دریافت 40 درصد جریمه کنسلی استرداد بلیت سفر های نوروزی!

به گزارش نوای پرنده پارسی، با وجود تاکید وزیر راه و بخشنامه سازمان هواپیمایی، بابت استرداد بلیت سفر های نوروزی حمل و نقل هوایی و ریلی از مردم حداقل 40 درصد جریمه کنسلی دریافت می شود.

دریافت 40 درصد جریمه کنسلی استرداد بلیت سفر های نوروزی!

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، وزیر راه و شهرسازی 5 اسفند سال جاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و درخواست مردم برای استرداد وجه بلیت های خریداری شده قطار و هواپیما گفته بود: به دستگاه های متولی راه آهن و هواپیمایی ابلاغ شده تا برای بازگرداندن هزینه بلیت مردم، هزینه ای بابت لغو دریافت نشود.

محمد اسلامی تاکید کرد: خیال مردم راحت باشد و جای نگرانی نیست، حتی مسافران هواپیما می توانند بلیت خود را به حالت open تبدیل کنند تا در زمان دلخواه دیگری اقدام به سفر کنند.

یک روز بعد سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا شرکت های هواپیمایی و دفاتر خدمات مسافرتی موظف هستند وجه کامل بلیت های خریداری شده پرواز های داخلی و خارجی را که قبل از 5 اسفندماه خریداری شده است را به طور کامل به مردم پرداخت کنند.

رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در این باره گفت: بر اساس این بخشنامه تمام شرکت های هواپیمایی ملزم به بازپرداخت وجه کامل بلیت پرواز هایی هستند که تا قبل از تاریخ 5 اسفندماه 98 خریداری شده است.

وی با تاکید بر این که بازپرداخت وجه این بلیت ها باید بدون اخذ جریمه کنسلی صورت بگیرد، افزود: کسانیکه از بخشنامه سازمان هواپیمایی تخطی کنند به مراجع ذی ربط معرفی خواهند شد.

وی شرح داد: هموطنان در صورت مشاهده موارد تخلف، آنرا به سازمان هواپیمایی کشوری گزارش کنند.

گفتنی است، با وجود تاکید وزیر راه و شهرسازی مبنی برای استرداد وجه بلیت پرواز ها بدون هزینه لغو آن، اما خیال مردم راحت نیست. در یک نمونه یکی از مخاطبان با ارسال تصویری از دریافت جریمه کنسلی توسط سایت فلایتیو (FLIGHTIO) برای پرواز تهران-مشهد-تهران خبر داده است.

وی در این باره می گوید: 15 بهمن سال جاری نسبت به خرید بلیت پرواز تهران-مشهد هواپیمایی آتا برای تاریخ 4 فروردین 99 و مشهد-تهران (مورخ 9 فروردین 99) از سایت فلایتیو اقدام کردم.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و نگرانی ها بابت این موضوع و همچنین اعلام وزیر راه و شهرسازی برای کنسل کردن پرواز و دریافت وجه بلیت ها اقدام کردم.

وی بیان کرد: این در حالی است که متاسفانه سایت فلایتیو 40 درصد را بابت جریمه استرداد بلیت محاسبه کرده و از مبلغ بلیت کسر کرد.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3961

به "دریافت 40 درصد جریمه کنسلی استرداد بلیت سفر های نوروزی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت 40 درصد جریمه کنسلی استرداد بلیت سفر های نوروزی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید