راهنمای ساخت ساده و آسان رخت آویز در خانه

به گزارش نوای پرنده پارسی، این روزها اغلب افراد تصمیم می گیرند که مبلمان خانگی را در خانه های خود بسازند. البته دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. اول از همه ، همواره ارزان تر است که مبلمان خانه را با پروژه های خود انجام دهید. بعلاوه می توانید طرح های مناسب منزل را به دلخواه طراحی نموده و مطابق سلیقه خود رنگ آمیزی و تزئین کنید. علاوه بر همه اینها ، ساختن وسایل مورد احتیاج خانه هم لذت زیادی دارد و هم راهی عالی برای گذراندن اوقات فراغت است. در این مقاله شما را با ساخت رخت آویز مطابق با میزان مورد احتیاج در خانه آشنا می کنیم.

راهنمای ساخت ساده و آسان رخت آویز در خانه

مرحله 1- مساحت را مقدار گیری کنید

برای ساخت رخت آویز ، مقدار گیری مساحت مورد احتیاج در خانه برای طراحی رخت آویز بسیار مهم است ؛ زیرا در این مرحله شما نه تنها مقدار فضای ذخیره سازی لباس خود ، بلکه مقدار رخت آویز را نیز معین می کنید.

مرحله 2- لوله ها را علامت گذاری نمایید

پس از مقدار گیری مساحت ، مقدار لوله ها را معین نموده و لوله های آلومینیومی خود را با توجه به این ابعاد علامت گذاری کنید.

نکته- مهم نیست که از چه ابزاری برای برش لوله استفاده می کنید ؛ اما اگر لوله ها را قبل از برش زدن روغن کاری نمایید ، فرآیند برش بسیار سالم تری خواهد بود.

مرحله 3- لوله را برش دهید

برای ساخت رخت آویز ، از اره برقی برای برش لوله به مقدار مناسب بهره ببرید. لوله را به مقدار های مناسب برش دهید تا به خوبی در فضای آزاد شما قرار گیرد.

نکته- به طور معمول ، اره های آهنی برترین ابزار برای برش لوله ها نیستند ؛ زیرا دارای نیروی ماهیچه ای هستند. با این حال ، لوله آلومینیوم ضعیف تر از سایر فلزات شناخته شده است و می توان آن را به راحتی با اره برقی برش داد.

مرحله 4- مقدار را تست کنید

برای صرفه جویی در زمان ساخت رخت آویز و و نرفتن مجدد به فروشگاه ابزار و مصالح برای خرید لوله آلومینیومی دیگر ، کافی است لوله تازه بریده شده را در جای خود قرار دهید تا ببینید مناسب است یا خیر. اگر خیلی بلند است ، مقداری دیگر را تا زمانی که کاملاً جا بیفتد برش دهید.

مرحله 5- نگهدارنده لوله را برش دهید

لوله تازه بریده شده با دو تکه تخته سه لا به دیوار ثابت می گردد. بخش سرگرم نماینده اینجاست ؛ با شکل قفسه تخته سه لا که انتخاب می نمایید خلاقیت به خرج دهید و هر شکلی را که فکر می کنید به برترین وجه مکمل رخت آویز است بکشید.

فقط به یاد داشته باشید که این شکل های تخته سه لا باید بریده شوند. بعلاوه باید وزن لباس های شما را پس از آن تحمل نمایند. بنابراین ، اشکال پیچیده را برای ساخت رخت آویز توصیه نمی کنیم.

مرحله 6- تخته سه لا را با اره مویی ببرید

اره مویی به شما امکان می دهد برش های مستقیم ، منحنی و زاویه دار ایجاد کنید. با این حال ، دستورالعمل هایی وجود دارد که می توانید برای بهبود نتایج از آنها پیروی کنید.

برای درک تیغه ها- جهت دندانه تیغه های اره مویی به سمت بالا یا پایین بوده و این همان چیزی است که بر صافی لبه های تخته سه لا تأثیر می گذارد. جهت دندانه به سمت بالا سطح صاف تری را ایجاد می نماید ؛ در حالی که جهت دندانه به سمت پایین ، طرف دیگر تخته سه لا را صاف می نماید. از آنجایی که می خواهید قسمت قابل مشاهده قطعات تخته سه لا صاف باشد ، باید بر اساس این اطلاعات تصمیم بگیرید که از کدام جهت دندانه برای ساخت رخت آویز بهره ببرید.

انجام اولین برش- قبل از آغاز اره ، تیغه را بالای خط برش قرار دهید. این کار احتمال لیز خوردن تیغه را از بین می برد. همواره اره خود را قبل و در حین برش محکم نگه دارید.

مرحله 7- کار با اره مخصوص سوراخ کردن

برای ساخت رخت آویز ، اره سوراخ باید کمی بزرگ تر از قطر لوله آلومینیومی باشد. از این اره برای سوراخ کردن پشت نگهدارنده قفسه خود بهره ببرید.

نکته- اره های سوراخ دار می توانند فلز را به راحتی چوب برش دهند. در صورت امکان ، هنگام سوراخ کردن فلز ، از روغن برش برای روغن کاری تیغه های اره خود بهره ببرید. در ادامه چند نکته مفید در هنگام برش وجود دارد؛

اصطکاک را کاهش دهید. اره خود را خنک تر نگه دارید تا از برش با کیفیت بالاتر اطمینان حاصل کنید.

تراشه های فلزی را از ترک تمیز نموده و یک ناحیه برش تمیز و زیبا برای دندانه های اره بگذارید.

مرحله 8- چوب را تمیز کنید

اکنون زمان سنباده زدن و رنگ آمیزی تخته سه لا است تا پروژه ساخت رخت آویز شما مرتب و شیک به نظر برسد.

نکته- برش چوب می تواند شکاف ها و تراشه های ناخوشایندی به جا بگذارد. این بدان معنی بوده که برای صاف کردن بعضی از لبه های ناهموار کمی سنباده ضروری است ؛ به خصوص اگر قصد دارید تخته سه لا را نقاشی و پرداخت کنید.

برای سنباده زدن تخته سه لا ، بهتر است از سنباده 180 گریت بهره ببرید. مطمئن شوید که کاغذ سنباده را با حرکات ثابت حرکت می دهید.

اگر تخته سه لا بعد از سنباده اولیه احتیاج به سنباده بیشتری دارد ، به سراغ یک کاغذ سنباده ریزتر بروید و این کار را تکرار کنید.

مرحله 9- نگهدارنده لوله ها را سوراخ کنید

برای ساخت رخت آویز ، دو سوراخ در دو طرف هر نگهدارنده لوله دریل کنید. سوراخ های مته را روی هر تکه تخته سه لا مقدار گیری نموده و سعی نمایید تا حد امکان آنها را یکنواخت کنید.

مرحله 10- محل سوراخ ها را علامت گذاری نمایید

با استفاده از یک نشانگر ، نقاطی را که برای حمایت از رخت آویز روی دیوار سوراخ می کنید ، علامت بزنید.

هنگامی که مطمئن شدید که سوراخ ها مطابقت دارند (لازم نیست که کامل بوده ، بلکه نزدیک به کامل باشد) ، قبل از افزودن رولپلاک به هر کدام ، سوراخ های دیوار را دریل کنید.

مرحله 11- نگهدارنده های لوله را پیچ کنید

برای ساخت رخت آویز ، نگهدارنده های لوله را به دیوار پیچ کنید. سپس لوله آلومینیومی را قرار دهید (اگر مقدار گیری های شما درست باشد باید کاملاً جا بیفتد) ؛ به طوری که بین دو تکه تخته سه لا قرار گیرد.

مرحله 12- از رخت آویز خود استفاده نمایید

و حالا ساخت رخت آویز شما تمام شده است. مرحله آخر این است که آویز لباس را تست نموده و آغاز به تزئین آن با لباس ها و اکسسوری انتخابی خود کنید.

منبع: اتاق
انتشار: 26 دی 1401 بروزرسانی: 26 دی 1401 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7753

به "راهنمای ساخت ساده و آسان رخت آویز در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای ساخت ساده و آسان رخت آویز در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید