واکنش قمری به انتصاب پدر رکابزن دوپینگی، پریموس؛ گزینه اصلی فدراسیون دوچرخه سواری

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس فدراسیون دوچرخه سواری از پریموس اشترانکار به عنوان اولویت این فدراسیون برای راهنمایی تیم ملی کوهستان نام برد.

واکنش قمری به انتصاب پدر رکابزن دوپینگی، پریموس؛ گزینه اصلی فدراسیون دوچرخه سواری

خسرو قمری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره بر عهده دریافت مسئولیت دوچرخه سواری معلولان و نابینایان گفت: طبق قوانین اتحادیه جهانی دوچرخه سواری، چند سالی است که فدراسیون های هر کشور مسئولیت پارادوچرخه سواری را برعهده گرفته اند. با توجه به اینکه این موضوع در همه کشورها در حال گسترش است، ما نیز از این قاعده مستثنی نیستیم. بر همین اساس جلسه ای در وزارت ورزش برگزار و مقرر شد که مقدمات انتقال پارادوچرخه سواری به فدراسیون ما تا خاتمه سال انجام گردد.

وی اضافه کرد: هم اکنون در فدراسیون کمیته هایی همچون جاده، تریال، کوهستان و ... فعالیت می نمایند. بنابراین باید کمیته پارادوچرخه سواری را نیز تشکیل بدهیم تا امور مربوطه به بهترین شکل انجام گردد. همچنین قرار شد از دو منبع کمیته ملی پارالمپیک و وزارت ورزش و جوانان، منابع مالی به فدراسیون اختصاص یابد تا بتوانیم اعزام ها و برنامه ها را به جلو ببریم. دوچرخه سواری معلولان کم و بیش در ایران فعالیت داشته است، اما در دوچرخه سواری نابینایان و کم بینایان کمترین فعالیت را داشته ایم که امیدواریم از این به بعد بتوانیم از این ظرفیت بهره ببریم.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری درباره شرایط مربیگری تیم ملی کوهستان گفت: فصل دوچرخه سواری کوهستان این هفته به خاتمه می رسد و نزدیک به دو ماه به رکابزنان فرصت داده می گردد که استراحت نموده و بدنسازی نمایند تا فعالیت خود را از اواخر بهمن ماه استارت بزنند. ما در این دو ماه فرصت داریم که سرمربی تیم ملی را انتخاب کنیم. متأسفانه مسئله ای که در کوهستان داریم، این است که از نیروهای متخصص بهره نمی بریم. بر همین اساس قرار است از ظرفیت یک فرد خارجی به عنوان مشاور یا مربی بهره ببریم. در این باره اولویت فدراسیون پریموس اشترانکار اهل اسلوونی است که چند سال در ایران کار نموده و با شرایط آشناست. قرار شد صحبت های لازم با او انجام گردد تا در نهایت تصمیم بگیریم که او مشاور باشد یا مربی تیم ملی.

قمری ادامه داد: درست است که مسابقات دوچرخه سواری کوهستان قهرمانی آسیا شهریور ماه سال 98 برگزار می گردد، اما باید خودمان را آماده مسابقات کسب سهمیه المپیک کنیم.

وی در خاتمه درباره انتصاب برومند نظری، پدر مائده نظری بانوی دوچرخه سوار دوپینگی به عنوان سرپرست کمیته کوهستان گفت: برومند نظری یکی از قهرمانان دوچرخه سواری است که چند سال به عنوان دبیر هیئت البرز فعالیت می کرد. ما از او خواستیم که در رشته کوهستان به فدراسیون یاری کند. به هرحال نباید اشتباه دخترش را به پای او نوشت و باید از هر کسی بابت اعمال خودش سؤال کرد. همچنین باید بگویم که ما به مسئولان کمیته ها حقوق نمی دهیم و می خواهیم کسانی بر سر این کار باشند که نزدیک به تهران بوده و بتوانند کارها را به جلو ببرند.

دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 466

به "واکنش قمری به انتصاب پدر رکابزن دوپینگی، پریموس؛ گزینه اصلی فدراسیون دوچرخه سواری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش قمری به انتصاب پدر رکابزن دوپینگی، پریموس؛ گزینه اصلی فدراسیون دوچرخه سواری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید