تصویب لایحه اسناد پیوست سند برنامه پنج ساله سوم توسعه در شورای شهر تهران

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از انتها آنالیز اسناد پیوست سند برنامه پنج ساله سوم در کمیسیون های تخصصی و ارسال آنها به صحن علنی شورا اطلاع داد.

تصویب لایحه اسناد پیوست سند برنامه پنج ساله سوم توسعه در شورای شهر تهران

به گزارش خبرنگاران به نقل از شهرنوشت، در صدو هفتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران در جریان آنالیز لایحه اسناد پیوست سند برنامه پنج ساله سوم شامل جداول کمی و شاخص ها و چارچوب منابع اقتصادی و جداول منابع و مصارف، مرتضی الویری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه مواد برنامه پنج ساله سوم بهمن ماه سال 97 به تصویب رسید، اظهار کرد: بر اساس ماده 94 این برنامه، شهرداری تهران موظف است تا انتها اردیبهشت ماه سال جاری چشم انداز، ماموریت و استراتژی و اهداف برنامه پنج ساله را به شورای شهر ارائه دهد اما متاسفانه این اسناد با تاخیر به شورا ارسال شد.

وی ادامه داد: یک ماه و نیم است این اسناد به شورای شهر ارائه شده و از آن تاریخ تاکنون در کمیسیون های تخصصی موضوع در حال پیگیری است و بعد از آنکه در کمیسیون های تخصصی مورد آنالیز نهاده شد متناسب با اهداف کمی و شاخص های مشخص شده در جلسه مشترک با کمیسیون برنامه و بودجه، موارد مجددا مورد آنالیز نهاده شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران افزود: نتیجه این جلسات به کمیسیون تلفیق شورای شهر ارسال شده و امروز در شش حوزه ماموریت توسعه مدیریت و حکمروایی شهری، ماموریت شهرسازی و معماری، ماموریت حمل و نقل و ترافیک، ماموریت خدمات شهری و محیط زیست، ماموریت اجتماعی و فرهنگی و ماموریت ایمنی و افزایش تاب آوری به همراه جدول منابع و مصارف آنالیز و جمع بندی نهایی با فایل پیوست به صحن علنی ارسال شده است.

الویری با بیان اینکه بر این اساس یک ماده واحده و دو تبصره تهیه شده که در ماده واحده آن با استناد به ماده 94 مصوبه برنامه پنج ساله شهرداری تهران مکلف است جداول کمی شاخص های کمی احکام برنامه و هدف گذاری برای آنها را در افق پنج ساله در چارچوب منابع اقتصادی و جداول منابع و مصارف به توضیح پیوست اجرایی کند، افزود: بر اساس ماده 95 برنامه نسبت به پایش و ارزیابی و دستیابی به این اهداف و شاخص های کمی در قالب گزارش های دوره ای به شورای شهر تهران اقدام کند.

وی ادامه داد: همچنین در تبصره ها نیز شهرداری تهران را موظف نموده ایم تا آن دسته از شاخص ها و اهداف کمی که وضع موجود و وضع بعدی آن در سال های برنامه را در این سند ارائه نداده یا ناقص است را تا انتها سال اول برنامه ارائه کند. همچنین شهرداری را موظف کردیم تا اهداف و شاخص های عملیاتی (سطح سوم) را با هماهنگی و پس از تصویب در کمیسیون های تخصصی شورای شهر تهران اجرایی کند.

در ادامه این جلسه، علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران پیش از ارائه این گزارش با استناد به تبصره یک بند 6 ماده 12 دستورالعمل اجرایی شوراها گفت: به استناد به این تبصره مقرر شده بود هر کمیسیون در حوزه تخصصی خود نظر دهد اما در برنامه پنج ساله سوم شاهد این بودیم که کمیسیون برنامه و بودجه ورود تخصصی به موضوعات داشته که این موضوع خلاف دستورالعمل است.

امینی نیز در واکنش به این اظهارنظر گفت: کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس های ملی و محلی به عنوان کمیسیون تخصصی می تواند نسبت به خروجی کمیسیون های تخصصی اعمال نظر کند. البته تمامی نظرات کمیسیون های تخصصی در لوایح حتما اعمال می گردد.

این لایحه با 15 رای موافق و دو رای مخالف به تصویب رسید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2718

به "تصویب لایحه اسناد پیوست سند برنامه پنج ساله سوم توسعه در شورای شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب لایحه اسناد پیوست سند برنامه پنج ساله سوم توسعه در شورای شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید