های خاورمیانه برگزار گشت، خواستار لغو تحریم ها و پایان دادن به تهدید آمریکا علیه ایران شد.

روسیه خواستار لغو و خاتمه تحریم های آمریکا علیه ایران شد

به گفته این دیپلمات روسی، نمی توان خواستار مذاکره با تهران بود و همزمان، با اعمال تحریم علیه ایران اقدام کرد.

کننده روسیه در نشست شورای امنیت خطاب به وزیر خارجه آمریکا گفت: شما از کلمات زیادی از جمله چالش، مهار، درگیری، رژیم، محدودیت، مخالفت، تهدید، استفاده کرده اید که همگی دارای مفهوم منفی هستند.

معاون کنندگی روسیه در سازمان ملل متحد افزود: تنها یک بار از کلمه همکاری استفاده کردید و سپس در متن ائتلاف علیه ایران هرگز از کلمه گفت وگو استفاده نکردید.

پولیانسکی با بیان اینکه همچنین متوجه شدیم که درباره خلیج فارس بسیار و عاطفی صحبت کردید، اظهار کرد: ما هم از وضعیت این منطقه بسیار نگران هستیم. تنها تفاوت این است که شما در ابتدا ائتلافی علیه ایران ایجاد کرده و این کشور را به اصلی ترین و تقریباً تنها منبع مسائل و نوعی امپراتوری شر تبدیل می کنید .

سفیر روسیه در سازمان ملل متحد با بیان اینکه از همه طرف ها می خواهیم خویشتنداری داشته باشند، ادامه داد: همگی لازم است تلاش کنند تا از روش های سیاسی و دیپلماتیک، تنش ها را کاهش دهند و مسائل خود را حل کنند. این امر حاکی از آن است که قبل از هر چیز باید اولتیماتوم، تحریم و تهدیدات برداشته شود.

پولیانسکی افزود: ما همیشه اعتقاد داشته ایم که مذاکرات در هر شرایطی ممکن است، به شرط آنکه طرف ها مایل باشند براساس اصول حقوق بین الملل، عمل دیپلماتیک و کرامت، آنها را با احترام متقابل انجام دهند.

وی شرح داد: بنابراین، ما همچون اکثر قریب به اتفاق کشورهای منطقه نمی توانیم شاد باشیم، هنگامی که خواستار نشستن ایران در میز مذاکره هستیم با تحریکات مستقیم و تحریم های شدید، آنها را دور کنیم.

معاون کنندگی روسیه در سازمان ملل متحد تاکید کرد: با چنین رویکردی به سختی می توان انتظار داشت که پاسخی از طرف ایرانی داشته باشید. من مستقیم می خواهم بگویم: ما این منطق را نمی بینیم که همکاران آمریکایی ما با نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت ، اکنون از ایران می خواهند که بدون هیچ پیش شرطی مذاکرات را آغاز کنند.

پولیانسکی گفت: نادیده دریافت اینکه 80 درصد تجارت ایران تحت تحریم های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا قرار گرفته است، غیرممکن است.

وی با انتقاد از عملکرد آمریکا در نقض قطعنامه 2231 افزود: در واقع آمریکا با نادیده دریافت تعدادی از قوانین بین المللی، کشورهایی که به دنبال اجرای قطعنامه 2231 هستند را مجازات می کند.

سفیر روسیه در سازمان ملل متحد ادامه داد: برای حل اختلافات از طریق گفت وگو، لازم است در ابتدا به سیاست اولتیماتوم، تحریم ها و باج گیری پایان دهیم.

در نشست اخیر شورای امنیت، که با حضور مایک پمپئو، وزیرخارجه آمریکا برگزار شد، پمپئو ادعاها و اتهامات ضدایرانی خود را باردیگر تکرار کرد و حتی از جامعه بین المللی خواست تا از لغو تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران که براساس برجام تا 14 ماه دیگر انجام خواهد شد، جلوگیری کند.

در این نشست همچنین کنندگان آلمان و انگلیس در سخنانی جداگانه با تاکید بر اهمیت برجام، بر غیرقابل جایگزین شدن این توافق تاکید و حفظ برجام را تنها راهکار کاهش تنش و اختلافات عنوان کردند.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2089

به "روسیه خواستار لغو و خاتمه تحریم های آمریکا علیه ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه خواستار لغو و خاتمه تحریم های آمریکا علیه ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید