درخواست از رئیس جمهور برای لغو محدودیت پذیرش 60 درصدی مسافر

به گزارش نوای پرنده پارسی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه درخواست های ایرلاین ها از وزارت بهداشت و وزارت راه به جایی نرسید، گفت: از رئیس جمهور درخواست کردیم تا اعمال محدودیت 60 درصد ظرفیت پرواز لغو گردد.

درخواست از رئیس جمهور برای لغو محدودیت پذیرش 60 درصدی مسافر

به گزارش خبرنگاران، در پی شیوع ویروس کرونا در کشور پروتکل های بسیاری در حوزه حمل و نقل، زمینی، دریایی و هوایی اجرا شد که یکی از این پروتکل ها اعمال محدودیت استفاده از 60 درصد ظرفیت هواپیماها بود که به گفته شرکت های هواپیمایی هیچ یک از کشورهای جهان چنین پروتکلی برای صنعت هوایی خود ابلاغ نکرده اند این مساله فشار زیادی به ایرلاینها وارد می کنند.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: پیش از این نیز از وزیر راه و شهرسازی و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخواست کرده بودیم تا محدودیت استفاده از 60 درصد هواپیما در پروازهای داخلی لغو گردد اما تا به امروز پاسخی در این زمینه داده نشده است. بنابراین این بار نامه خود را خطاب به رئیس جمهور نوشتیم تا این درخواست ایرلاین ها مورد آنالیز دقیق تری قرار گیرد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به لغو شدن این محدودیت و برداشته شدن فشار مالی مضاعف از روی شرکت های هواپیمایی داخلی گفت: به نظر می رسد با وجود اجرای پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده مانند غربالگری شرایط سلامت مسافران و تب سنجی از آنها احتیاج به اجرای این محدودیت که در هیچ یک از ایرلاین ها رعایت نمی گردد، نیست.

به گزارش خبرنگاران، در نامه انجمن شرکت های هواپیمایی خطاب به رئیس جمهور آمده است: احتراما، به استحضار می رساند صنعت حمل ونقل کشور پس از شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت های تردد دچار آسیب بسیار شدیدی شده است، به طوری که در طی شش ماهه اول امسال بیش از 43 درصد مسافران پروازهای داخلی و 96 درصد مسافران پروازهای خارجی کاهش یافته و بسیاری از هواپیماها به دلیل عدم وجود مسافر زمینگیر شده اند. از سوی دیگر اعمال محدودیت استفاده از 60 ظرفیت هواپیماها از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فشار مالی وارده به شرکت های هواپیمائی را مضاعف کرده است. این در حالی است که اعمال محدودیت استفاده از 60 درصد ظرفیت هواپیماها در پروازها تا به امروز از سوی سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ICAO) و انجمن بین المللی شرکت های هواپیمایی (IATA) که از ابتدای شیوع ویروس کرونا آثار آن را بر سفرهای هوایی رصد می کنند توصیه یا مورد تاکید قرار نگرفته و تحقیقات علمی و دانشگاهی شرکت های سازنده هواپیما و یا تا بر روی سیستم تهویه هوا در کابین هواپیما و نوع چینش جایگاه حاکی از احتمال بسیار اندک ابتلا مسافران در هواپیما می باشد و آخرین آمار منتشر شده یا تا حاکی از احتمال ابتلا یک مورد در 27 میلیون مسافر قبل از الزام به استفاده از ماسک در پروازها بوده است. علیهذا با عنایت به درخواست های متعدد ریاست محترم سازمان هواپیمایی کشوری (تصاویر پیوست) و به لحاظ اینکه محدودیت استفاده از 60 درصد ظرفیت هواپیما تا به امروز در جهان اجرا نشده و با هماهنگی بعمل آمده با وزارت محترم بهداشت کلیه مسافران در ورودی به ترمینال ها مورد تب سنجی قرار گرفته و قبل از صدور بلیت و صدور کارت پرواز با سامانه بانک اطلاعاتی مبتلایان به کرونا در وزارت محترم بهداشت کنترل و در صورت دارا بودن تست مثبت کرونا از پرواز آنان جلوگیری بعمل می آید، خواهشمند است به منظور جلوگیری از زیان بیشتر به شرکت های هواپیمایی داخلی در مورد لغو اعمال محدودیت 60 درصد ظرفیت پرواز دستور شایسته صادر و مراتب را امر به ابلاغ فرمایند. قبلا از دستور مساعدی که مبذول می فرمائید سپاسگزاری می نمایم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5973

به "درخواست از رئیس جمهور برای لغو محدودیت پذیرش 60 درصدی مسافر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست از رئیس جمهور برای لغو محدودیت پذیرش 60 درصدی مسافر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید