ذخیره انبارهای دامپزشکی نگرانی های تحریم را از بین می برد

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: اعتبارات ملی امسال با کاهش 30 درصد تا 50 درصد روبرو بود اما سازمان دامپزشکی نه تنها کاهش اعتبار نداشته بلکه 30 درصد نیز افزایش اعتبار داشته است.

ذخیره انبارهای دامپزشکی نگرانی های تحریم را از بین می برد

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس سازمان دامپزشکی کشور در جمع نوای پرنده پارسی عنوان نمود: مسئولیت حفظ و حراست از سرمایه دامی، سلامت دامی و امنیت غذایی بر عهده همکاران ماست . خوشبختانه طی ماه های گذشته سازمان دامپزشکی اقداماتی درباره صدور مجوزها برای مواد اولیه لازم در حوزه دارو و واکسن و مواد اولیه خوراک دام و طیور انجام داده که ثمربخش بوده است؛ نگاه ما و پیش بینی ذخایر ما 18 ماهه و در برخی موارد نیز برای 6 ماه است.

علیرضا رفیعی پور گفت: هر هفته جلسه ای با عنوان مقابله با تحریم داریم، در این جلسات اقدامات مفیدی اجرا شده که عدد ذخیره انبارها نگرانی های تحریم را از بین می برد. میزان اعتبار سال 96 بیش از 830 میلیارد تومان است که 330 میلیارد آن سازمانی است و بقیه به 32 استان کشور اختصاص داده می گردد. اعتبارات ملی امسال با کاهش 30 درصد تا 50 درصد روبرو بود اما سازمان دامپزشکی نه تنها کاهش نداشته بلکه 30 درصد نیز افزایش داشته است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: تکنولوژی کشور ما باعث شده تا بیش از 95 درصد حوزه دارو و واکسن های دامی در کشور فراوری گردد اما در حوزه طیور کمتر از 40 درصد را در خط فراوری داریم.

وی اضافه نمود: خراسان رتبه اول فراوری شیر و گوشت را به خود اختصاص داده و نیشابور نیز در این استان رتبه یک را داراست و در پرورش طیور نیز رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

رفیعی پور اعلام کرد: اگر قرار است فقط مسائل را مطرح کنیم به جایی نمی رسیم. آیندگان درباره ما قضاوت خواهند کرد و نباید 365روز سال از مسائل بگوییم؛ بهترین کار این است که هر مسئول در صندلی خود یک یا دو مشکل را آنالیز و حل نماید تا در نهایت بتوانیم بگوییم از پس این مسائل بر آمدیم.

وی گفت: طرح هر مشکل باید در هر صندلیی با پیوست راه چاره و پاسخگویی به آن مشکل همراه باشد و همکاری بین بخشی شکل بگیرد. 40 سال از انقلاب می گذرد و دشمنان ما همچنان برای ما گرفتاری ایجاد می نمایند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اضافه نمود: چه بخواهیم چه نخواهیم با کمبودهایی همچون نیروی انسانی، اعتبارات و امکانات روبرو هستیم اما باید برای آن ها راهکار پیدا کنیم که همکاری از بهترین آن هاست.

علیرضا رفیعی پور، رئیس سازمان دامپزشکی کشور روز گذشته به نیشابور سفر کرد؛ وی همچنین در این سفر از کشتارگاه شهرستان نیشابور بازدید کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اسفند 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 438

به "ذخیره انبارهای دامپزشکی نگرانی های تحریم را از بین می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذخیره انبارهای دامپزشکی نگرانی های تحریم را از بین می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید