انگلیس: ناتو از آزادی بیان حمایت کند!

به گزارش نوای پرنده پارسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس مدعی است که اعضای ناتو باید در دفاع از آنچه که او آزادی بیان نامید؛ شانه به شانه فرانسه بایستند و هرگز به تروریسم فرصت تفرقه افکنی ندهند.

انگلیس: ناتو از آزادی بیان حمایت کند!

به گزارش خبرنگاران، اظهارات وزیر انگلیسی هم از بابت بی ملاحظگی او در قبال عواطف جهان اسلام حائز اهمیت است؛ هم از این بابت که گویی او ترکیه را که عضو مسلمان ناتو است، نادیده می گیرد.

حدود 11 روز پیش، ساموئل راب معلم فرانسوی که تصاویری موهن از پیامبر اسلام (ص) را در کلاس درس نشان داده بود؛ به قتل رسید. همین موضوع بهانه ای به دست فرانسه داد تا به اسم دفاع از آزادی بیان و مبارزه با تروریسم، جنگی تمام عیار را علیه اسلام آغاز کند.

به این ترتیب، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه که مدعی است جوامع مسلمانان در سراسر جهان با بحران روبرو هستند، با ادعای خونخواهی از این معلم هتاک، به بستن مساجد و مراکز فرهنگی مسلمانان روی آورده است.

در مقابل، کشورهای مسلمان از جمله ترکیه خواستار تحریم کالاهای فرانسوی و پاسخگویی پاریس در قبال این رفتار افراطی شده اند.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5461

به "انگلیس: ناتو از آزادی بیان حمایت کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس: ناتو از آزادی بیان حمایت کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید