جزئیات تشکیل شورای سیاست گذاری صنعت لوازم خانگی

به گزارش نوای پرنده پارسی، به گزارش خبرنگاران، حمیدرضا غزنوی، از تاسیس شورای سیاست گذاری صنعت لوازم خانگی در جلسه صبح امروز وزارت صمت اطلاع داد و گفت: امروز با حضور معاون امور صنایع وزارت صمت و مدیرکل صنایع برق، الکترونیک و لوازم خانگی این وزارتخانه و نمایندگان انجمن های تولیدی لوازم خانگی و قطعات، اولین جلسه شورای سیاست گذاری صنایع لوازم خانگی تشکیل شد.

جزئیات تشکیل شورای سیاست گذاری صنعت لوازم خانگی

به گفته غزنوی، بعلاوه در این جلسه مقرر شد تا احتیاج بازار و ظرفیت های فراوریی این حوزه برای امسال، 5 و 10 سال آینده معین و نسبت به سیاست گذاری برای سرمایه گذاری های تازه و بعلاوه ورود یا عدم ورود قطعات و کالای لوازم خانگی غیر ایرانی تصمیمات صحیح و استراتژیکی اتخاذ گردد.

وی با اشاره به اینکه افزایش فراوری در این صنعت، ناشی از افزایش عمق ساخت داخل و توسعه صنایع قطعه سازی بوده، گفت: در شرایطی هستیم که بیش از هر زمان دیگری احتیاجمند اتخاذ تصمیمات استراتژیک و مناسبی جهت حفظ و صیانت از صنایع قطعه سازی لوازم خانگی در کشور هستیم.

سخنگوی انجمن فراوریکنندگان لوازم خانگی درباره این تصمیمات اضافه نمود: به اسم مثال افزایش عدم اجازه ورود قطعاتی که به اندازه احتیاج بازار در داخل کشور فراوری می گردد و یا تغییر نظام تعرفه گذاری برای قطعاتی که عمق ساخت داخل و مواردی از این دست، از جمله موضوعات و تصمیماتی است که بی شک به بهبود عملکرد و افزایش کیفیت فراوریات در این صنعت یاری خواهد نمود.

غزنوی درباره دیگر موضوع مطرح شده در این جلسه هم شرح داد: پس از برگزاری جلسه هفته قبل، خبری مبنی بر ورود مجدد برندهای غیرایرانی به ایران مطرح شد که به علت عدم صحت این موضوع، خبر از سوی وزارت صمت و بعلاوه تشکل ها و انجمن های فعال تکذیب شد.

به گفته وی بعضی به علت منفعت و سود شخصی که از واردات محصولات غیرایرانی به دست می آورند، در پی بازگشت مجدد این برندها هستند که بدون شک چنین روندی دستاوردهای بزرگ صنعت لوازم خانگی به خصوص در زمینه قطعات را از بین خواهد برد.

منبع: تسنیم

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار خبرنگاران بخوانید.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7301

به "جزئیات تشکیل شورای سیاست گذاری صنعت لوازم خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تشکیل شورای سیاست گذاری صنعت لوازم خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید