برترین زمان سفر به سئول؛ شهری در مرز مدرنیته و تاریخ در کره جنوبی

به گزارش نوای پرنده پارسی، سئول، مرکز کشور کره جنوبی، با سرعت رو به پیشرفت است، اما کماکان به گذشته تاریخی خود افتخار می نماید. برای برنامه ریزی برترین زمان سفر به سئول، در این مقاله با ما بخوانید.

برترین زمان سفر به سئول؛ شهری در مرز مدرنیته و تاریخ در کره جنوبی

اگر قصد دارید تور سئول رزرو کنید، ابتدا این مقاله را دنبال کنید تا بدانید برترین زمان سفر به این شهر چه زمانی است.

یین و یانگ (مفهومی در نگرش چینیان باستان به نظام دنیا، به معنای یگانگی متضادها) آبی و قرمز در پرچم کشور کره جنوبی نشانگر تعادل است؛ ایده آلی که در طول جنگ های کره، از بین رفته بود. اما پس از صلح موقت در سال 1953، یک سئول مدرن، شکوفا شد. هم اکنون، شهر سئول، با معماری خیره نماینده، فرهنگ پویا و پرجنب و جوش و یک اقتصاد رو به پیشرفت، در میان دنیایان شناخته می شود؛ تمام مشاهدات حاکی از انعطاف پذیری و ذات رو به پیشرفت سئول هستند.

ممکن است این طور به نظر بیاید که سئول در حال جهشی سریع رو به آینده است، اما کره جنوبی، کماکان به میراث غنی فرهنگی خود، افتخار می نماید. آثار تاریخی شهر سئول، درست بین نواحی گسترده خرید و منطقه ها سرگرمیات شبانه قرار گرفته است. آثاری که نگاهی به سئول قدیمی قبل از ساخته شدن برج های بتنی و آهنی، را به شما ارائه می دهد.

مجموعه کاخ های گایونگ بوک (Gyeongbok Palace)، قدیمی ترین و بزرگ ترین قصرهای سلسله پادشاهی چوسان (در قرن چهاردهم)، قرار گرفته روی زمین هایی آراسته و زیبا، تنها چند دقیقه با مرکز شهر فاصله دارند. در نزدیکی این جاذبه فوق العاده، خانه های چوبی یک طبقه دهکده بوکچون هانوک (Bukchon Hanok Village)، با ساختمان های بلند اطراف، کنتراست بسیار جالبی را خلق نموده اند.

به طرز معجزه آسایی، گذشته و حال سئول با یکدیگر برخوردی ندارند؛ بلکه یکدیگر را کامل می نمایند. این ترکیب هارمونی قدیمی و نو، کلید مجذوب کنندهیت سئول و یک اصل مرکزی در شناخت هویت شهر است.

برترین زمان سفر به سئول بر اساس آب و هوا

برترین زمان سفر به سئول، در ماه های مارس تا می (10 اسفند تا 10 خرداد) و سپتامبر تا نوامبر (10 شهریور تا 9 آذر) است، زمانی که آب و هوا معتدل (میانگین حداکثری دما در طول روز، کمتر از 21.1 درجه سانتی گراد است) و هزینه های سفر، پایین است.

اگر از هواداران برف پودری زمستانی و اسکی هستید، بین ماه های دسامبر تا فوریه (10 آذر تا 9 اسفند)، به سئول بیایید؛ زمانی که دمای میانگین در طول روز کمتر از صفر درجه سانتی گراد است و برف، مکررا می بارد.

بهتر است از سفر در ماه های تابستانی (فصل باد و بارش های موسمی) به سئول اجتناب کنید. در طول این ماه ها، سئول به طور ناراحت نماینده ای، مرطوب و پر از جمعیت گردشگران است. هزینه هتل ها و بلیط های هواپیمایی نیز در این زمان از سال، سرسام آور هستند.

برترین زمان سفر به سئول بر اساس فصول

فصل بهار: ماه های مارس تا می (10 اسفند تا 10 خرداد)

فصل بهار، مسلما زیباترین فصل شهر سئول است. شهر در بهار با فورانی از درختان جوانه زده و گل های شکوفه نموده از جمله شکوفه های گیلاس، روبه رو می شود.

آب و هوای بهار با میانگین دمایی 10 تا 23.9 درجه سانتی گراد، بسیار دلپذیر است (بهتر است برای گردش های عصرگاهی خود، یک ژاکت سبک به همراه داشته باشید). قیمت هتل ها و بلیط های هواپیمایی نیز در این زمان از سال، معقول و به صرفه هستند، اما بهتر است از چند ماه زودتر به فکر رزرو باشید. با اینکه جمعیت گردشگران در بهار، به اندازه تابستان نیست، اما بازدیدنمایندگان بهاری سئول، امکان انتخاب مکان های اقامتی شما را محدود می نمایند.

فصل تابستان: ماه های ژوئن تا آگوست (11 خرداد تا 9 شهریور)

اگر با سطح رطوبت بالا، صف های طولانی، باران های سیل آسا و هزینه های بالای مسافرت مسئله ای ندارید، در فصل تابستان به سئول بیایید. اما برای یک تعطیلات خوب، در فصل های کوتاه بهار و پاییز به سئول، سفر کنید.

اگر در این زمان از سال به سئول سفر می کنید، حتما زمان برگزاری فستیوال های مجذوب کننده ماه آگوست و جولای را آنالیز کنید.

فصل پاییز: ماه های سپتامبر تا نوامبر (10 شهریور تا 9 آذر)

سئول در فصل پاییز، میزبان آب و هوایی مطبوع است؛ دمای میانگین در طول روز بین 10 تا 21.1 درجه سانتی گراد است. البته انتظار کمی بارش باران نیز باید داشته باشید. هزینه های هتل ها و بلیط های هواپیمایی در پاییز شهر سئول در مقایسه با قیمت های تابستان، ارزان تر و صف های جاذبه های گردشگری نیز کوتاه تر هستند.

به خاطر داشته باشید در طول چوسک (Chuseok)، یک تعطیلات عمومی در کره جنوبی، سئول شلوغ تر و هزینه های سفر کمی گران تر می شود؛ زیرا اهمیت این تعطیلات به اندازه سال نو قمری (بزرگ ترین تعطیلات کشور) است.

فصل زمستان: ماه های دسامبر تا فوریه (10 آذر تا 9 اسفند)

اگرچه فصل زمستان در سئول با دمای میانگین 6.7- تا 1.1- درجه سانتی گراد، سرد است، اما همین آب و هوا فرصت های عالی برای اسکی در کوهستان های اطراف سئول، فراهم می نماید.

به علاوه، با افت دما در زمستان، هزینه هتل ها و بلیط های هواپیما نیز کاهش می یابد. شاید در این فصل مجبور باشید چمدان سنگینی از کت های گرم و سوئیشرت های ضخیم به همراه ببرید، اما به جای آن، پول کمتری از جیب شما خرج خواهد شد.

از سفر در تعطیلات سال نوی قمری، اجتناب کنید. در طول این زمان، سفر بسیار گران و شلوغ (خانواده ها برای جشن گرفتن سال نو به شهر خود برمی گردند)، می شود.

برترین زمان سفر به سئول بر اساس فستیوال ها و رویدادها

فستیوال ها و رویدادهای فصل بهار

فستیوال گل های بهاری یونگدنگپو یوئیدو (Yeongdeungpo Yeouido Spring Flower Festival)

فستیوال گل های بهاری یوئیدو در میانه ماه آوریل (اواخر فروردین) در جاده یونجونگنو (Yunjung-no) در شهر سئول، زمانی که درختچه های گلدار آزالیا، یاس های زرد و دیگر گل های بهاری، شکوفه نموده اند، برگزار می شود. این جشن به دلیل وجود 1886 درخت گیلاس کره جنوبی، مشهور است.

وسایل نقلیه، دسترسی محدودی به این جاده در اطراف ساختمان مجلس ملی، در طول دوره جشنواره دارند؛ به طوری که بازدیدنمایندگان می توانند از شکوفه ها و جشن ها، آزادانه لذت ببرند. در شب، شکوفه های گیلاس با نورهای رنگی می درخشند. اجراهای خیابانی متعدد و نمایشگاه های هنری در این فستیوال برگزار می شوند.

فستیوال لوتوس لانترن (Lotus Lantern Festival)

هر سال، در ماه می در یک آخر هفته قبل از تولد بودا، یک جشن فوق العاده در کره به نام جشنواره فانوس لوتوس برگزار می شود.

این فستیوال بودایی که قدمت آن به 1300 سال قبل برمی شود، هر سال قلب و آسمان کره جنوبی و دنیا را روشن می نماید. تمام جشن ها حدود یک هفته طول می کشد، اما جشن آخر هفته قبل از تولد، هیجان انگیزترین آن است.

مردم از سراسر دنیا برای این رویداد در سئول گرد هم می آیند و خیابان های شلوغ شهر، فعالیت های خود را در این زمان، به حالت تعلیق در می آورند.

رژه بزرگ فانوس از ساعت 7 عصر روز شنبه شروع می شود و به طور معمول دو و نیم ساعت طول می کشد. تصور کنید که صد هزار شرکت نماینده با فانوس درخشان در این رژه شرکت می نمایند؛ هر فانوس نشانگر تعهد به یکی از تعالیم روشنگر بودایی. پارک تاپگل (Tapgol Park)، یکی از برترین نقاط شهر برای تماشای این فستیوال است. پس از اتمام رژه، مراسم پایکوبی به همراه فرستادن هزاران فانوس به آسمان، شروع می شود. فستیوال با یک رژه در مقابل معبد جوگیسا (Jogyesa Temple)، به اتمام می رسد.

فستیوال ها و رویدادهای فصل تابستان

فستیوال بین المللی کارتون و انیمیشن سئول

فستیوال بین المللی کارتون و انیمیشن سئول، نمایشگاه و جشنواره سالانه کارتون، کاریکاتور و انیمیشن در ماه جولای است که از سال 1995 در شهر سئول کره جنوبی با حمایت وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری کره برگزار می شود.

نمادهای اصلی این جشنواره ببر (Bummy) و فلفل قرمز (Tanko) است. برنامه های این جشنواره شامل برپایی نمایشگاه کارتون و کاریکاتور، نمایش فیلم های انیمیشنی، غرفه های تبلیغاتی و رویدادهای ویژه است. این جشنواره دارای دو بخش مسابقه رسمی و مهمانان مدعو است.

فستیوال بین المللی کارتون و انیمیشن سئول 2018 در تاریخ 21 تا 25 آگوست (30 مرداد تا 3 شهریور 1397) برگزار خواهد شد.

فستیوال فرینج سئول

فستیوال فرینج سئول، یک جشنواره اجراهای هنری در ماه آگوست است که هر سال به هنرمندان اجازه می دهد که کارهای خود را در آن، به نمایش بگذارند.

اولین فستیوال در سال 1988 برگزار گردید و تا قبل از سال 2002، این فستیوال، یک جشنواره مستقل هنری بود.

فستیوال ها و رویدادهای فصل پاییز

چوسوک (Chuseok)

چوسوک واژه ای است که از زبان کره ای باستان بجا مانده و به معنی میانه بزرگ یا پاییز که جشنواره بزرگی به مناسبت برداشت محصول، است. این جشنواره در کره، تعطیلاتی است سه روزه که از پانزدهمین روز ماه هشتم در تقویم قمری محاسبه می شود. مانند بسیاری دیگر از جشنواره های برداشت در سراسر دنیا، چوسوک نیز در حوالی اعتدال پاییزی در ماه سپتامبر برگزار می شود.

در برگزاری یک جشن برداشت خوب، مردم کره با سفر به زادگاه خود، گردهم می آیند تا ضمن شکرگزاری یاد اجداد خود را گرامی دارند و به ارواح آنان ادای احترام نمایند. مردم در بزرگداشت و تجلیل ریشه های خود با مشارکت در ضیافت های سنتی کره ای، غذاهایی همچون سونگپیئون (نوعی کیک برنج بخارپز هلالی شکل بسیار کوچک) و انواع نوشیدنی مانند سیندوجو و دونگدونگجو را به اشتراک می گذارند و بعلاوه با موسیقی زنده، پایکوبی محلی و البته بازی های سنتی کره ای به خوش گذرانی می پردازند.

چوسوک 2018 در تاریخ 23 تا 25 سپتامبر (1 تا 3 مهر 1397) برگزار خواهد شد.

فستیوال های سئول

فستیوال های سئول، یک فستیوال هنر خیابانی در ماه اکتبر است که هر سال با به اجرا گذاشتن صدها اجرای فرهنگی، برگزار می شود. این فستیوال از سال 1994، در بزرگداشت ششصدمین سال تاسیس شهر سئول به عنوان مرکز کره جنوبی، برگزار می شود.

فستیوال ها و رویدادهای فصل زمستان

سال نوی کره (Seollal/Korean Lunar New Year)

سال نوی کره در اولین روز سال نو قمری است. این جشن ها، یکی از مهم ترین رویدادها و تعطیلات سنتی کشور به شمار می آید و معمولا سه روز به طول می انجامد. در این روزها مردم کره با برگشت به زادگاه خود، به دید و بازدید، احترام به اجداد و سرگرمی می پردازند. سال نوی کره 2019 در تاریخ 5 فوریه (16 بهمن 1397) است.

برترین زمان سفر به سئول بر اساس هزینه هتل ها

رتبه های سئول

گزارش رتبه بندی مسافرت دنیای و اخبار یو.اس، بر اساس تجزیه و تحلیل نظرات کاربران و متخصصان است.

رتبه های سئول به توضیح زیر است:

  • هشتمین مقصد برتر گردشگری در قاره آسیا

کره جنوبی؛ آب و هوا و اقلیم

در ادامه، با جداولی از میانگین بارش و دما در ماه های مختلف سال و بعلاوه به تفکیک هفته های مختلف، به شما ارائه خواهیم کرد تا برترین زمان سفر را به صورت دقیق، انتخاب کنید و چمدانی متناسب با زمان انتخابی خود ببندید.

ماه دما (سانتی گراد) اندازه بارش (سانتی متر)
ژانویه03
فوریه2.82
مارس8.33.8
آوریل17.27.6
می22.28.1
ژوئن26.713
جولای29.437.6
آگوست30.626.7
سپتامبر25.611.9
اکتبر19.44.1
نوامبر10.64.6
دسامبر2.82.5

اقلیم کشور کره جنوبی، به چهار فصل مجزا تقسیم می شود. در فصل تابستان، بارش های موسمی رخ می دهد؛. بین ماه های نوامبر تا مارس، زمستان میزبان افت دمای محسوس است؛ دما در کوهستان ها که بیش از دو سوم کشور را پوشش می دهند، تا 15- درجه سانتی گراد پایین می آید.

ماههفته اول (دما و بارش)هفته دومهفته سومهفته چهارم
ژانویه0.7 سانتی گراد- 2.9 سانتی متر1.4 سانتی گراد- 2.8 سانتی متر2.1 سانتی گراد- 2.6 سانتی متر2.8 سانتی گراد- 2.5 سانتی متر
فوریه2.1 سانتی گراد- 1.8 سانتی متر1.4 سانتی گراد- 1.5 سانتی متر0.7 سانتی گراد- 1.3 سانتی متر0 سانتی گراد- 1 سانتی متر
مارس6.9 سانتی گراد- 3.4 سانتی متر5.6 سانتی گراد- 2.9 سانتی متر4.2 سانتی گراد- 2.5 سانتی متر2.8 سانتی گراد- 2 سانتی متر
آوریل15 سانتی گراد- 6.7 سانتی متر12.8 سانتی گراد- 5.7 سانتی متر10.5 سانتی گراد- 4.8 سانتی متر8.3 سانتی گراد- 3.8 سانتی متر
می21 سانتی گراد- 8 سانتی متر19.7 سانتی گراد- 7.9 سانتی متر18.5 سانتی گراد- 7.7 سانتی متر17.2 سانتی گراد- 7.6 سانتی متر
ژوئن25.6 سانتی گراد- 11.8 سانتی متر24.5 سانتی گراد- 10.6 سانتی متر23.3 سانتی گراد- 9.3 سانتی متر22.2 سانتی گراد- 8.1 سانتی متر
جولای28.7 سانتی گراد- 31.5 سانتی متر28.1 سانتی گراد- 25.3 سانتی متر27.4 سانتی گراد- 19.2 سانتی متر26.7 سانتی گراد- 13 سانتی متر
آگوست30.3 سانتی گراد- 24 سانتی متر30 سانتی گراد- 21.3 سانتی متر29.7 سانتی گراد- 18.5 سانتی متر29.4 سانتی گراد- 15.8 سانتی متر
سپتامبر24.4 سانتی گراد- 8.2 سانتی متر23.1 سانتی گراد- 4.5 سانتی متر21.9 سانتی گراد- 0.8 سانتی متر20.6 سانتی گراد- 2.9 سانتی متر
اکتبر17.9 سانتی گراد- 2.2 سانتی متر16.3 سانتی گراد- 0.2 سانتی متر14.8 سانتی گراد- 1.8 سانتی متر13.2 سانتی گراد- 3.7 سانتی متر
نوامبر8.4 سانتی گراد- 4.5 سانتی متر6.2 سانتی گراد- 4.4 سانتی متر4 سانتی گراد- 4.2 سانتی متر1.8 سانتی گراد- 4.1 سانتی متر
دسامبر0.9 سانتی گراد- 2 سانتی متر1.1 سانتی گراد- 1.5 سانتی متر3.1 سانتی گراد- 0.9 سانتی متر5 سانتی گراد- 0.4 سانتی متر

پاییز به طرز غیرقابل انکاری، زیباترین فصل برای بازدید از کره جنوبی است، این بازه از سال میزبان چشم اندازهایی مسحورنماینده و تابش قابل توجه نور آفتاب است.

فصل زمستان برای کسانی که با آب و هوای سرد مسئله ای ندارند، زمان مناسبی برای سفر به کره جنوبی است.

تابستان معمولا بسیار گرم و مرطوب است. فصل بهار نیز میزبان آب و هوایی دلپذیر است، اما همین امر گردشگران زیادی را به این کشور می کشاند.

چه زمانی به سئول برویم

ماهحداقل دمای میانگینحداکثر دمای میانگینحداقل دمای ثبت شدهحداکثر دمای ثبت شدهتعداد روزهای بارانی
ژانویه8-122-118
فوریه6-419-176
مارس1-915-217
آوریل6184-298
می122323110
ژوئن172893810
جولای2230133616
آگوست2332143813
سپتامبر16273329
اکتبر8204-317
نوامبر11212-229
دسامبر6-424-159

هزینه یک روز اقامت در سئول حدودا 350 دلار است. هزینه های تخمین زده شده برای یک نفر در یک روز شامل موارد زیر است:

1. برانچ (وعده صبحانه که دیر خورده می شود و جای دو وعده ناهار و صبحانه است) در رستوران سه ستاره

2. شام در رستوران سه ستاره

3. یک شب اقامت در هتل سه ستاره

این هزینه ها بسته به این که در ماه های داغ سال یا کمتر توریستی به سئول سفر می کنید، تغییر می نماید. تخمین هزینه بالا در ماه های داغ در سئول اجرا شده است تا برای برنامه ریزی در سفر، به عنوان منبع از آن بهره ببرید.

منبع: کجارو / thebesttimetovisit.com / besttimetogo.com / travel.usnews.com
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7520

به "برترین زمان سفر به سئول؛ شهری در مرز مدرنیته و تاریخ در کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین زمان سفر به سئول؛ شهری در مرز مدرنیته و تاریخ در کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید