تعطیلی راه آهن مشهد در بخش جابه جایی مسافر

به گزارش نوای پرنده پارسی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به تعطیلی سیستم ریلی استان در بخش جابه جایی مسافر گفت: به سبب ورود اقلام ضروری، فرودگاه هاشمی نژاد مشهد با حداقل پرواز فعال خواهد بود.

تعطیلی راه آهن مشهد در بخش جابه جایی مسافر

لذت بخشترین تجربه سفر را با مسافرت تجربه کنید. برای یافتن تورهای لحظه آخری، برنامه سفرهای مقرون به صرفه و دریافت راهنمایی از مسافران قدیمی با ما همراه باشید.

به گزارش نوای پرنده پارسی به نقل از ایسنا، حسن جعفری در مورد شرایط خطوط ریلی و هوایی خراسان رضوی اظهار کرد: پس از طرح فاصله گذاری اجتماعی، خطوط ریلی تعطیل شده است، اما خطوط هوایی به دلیل حضور مسافران درون استان و شهروندان خراسانی در سایر نقاط کشور، با رعایت پروتکل بهداشتی با حداقل پرواز بازخواهد بود. ضمن این که پروازهای فرودگاه شهید هاشمی ن ژاد 80 درصد و ورود مسافر از این طریق نیز 83 درصد کاهش داشته است.

وی اضافه نمود: سفر و جابه جایی مسافر به وسیله هواپیما ممنوع است، اما نمی توان از جابه جایی بعضی اشخاص و اقلام اورژانسی و ضروری جلوگیری کرد. در حال حاضر از ورود کسانی که به عنوان مسافر و زائر قصد ورود به مشهد رادارند، جلوگیری خواهد شد. افرادی نیز که به وسیله هواپیما بازمی گردند، هم استانی و مشهدی هستند. در ضمنً در سیستم هوایی نمی توان همچون سیستم ریلی، جابه جایی بار و مسافر را از یکدیگر تفکیک کرد، از همین رو تعطیلی فرودگاه شدنی نیست. به علاوه سیستم ریلی خراسان رضوی نیز فقط در بخش جابه جایی مسافر تعطیل شده و بخش باربری آن فعال خواهد بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در حال حاضر هیچ پرواز خارجی از فرودگاه هاشمی نژاد مشهد نداریم. در روز آدینه 8 فروردین، روز نخست اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی نیز مجموعاً 16 پرواز ورودی و خروجی در فرودگاه ثبت شده است و این آمار هر چه جلوتر می رویم، تقلیل پیدا خواهد نمود.

وی اضافه نمود: در ناوگان حمل ونقل جاده ای نسبت به سال گذشته 95 درصد کاهش مسافر و 93 درصد خروجی داشته ایم.

جعفری در مورد فرایند بازگشت خودروهای غیربومی اعلام نمود: آمار بازگشت خودروهای غیربومی تا به امروز جمع بندی نشده است. در 132 نقطه از استان در حال کنترل و پیگیری هستیم. در اولویت نخست، هدفمان بازگرداندن خودروهای غیربومی از نقطه صفر ورودی به استان است تا مسافران متحمل هزینه اضافی نشوند. ملاک تشخیص نیز کد ملی، بیمه و پلاک خودرو است.

وی با اشاره به ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به مشهد ادامه داد: برای کاهش بار ترافیک در مبادی ورودی مشهد، فرایند کنترل خودروها را از خروجی نزدیک ترین شهرستان ها به مشهد شروع می کنیم. برای مبادی خروجی مشهد نیز فرایند مشابهی انجام می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4164

به "تعطیلی راه آهن مشهد در بخش جابه جایی مسافر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی راه آهن مشهد در بخش جابه جایی مسافر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید