راه اندازی 2 خط اتوبوس برقی در تهران

به گزارش نوای پرنده پارسی، به گزارش خبرنگاران، پیمان سنندجی ضمن بیان این مطلب گفت: با اجرای طرح پیاده راه سازی خیابان 17 شهریور در سال 90، به روز کردن تکنولوژی قدیمی اتوبوس های برقی نیز انجام شد. البته اتوبوس های برقی باید تست های مخصوصی را پشت سر بگذارند که یکی از آن ها تست 270 هزار است، به این معنی که اتوبوس بعد از پیمایش 270 هزار کیلومتر باید در معرض انواع تست ها قرار بگیرد که تمامی این موارد انجام شد.

راه اندازی 2 خط اتوبوس برقی در تهران

وی با اشاره به قدمت اتوبوس های برقی در تهران ادامه داد: قدمت این اتوبوس ها در تهران به 24 سال قبل بازمی گردد؛ آن موقع که اتوبوس های برقی در خط خیابان شهدا به سمت انتهای این خیابان سرویس دهی می کردند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه توضیح داد: پس از ممنوعیت ورود اتوبوس به دور میدان امام حسین(ع)، مجبور به تغییر این خط شدیم و درحال حاضر یک خط اتوبوس برقی از انتهای خیابان 17 شهریور تا میدان شهدا در حال سرویس دهی است.

وی از راه اندازی دو خط اتوبوس برقی دیگر اطلاع داد و گفت: یکی از این خطوط از میدان خراسان تا میدان راه آهن و دیگری از میدان خراسان به ترمینال جنوب راه اندازی می گردد.

به گفته سنندجی؛ شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران 63 دستگاه اتوبوس برقی در اختیار دارد که 10 دستگاه آن در خط میدان شهدا در مدار بهره برداری است و 53 دستگاه اتوبوس نیز وارد دو خط دیگر خواهند شد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه بهره برداری از خطوط جدید اتوبوس برقی را منوط به اجرای عملیات عمرانی دانست و گفت: قرار بود این خطوط سال گذشته راه اندازی شوند، اما به دلیل اجرای برخی از اقدامات عمرانی که بر عهده منطقه 12 است، این امر به تاخیر افتاد. با این وجود به محض راه اندازی خطوط برقی، این دوخط آماده سرویس دهی خواهند بود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 250

به "راه اندازی 2 خط اتوبوس برقی در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی 2 خط اتوبوس برقی در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید