ایرانسل 13 ساله شد

به گزارش نوای پرنده پارسی، ایرانسل، بزرگترین اپراتور دیتای ایران، 13 ساله شد. به همین مناسبت، مشترکان ایرانسل می توانند در روز 29 مهر، بسته ویژه هفت روزه 13 گیگابایتی ایرانسل را با قیمت 13هزار تومان فعال نمایند.

ایرانسل 13 ساله شد

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، 29 مهر 1398، مصادف با سیزدهمین سالروز راه اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل است.

در اواخر دهه 1370 و ابتدای دهه 1380 هجری شمسی، رشد سریع تقاضا برای خدمات تلفن همراه و فقدان توان و پیش نیازهای لازم در زیرساخت های موجود برای پاسخگویی به آن حجم از تقاضا، باعث پدید آمدن صف های طولانی برای ثبت نام سیمکارت تلفن همراه شده بود. دریافت سیمکارت، مستلزم صرف هزینه ای گزاف و انتظار طولانی بود و به جز بخش اندکی از مردم، سایر افراد امکان دسترسی به ارتباطات و خدمات تلفن همراه را نداشتند.

همین امر موجب شد تا در مهرماه 1382، در راستای اجرای برنامه سوم توسعه مالی، اجتماعی و فرهنگی کشور و تحقق ماده 124 این برنامه و با هدف توسعه ارتباطات و مخابرات به وسیله خصوصی سازی و سرمایه گذاری شرکت های خارجی و نیز به منظور حمایت از سرمایه گذاری خارجی و مشارکت بخش خصوصی داخلی و ترویج رقابت، تضمین رقابت سالم، کاهش تصدی گری، نظارت بر تعرفه ها و کیفیت خدمات و حمایت از مصرف کنندگان، مقدمات برگزاری مزایده اپراتوری دوم تلفن همراه توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برپا گردد.

پس از انجام تشریفات مزایده و آنالیز پیشنهادهای شرکت کنندگان، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نهایتا در 27 بهمن 1382 کنسرسیوم ایرانسل را به عنوان برنده مزایده اپراتوری دوم تلفن همراه اعلام نمود.

با تصویب قانون اجازه اجرای موافقتنامه پروانه شبکه و خدمات ارتباطات سیار توسط مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در تاریخ 6 آذر 1384 پروانه شبکه خدمات ارتباطات سیار (GSM) را در سطح ملی و برای پوشش جغرافیایی سراسر ایران، از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت کرد.

ایرانسل توانست در مدت زمان کوتاهی پس از دریافت مجوز مذکور، مراحل راه اندازی و توسعه شبکه را به انجام رسانده و در 6 شهریور 1385 (9 ماه پس از دریافت مجوز) بهره برداری آزمایشی از شبکه را شروع کند. شبکه ایرانسل در 29 مهر 1385 به صورت رسمی در شهرهای تهران، مشهد و تبریز افتتاح شد.

ایرانسل با بهره گیری از متخصصان مجرب داخلی و خارجی، توانست شبکه خود را در مدت زمان کوتاه و با سرعت چشمگیری در سراسر کشور توسعه داده و ارائه خدمات با کیفیت در سطح استانداردهای جهانی را سر لوحه کار خود قرار دهد. ایرانسل در آن موقع، برای نخستین بار در ایران، نسل 2.75 تلفن همراه (EDGE) را با قابلیت استفاده از اینترنت همراه در اختیار مشترکان خود قرار داد.

در راستای گسترش سهم بازار و توسعه محصولات و خدمات، ایرانسل با دریافت پروانه ارائه سرویس اینترنت ثابت (WiMAX) در تاریخ 10 اسفند 1387، سرویس وایمکس را برای اولین بار در ایران ارائه کرد.

ایرانسل همچنین پیروز شد در تاریخ 4 شهریور 1394، پروانه سراسری انتقال داده مبتنی بر فناوری بی سیم ثابت بدون محدودیت در فناوری را نیز کسب کند که در پی آن، محدودیت جغرافیایی و تکنولوژیک پروانه وایمکس رفع شد.

ارائه اینترنت پرسرعت نسل سوم (3G) و چهارم (4G/LTE) همراه

در تاریخ 14 مرداد 1393، ایرانسل مجوز آزمایشی ارائه اینترنت در نسل سوم، چهارم و بالاتر تلفن همراه را کسب و در روز 4 شهریور 1393 شبکه نسل سوم (3G) را به صورت رسمی راه اندازی کرد.

ایرانسل نخستین شبکه نسل چهارم تلفن همراه (4G/LTE) ایران را نیز با فاصله کوتاهی از توسعه این فناوری در جهان، در تاریخ 29 آبان 93 در مشهد مقدس راه اندازی کرد و با شتابی بی سابقه در اقصی نقاط ایران گسترش داد.

ایرانسل همچنین در روز 29 شهریور 1396، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نخستین آزمایش شبکه کامل نسل پنج (5G) در ایران را با پیروزیت انجام داد.

شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در طول سال های فعالیت، با کوشش روزافزون برای ارتقای زیرساخت های خود، تاکنون پیروز به کسب 43 درصد از بازار تلفن همراه ایران شده است. همچنین تاکنون تعداد 3785 شهر و دهستان تحت پوشش نسل سوم و 3108 شهر و دهستان تحت پوشش خدمات نسل چهارم اینترنت همراه ایرانسل قرار گرفته اند.

2121

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2814

به "ایرانسل 13 ساله شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانسل 13 ساله شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید