این سرباز فراری ها از سربازی معاف شدند ، مراحل ثبت معافیت اعلام شد

به گزارش نوای پرنده پارسی، سازمان وظیفه عمومی فراجا فرآیند معافیت سربازی و کسر خدمت برای سربازان وظیفه دارای 3 فرزند و بالاتر را تشریح کرد و گفت: کارکنان وظیفه فراری در صورت داشتن شرایط معافیت، پس از معرفی خود به یگان خدمتی می توانند برای معافیت اقدام نمایند.

این سرباز فراری ها از سربازی معاف شدند ، مراحل ثبت معافیت اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه ای اظهار داشت: تمامی سربازان وظیفه حین خدمت که دارای چهار فرزند و بیشتر هستند، بدون شرط سنی و سربازان وظیفه دارای 3 فرزند به شرط داشتن حداقل 40 سال تمام از انجام خدمت دوره ضرورت سربازی معاف می شوند.

ملاک عمل برای رسیدگی به درخواست سربازان وظیفه اعم از سربازان عادی، امریه، طلاب و... سند رسمی ازدواج، شناسنامه پدر و تأییدیه ثبت احوال است.

یگان های خدمتی پس از آنالیز و تأیید مدارک و مستندات مربوطه و ثبت ترخیص آنان در سامانه، سربازان واجد شرایط را برای ثبت درخواست معافیت به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس+10 معرفی می نمایند.

سازمان وظیفه عمومی فراجا پس از آنالیز و تأیید شرایط سربازان ترخیص شده، کارت معافیت را صادر و در صورت عدم احراز شرایط جهت ادامه خدمت فرد را به یگان خدمت معرفی می نمایند.

کارکنان وظیفه فراری در صورت داشتن شرایط معافیت، پس از معرفی خود به یگان خدمتی و آنالیز مدارک، از یگان ترخیص و می توانند برای معافیت مذکور اقدام نمایند، بعلاوه کارکنان وظیفه متأهل حین خدمت که واجد شرایط معافیت نیستند می توانند علاوه بر دو ماه کسر خدمت تأهل برای فرزند اول 3 ماه کسر خدمت و برای فرزند دوم 4 ماه و فرزند سوم 5 ماه کسر خدمت بهره مند شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 خرداد 1402 بروزرسانی: 24 خرداد 1402 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7816

به "این سرباز فراری ها از سربازی معاف شدند ، مراحل ثبت معافیت اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این سرباز فراری ها از سربازی معاف شدند ، مراحل ثبت معافیت اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید