عایدی 90 درصد پزشکان عمومی زیر 10میلیون تومان است!

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس شورای عالی نظام پزشکی گفت: در شرایط کنونی و تورم امروزی، بیش از 90درصد پزشکان عمومی عایدی زیر 10میلیون تومان دارند.

عایدی 90 درصد پزشکان عمومی زیر 10میلیون تومان است!

به گزارش تسنیم، منصور جعفری نمین ظهر امروز در ملاقات با مطالبه گران بازار و اصناف اردبیل گفت: افزایش پذیرش پزشکان باید به صورت کاملاً تخصصی انجام گردد و نسبت به اجرای طرح افزایش ظرفیت پذیرش در رشته پزشکی نیز به صورت کارشناسی ورود کنیم که این موضوع به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است.

وی اعلام کرد: متأسفانه انگیزه پزشکان در مقاطع بالاتر کاهش یافته و در رشته های تخصصی با کاهش قابل توجه نیرو های تخصصی روبرو هستیم که این موضوع احتیاجمند ارائه خدمات آموزشی برای تعداد پذیرش دانشجو در کشور هستیم تا بتوانیم مشکل حوزه بهداشت و درمان را رفع نموده و انگیزه پزشکان در رشته های تحصیلی را ارتقا دهیم.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور گفت: ایجاد زیرساخت های لازم بر حسب احتیاج و تناسب کشور باید محقق گردد و پذیرش دانشجو تربیت پزشکان به این شکل رقم بخورد که همین موضوع به نوبه خود بسیار حائز اهمیت و اساسی است.

جعفری نمین ضمن انتقاد از پرداختی های بیمه در کشور، ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از پزشکان نسبت به پرداختی خود از طرف بیمه گلایه مند بوده و مطالبات چندین ساله دارند که علی رغم این که احتیاج است تا بیمه ها 90 درصد هزینه بیماران را براساس تعهدات مربوطه پرداخت نمایند، اما این امر در سقف پایین انجام می گردد.

وی اظهار کرد: ضروری است در راستای مشخص تکلیف استخدامی نیرو ها نیز اقدامات اساسی انجام یابد تا مطالبات این قشر رفع گردد چرا که در شرایط کنونی و تورم امروزی بیش از 90 درصد پزشکان عمومی عایدی زیر 10 میلیون تومان دارند.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور ادامه داد: در یک سال اخیر 3 هزار پزشک ایرانی به خارج از کشور مهاجرت نموده اند که باید برای خروج از این شرایط نگران نماینده تصمیمات مناسبی اتخاذ گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 25 تیر 1401 بروزرسانی: 25 تیر 1401 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7653

به "عایدی 90 درصد پزشکان عمومی زیر 10میلیون تومان است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عایدی 90 درصد پزشکان عمومی زیر 10میلیون تومان است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید