توجه به ظرفیت های جنگل های هیرکانی جهت رونق مالی گلستان

به گزارش نوای پرنده پارسی، خبرنگاران/گلستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با اشاره به اینکه کشاورزی و گردشگری جزو محورهای توسعه استان هستند، گفت: با توجه به خشکسالی های سالهای اخیر، بخش کشاورزی استان ظرفیت های جدیدی را برای اشتغال ایجاد نکرده است، لذا باید به ظرفیت جدیدی پرداخته گردد.

توجه به ظرفیت های جنگل های هیرکانی جهت رونق مالی گلستان

به گزارش نوای پرنده پارسی، مهندس ابوطالب قزل سفلو در مراسم تجلیل از حافظان منابع طبیعی گالیکش، با اعلام این مطلب گفت: در حوزه اشتغال استان توجه به بحث گردشگری به وسیله جنگل های هیرکانی که ظرفیت مطلوبی دارد، می تواند موجب اشتغالزایی و رونق مالی خانواده های گلستانی گردد.

وی توضیح داد: منطقه آزاد اینچه برون، راه آهن گرگان به مشهد و پروژه های بزرگی که در استان در حال اجراست، قطعاً در آینده استان را به محور گردشگری تبدیل خواهد نمود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان مطرح کرد: احداث دو تله کابین در استان در حال پیگیری است که با ساخت تله کابین محور نهارخوران گرگان موافقت شده و تله کابین کبود وال شهر علی آباد کتول نیز در دست آنالیز است.

قزل سفلو در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آب و سفره های زیر زمینی هر سال در حال کاهش است و بحث تغییر اقلیم براثر زیادشدن گازهای گلخانه ای در کره زمین وجود دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان اظهار کرد: گازکربنیک براثر استفاده از سوخت های فسیلی 4 برابر شده و مصرف بنزین، گازوئیل و دیگر سوخت ها 20 برابر شده است که می تواند باعث تخریب طبیعت گردد.

به گفته وی، امروزه شاهد کاهش نزولات جوی هستیم. برای رهایی از شرایط موجود باید مصرف سوخت های فسیلی را مدیریت و پوشش گیاهی موجود را حفظ ، تقویت و توسعه دهیم.

قزل سفلو تاکید نمود: باید ضرر بخشی از گاز کربنیکی که فراوری می کنیم را با کاشت نهال و تقویت درختکاری جبران کنیم. خسارت ناشی از این مصرف متوجه یک فرد خاص نیست بلکه کشور و کل کره زمین را تهدید می نماید.

وی با اشاره به این که در آتش سوزی های اخیر استان، 150 هکتار از جنگل های استان گلستان طعمه حریق شد، گفت: بخشی از آتش سوزی های حاصل سهل انگاری مسافران و گردشگران در استفاده از طبیعت بوده که از این جهت می توان علت بروز تعدادی از آنها را عامل انسانی دانست.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان در انتها گفت: کار جهادی و عزم ملی برای حفاظت از منابع طبیعی احتیاج است.

عکس تزیینی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3847

به "توجه به ظرفیت های جنگل های هیرکانی جهت رونق مالی گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجه به ظرفیت های جنگل های هیرکانی جهت رونق مالی گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید