باقیمانده سهام دولت در سه بانک در قالب دارا سوم عرضه می شود

به گزارش نوای پرنده پارسی، عباس معمارنژاد در مورد اینکه آیا قرار است باقیمانده سهام دولت در سه بانک ملت، تجارت و صادرات در قالب صندوق دارا سوم به مردم عرضه شود، گفت: بله همین طور است. باقیمانده سهام دولت در این بانک ها در قالب صندوق دارا سوم ارائه می شود و اکنون این طرح در مرحله اخذ مصوبه دولت است که بعد از تصویب، چگونگی ارائه این سهام تعیین می شود.

باقیمانده سهام دولت در سه بانک در قالب دارا سوم عرضه می شود

معاون بیمه و بانک وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد اینکه ارزش باقیمانده سهام دولت در سه بانک چقدر است، گفت: به قیمت امروز بورس ارزش این سهام 24 هزار میلیارد تومان است که قرار است در قالب دارا سوم و از طریق بورس اوراق بهادار تهران به مردم ارائه شود.

بر اساس این گزارش، در راستای واگذاری تصدی های دولت به مردم و قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 سهام سه بانک ملت، تجارت و صادرات از طریق سهام عدالت به مردم واگذار شده بود و هنوز سهم دولت در هر یک از این بانک ها حدود 20 درصد باقی مانده بود که مقرر شد دولت باقیمانده این سهام را به مردم ارائه کند، اما با وجود اینکه باقیمانده این سهام در قالب صندوق قابل معامله بورسی (ETF) یا همان دارا یکم در سال جاری ارائه شد، همه این سهام به فروش نرسید و از حدود 20 هزار میلیارد تومان ارزش سهام دولت حدود 6,700 میلیارد تومان به مردم ارائه شد و باقیمانده سهام نزد دولت ماند.

اکنون دولت می خواهد باقیمانده سهام خود را در این بانک که به حدود 24 هزار میلیارد رسیده، در قالب صندوق دارا سوم و از طریق بورس به مردم ارائه کند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5325

به "باقیمانده سهام دولت در سه بانک در قالب دارا سوم عرضه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باقیمانده سهام دولت در سه بانک در قالب دارا سوم عرضه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید